Menu

Recenzia a porovnanie Ecomatrace Konsul

Tiež nás zaujalo v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Hypoalergénny
  • Zdravotný/ortopedický
  • 7 zón

Zápory

  • Teplota prania poťahu max. 40 °C
  • Menšia hrúbka
180 € Orientačná cena

Základné parametre

Kombinácia mäkkej a tvrdej strany, akú môžete nájsť u matraca Konsul, patrí k najobľúbenejším partnerským variantom na trhu. Mäkšia strana býva pohodlnejšia pre ženy, tuhšiu častejšie vyhľadávajú muži. Matrac má nosnosť 130 kg, čo bude určite pre veľkú časť užívateľov vyhovujúce, na trhu ale patrí skôr k priemeru, pomerne bežné sú aj matrace s nosnosťou 150 kg a vyššie.

Rovnako ako mnoho ďalších modelov v našom porovnaní, aj matrac Konsul je určený primárne na lamelové rošty a kombinácia s iným typom roštu by mu nemusela prospievať. Čo sa týka hrúbky matraca, tento má 18 cm, čo je pre bežné použitie úplne dostačujúce, vyššieho komfortu sa ale dočkáte skôr u matracov s hrúbkou 20 a viac cm.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Medzi materiálmi, použitými na výrobu matraca Konsul, nie je nič neobvyklé. Polyuretánová pena, PUR pena a lenivá (pamäťová) pena patrí k veľmi populárnym výrobným materiálom. Penové matrace sa všeobecne dobre prispôsobujú telu, čo je u tohto modelu ešte podporené siedmimi anatomickými zónami. Dočkáte sa tak napríklad spevnenia stredu tela alebo zmäkčenej zóny v oblasti ramien, ktoré sa môžu viac otláčať. Na trhu sú v ponuke matrace s menším aj väčším počtom zón, práve sedem zónové rozvrhnutie ale patrí k najobľúbenejším.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ecomatrace

Nosnosť (kg)

130

Kategória tuhosti

Mäkká, Tvrdá

Tuhosť - strana 1

2

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

HR pena, PUR pena, Lenivá pena

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Hypoalergénny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

40

Rošt

Lamelový

Hrúbka (cm)

18

Špecifické prvky

Matrac Konsul je hypoalergénny a má zdravotné/ortopedické vlastnosti, čo je výhoda nielen pri bolestiach chrbta. Predáva sa so snímateľným poťahom, ktorý môžete prať na 40 °C. Práve pri poťahu matraca by sme ocenili vyššiu teplotu prania, kvôli eliminácii mikroorganizmov, a matrace s poťahom prateľným na 60 a viac °C rozhodne nie sú ničím neobvyklým.

Záver

Partnerský matrac Konsul od značky Ecomatrace ponúkne populárnu kombináciu mäkšej a tuhšej strany spolu s obľúbeným sedemzónovým rozdelením povrchu. Jeho nosnosť 130 kg je skôr štandardná, to isté platí pre hrúbku 18 cm. Výhodou sú zdravotné a hypoalergénne vlastnosti matraca. Za určitý nedostatok naopak považujeme pomerne nízku teplotu prania poťahu, ten znesie iba 40 °C, čo nemusí byť dostačujúce na likvidáciu baktérií a mikroorganizmov. Zaujímavou alternatívou s poťahom prateľným na 60 °C by mohol byť napríklad matrac Dřevočal Alice.

180 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Ecomatrace Konsul
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Ecomatrace Konsul

Ecomatrace Konsul

180 € Orientačná cena