Menu

Recenzia a porovnanie Materasso Amerika

Tiež nás zaujalo v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Hrúbka matraca
  • Záruka 5 rokov
  • Hrúbka 24 cm

Zápory

  • Nevhodný na polohovateľné rošty
  • Menšia nosnosť 120 kg
  • Teplota prania poťahu max. 30 °C
600 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Amerika od značky Materasso má tvrdosť 3 z 5. Jeho maximálna nosnosť je 130 kg. Vďaka svojej mäkkosti je vhodný najmä pre osoby s pohybovými problémami alebo starších ľudí. Výrobca poskytuje na matrac záruku 5 rokov, teda pomerne solídnu dobu. Niektoré matrace síce majú záruku aj 7 až 10 rokov, ide ale skôr o výnimky, bežnejšia záruka je na 2 až 5 rokov.

Model Amerika dobre poslúži aj ľuďom, ktorí si potrpia na veľmi mäkké spanie, najmä ženám. Určite by sme ho ale neodporučili napríklad aktívnym mužom s vyššou hmotnosťou. Výška matraca Materasso je 24 cm, čo je pre príjemné spanie viac ako dostačujúce a v našom výbere patrí k najvyšším. Výhodou je, že aj starším osobám sa z neho bude lepšie vstávať. Je z oboch strán rovnako tvrdý, je teda lepšie využiť ho na jednolôžko než ako matrac pre partnerskú posteľ. Vyrába sa vo všetkých klasických rozmeroch, rozmery pre spojený matrac na dvojlôžko sú s príplatkom.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Jadro matraca je taštičkové, tvorí niekoľko sto pružín uložených v samostatných textilných puzdrách. Na obalenie jadra bola použitá hydrolatexová doska, tento materiál je zmesou peny a latexu, má dobrú priedušnosť a dlhú životnosť. Zaujímavosťou je vrstva viskoelastickej peny na jednej strane matraca, ktorá umožňuje ľahko prispôsobiť pocitovú tuhosť otočením matraca. Rozdiel ale nie je tak zásadný, aby sa nedalo spať na oboch stranách s rovnakým pohodlím.

Vrchná vrstva matraca je rozdelená do siedmich zón, ktoré poskytujú optimálnu podporu chrbtici. Čo sa týka zónovania, ide o najpopulárnejší variant, niektoré matrace majú iba päť zón, alebo nie sú v tomto smere štruktúrované vôbec. Vzhľadom k použitému materiálu nie je matrac Amerika vhodný na pohyblivý rošt, výrobca odporúča jeho kombinovanie s pevným roštom, napríklad latovým. Nebude tak úplne ideálnym riešením pre osoby upútané na lôžko, ktoré využívajú komfort polohovateľného roštu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Materasso

Nosnosť (kg)

120

Záruka (roky)

5

Kategória tuhosti

Mäkká

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Jednolôžko

Materiál

Lenivá pena, Latex, Taštičkové pružiny

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Hypoalergénny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

30

Rošt

Latový

Hrúbka (cm)

24

Špecifické prvky

Matracu Amerika od značky Materasso nechýba ani snímateľný poťah, ten je možné prať až na 60 °C. Na jeho výrobu bol použitý Lyocell, prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje priedušnosťou, je antibakteriálny, antialergický a ošetrený proti roztočom.

Záver

Či už zháňate matrac pre staršieho člena rodiny, alebo máte sami radi mäkšie lôžko, môžeme vám model Materasso Amerika odporučiť. Výhodou pri dlhodobom používaní bude vrstva viscoelastickej peny, hygienický poťah a tiež samotná hrúbka matraca. Dĺžka záruky tohto modelu je pomerne slušná, poteší aj počet zón, ktorý patrí k najpopulárnejšej variante na trhu. Pozor len pri voľbe roštu, pokiaľ hľadáte matrac na motorový rošt, tento model s taštičkovým jadrom nebude to pravé orechové. Pre polohovateľný rošt odporúčame napríklad matrac Purtex Alexis Soft.

600 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Materasso Amerika
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Materasso Amerika

Materasso Amerika

600 € Orientačná cena