Menu

Recenzia a porovnanie Mabo Viola

TOP produkt v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Prírodné materiály
  • Záruka 7 rokov
  • Na všetky typy roštov

Zápory

  • Bez zónovania
  • Iba jednolôžkové rozmery
  • Nevhodný na polohovacie rošty
600 € Orientačná cena

Základné parametre

Vďaka tvrdosti 4 a nosnosti až 140 kg je matrac vhodný aj pre vyššie váhové kategórie a takmer kohokoľvek, kto si potrpí na tvrdé spanie. Je ale potrebné pamätať na to, že matrace v tejto úrovni už naozaj nie sú mäkké, preferovať ich teda pravdepodobne budú skôr muži. Dostatočnú oporu telu matrac poskytne vďaka hrúbke 24 cm, patrí k vyšším modelom v našom výbere. Rozmery matraca Viola sú však pomerne obmedzené, nevyrábajú sa vo variante pre dvojlôžko. Na to sú ale aj tak vhodnejšie partnerské matrace, ktoré umožňujú napríklad kombinovať dve rôzne tuhosti, poprípade aj nosnosti. Výhodou matraca je dlhá záruka, výrobca za jadro ručí 7 rokov, čo je jedna z najdlhších záruk v našom výbere.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Nie

Rozmer 200x140 cm

Nie

Rozmer 200x160 cm

Nie

Rozmer 200x180 cm

Nie

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Zaujímavý na matraci Viola od značky Mabo je veľký podiel prírodných materiálov. Základ tvorí jadro z kokosových vlákien spojených latexom do tvaru harmoniky. Tento tvar zaistí pevnosť, ale aj súčasnú ohybnosť jadra. Ďalšie vrstvy potom tvorí latexová doska a studená pena. Latex priaznivo pôsobí proti množeniu roztočov.

Ako jeden z mála matracov, ktoré odporúčame, nemá matrac od značky Mabo anatomické zóny. Tie každý nepreferuje, preto je zaujímavou voľbou najmä pre tých, ktorí nemajú zónovanie v obľube. Všeobecne sú ale zóny pomerne obľúbené, kvôli dobrému podopreniu tela, pokiaľ teda zóny naopak vyžadujete, mohol by vás zaujať napríklad matrac DPV Blue Medic. Vďaka pružnému jadru sa matrac Viola hodí na všetky typy roštov, bude si rozumieť s pevnými aj polohovateľnými variantmi.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Mabo

Nosnosť (kg)

140

Záruka (roky)

7

Kategória tuhosti

Veľmi tvrdá

Tuhosť - strana 1

4

Tuhosť - strana 2

4

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Jednolôžko

Materiál

HR pena, Kokosové vlákno, Latex, Ťavia vlna, Ovčia vlna, Bavlna, Konské vlasy

Zóny

1

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

24

Špecifické prvky

Matrac Viola má, podobne ako Dřevočal Agáta, zimnú a letnú stranu. Letná strana je tvorená vrstvou bavlny a konských vlasov, ktorá dobre odvádza vlhkosť. Zimnú stranu tvorí vrstva sisalu a vlny s dobrými termoregulačnými vlastnosťami. Poťah matraca Viola je prateľný, dá sa dokonca rozdeliť na dve polovice. To oceníte, pokiaľ chcete preprať len polovicu, ktorú ste doteraz používali. Prať ho môžete až na 60 °C a patrí tak k hygienickejším poťahom v našom výbere. Voliť môžete z niekoľkých rôznych prevedení poťahu, ktoré obsahujú napríklad bambusové vlákno alebo striebro.

Záver

Matrac Viola od značky Mabo určite príde vhod ako všetkým milovníkom prírodných materiálov, tak alergikom a astmatikom. Ponúka tuhšie poležanie, pomerne vysokú nosnosť a dlhú záruku. Poťah matraca môžete rozdeliť na dve polovice a každú prať na vysokú teplotu, ponúka sa aj v rôznych zaujímavých variantoch. Matrac je vhodný skôr na jednolôžko, originálny je najmä letnou a zimnou stranou, s ktorou sa u matracov príliš často nestretnete.

600 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Mabo Viola
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Mabo Viola

Mabo Viola

600 € Orientačná cena