Menu

Recenzia a porovnanie Molmat Lexpur

Pre alergikov v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Antialergický poťah
  • Nosnosť 130 kg
  • Poťah prateľný na 60 °C

Zápory

  • Výška 16 cm
  • Záruka iba 2 roky
220 € Orientačná cena

Základné parametre

Párový matrac Molmat Lexpur zaujme nosnosťou 130 kg, ten nebýva pri mäkších modeloch samozrejmosťou, väčšinou je o 10-20 kg ľahší. Čo sa týka tvrdosti, matrac v sebe kombinuje rovno dve, 3 a 3,5. Obe sú skôr mäkké a tak budú pravdepodobne viac vyhovovať ženám alebo napríklad seniorom. Pre tých však nemusí byť úplne ideálna výška matraca 16 cm. Tá je síce úplne dostačujúca pre komfortný spánok, starším osobám sa ale spravidla odporúča matrac s hrúbkou 20 a viac cm, z ktorého sa lepšie vstáva. Rovnako ako väčšina matracov na slovenskom trhu, aj tento ponúka na výber zo všetkých obľúbených rozmerov pre jednolôžka aj dvojlôžka, dvojlôžkové varianty už sú za zvýšenú cenu.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Nie

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Matrac Lexpur je tvorený z latexu a studenej peny, čo sú dostatočne pružné a priedušné materiály. Vďaka tomu môžete tento matrac umiestniť na akýkoľvek rošt, pevný aj pohyblivý. Na povrchu nechýba ani zónovanie, v tomto prípade je ale matrac rozdelený iba do troch zón. Niektoré modely síce nemajú žiadne zóny, časté je ale aj delenie do piatich alebo siedmich zón, záleží teda skôr na vašich preferenciách.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Molmat

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Mäkká

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

3,5

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Partnerská

Materiál

HR pena, Latex

Zdravotný/ortopedický

Nie

Zóny

3

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

16

Špecifické prvky

Pri kúpe je matrac vybavený snímateľným prateľným poťahom, ktorý je navyše prešitý antialergickým rúnom. Spolu s výrobnými materiálmi, teda penou a latexom, tak tento poťah robí z matraca značky Molmat dobrú variantu pre alergikov.

Záver

Matrac Molmat Lexpur je tvorený penou a latexom a kombinuje v sebe tuhosť 3 a 3,5. Na mäkký matrac má pomerne vysokú nosnosť, takže môže prísť vhod napríklad aj mužom. Vďaka antialergickému poťahu a priedušnému materiálu pôjde o vhodný výrobok pre alergikov. Zároveň je možné matrac položiť na akýkoľvek rošt, pevný aj pohyblivý. Slabinou môže byť jeho hrúbka, 16 cm je síce dostačujúcich pre príjemný spánok, napríklad seniorom sa ale odporúčajú matrace predsa len o pár cm vyššie, ako je napríklad matrac Materasso Amerika s hrúbkou 24 cm.

220 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Molmat Lexpur
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Molmat Lexpur

Molmat Lexpur

220 € Orientačná cena