Menu

Recenzia a porovnanie Ecomatrace Dakota Plus

Cena/výkon v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Záruka 20 rokov
  • Hypoalergénny
  • Zdravotný/ortopedický

Zápory

  • Teplota prania poťahu max. 40 °C
  • Menšia hrúbka 16 cm
180 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Dakota Plus od značky Ecomatrace zaujme predovšetkým veľmi dlhou zárukou, až 20 rokov. Patrí k tuhším modelom na trhu. Ide o partnerský matrac s dvoma tuhosťami, 3 a 4 zo 4. K vyššej tuhosti sa viaže aj vyššia nosnosť, tento model unesie až 140 kg, čo je určitý nadštandard, nájdu sa ale aj modely s nosnosťou presahujúcou 150 kg. Naopak hrúbka 16 cm je skôr základná a pre vyšší komfort sa odporúča voliť matrac s hrúbkou 20 cm a viac.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Povrch matraca je rozdelený do 7 zón, tento počet je často označovaný za optimálny, hoci existujú aj matrace s 9 a viac zónami. V zložení matraca nájdete veľmi populárnu polyuretánovú penu a kokosové vlákna. Kokos slúži na spevnenie a nájdete ho na tuhšej strane matraca. Jadro matraca je tvorené taštičkovými pružinami, ktoré sa dobre prispôsobujú telu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ecomatrace

Nosnosť (kg)

140

Záruka (roky)

20

Kategória tuhosti

Tvrdá, Veľmi tvrdá

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

4

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

PUR pena, Kokosové vlákna, Taštičkové pružiny

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Hypoalergénny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

40

Hrúbka (cm)

16

Špecifické prvky

Matracu nechýba snímateľný poťah, v tomto prípade antialergický. Ten je síce prateľný, avšak len pri teplote 40 °C, čo nemusí byť dostačujúce na odstránenie všetkých mikroorganizmov. Na pranie lôžkovín sa väčšinou odporúča teplota 60 °C a vyššia. Matrac je označený ako zdravotný/ortopedický, také modely bývajú vhodné napríklad pri bolestiach chrbta.

Záver

Partnerský matrac Ecomatrac Dakota Plus bude vhodný pre priaznivcov tuhšieho poležania. Na jednej strane dosahuje tuhosť 3, na druhej 4 zo 4. Tvrdšia strana matraca je vystužená kokosovým vláknom, v zložení nájdete aj PUR penu, teda jeden z najčastejších materiálov, a taštičkové pružiny, ktoré sú modernejším variantom klasických pružín.

Matrac má pomerne slušnú nosnosť 140 kg a poteší snímateľným hypoalergénnym poťahom, ktorý je však prateľný len na 40 °C. Ocenili by sme variant s vyššou možnou teplotou prania na elimináciu mikroorganizmov. Tú ponúka napríklad matrac Tropico Enigma.

180 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Ecomatrace Dakota Plus
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ecomatrace Dakota Plus

Ecomatrace Dakota Plus

180 € Orientačná cena