Menu

Recenzia a porovnanie Ecomatrace Paris

Tiež nás zaujalo v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Zdravotný/ortopedický
  • Hypoalergénny

Zápory

  • Poťah prateľný max. na 40 °C.
  • Iba na lamelové rošty
160 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Paris od značky Ecomatrace má tuhosť 3 zo 4, tá je vhodná pre spánok na bruchu a bude vyhovovať aj osobám s vyššou hmotnosťou. To potvrdzuje aj 140kg nosnosť matraca, ktorý patrí na trhu k vyšším. Matrac má po oboch stranách rovnakú tuhosť, nejde teda o partnerský model, tie sú určené predovšetkým na dvojlôžka. Hrúbka 18 cm radí tento model medzi štandardne komfortné matrace, pre bežné použitie bude dostačujúci, pre väčšie pohodlie alebo napríklad pre seniorov, ktorým sa z postele horšie vstáva, je lepšia hrúbka nad 20 cm.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Na výrobu matraca Paris bola použitá polyuretánová a HR pena. Oboje je na trhu pomerne bežné, polyuretánová pena býva tuhšia a menej priedušná, naopak HR pena vyniká elasticitou a pórovitosťou. Výrobca matrac odporúča kombinovať s lamelovým roštom, ostatné typy podložiek, napríklad latový rošt alebo pevná doska, by mohli zhoršovať jeho vlastnosti.

Horná vrstva matraca je rozdelená do siedmich anatomických zón. Tie zaručujú, že sa matrac dobre prispôsobí telu. Existujú síce aj matrace s viacerými zónami, všeobecne sú ale sedemzónové modely jednou z najpopulárnejších variantov na trhu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ecomatrace

Nosnosť (kg)

140

Kategória tuhosti

Tvrdá

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Jednolôžko

Materiál

PUR pena, HR pena

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Hypoalergénny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

40

Rošt

Lamelový

Hrúbka (cm)

18

Špecifické prvky

Súčasťou matraca je tiež snímateľný poťah, ktorý je možné prať v práčke. Maximálna teplota prania je ale len 40 °C, na pranie lôžkovín je lepšia teplota 60 °C a vyššia, ktorá si lepšie poradí s mikroorganizmami. Matrac poteší hypoalergénnymi vlastnosťami a vďaka označeniu zdravotný/ortopedický pôjde o jeden zo zaujímavých variantov pre užívateľov, ktorí trpia bolesťami chrbta.

Záver

Ecomatrace Paris má z oboch strán rovnakú, pomerne vysokú, tuhosť 3 zo 4. Jeho výhodou je slušná nosnosť, až 140 kg, a zdravotné/ortopedické vlastnosti. Radí sa tiež k hypoalergénnym modelom a má snímateľný a prateľný poťah, bohužiaľ len na 40 °C. S hrúbkou 18 cm ide o matrac vhodný na každodenné používanie, existujú ale aj komfortnejšie modely. Matrac sa skladá z PUR a HR peny a je vhodný na lamelové rošty, ktoré podporia jeho pružnosť a zaistia dobré odvetrávanie. Na lepšie prispôsobenie telu má 7 anatomických zón.

Ak vás tento matrac zaujal, ale ocenili by ste napríklad vyššiu možnú teplotu prania poťahu, pozrite sa aj na ďalšie recenzie v našom porovnaní, napríklad matrac Dřevočal Lima sa pýši podobnými parametrami, a má poťah prateľný na 60 °C.

160 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Ecomatrace Paris
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Ecomatrace Paris

Ecomatrace Paris

160 € Orientačná cena