Menu

Recenzia a porovnanie MPO Ergonomy

Tiež nás zaujalo v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Ortopedické vlastnosti
  • Poťah prateľný na 95 °C
  • Nosnosť 130 kg

Zápory

  • Nemá zónovanie
  • Menšia hrúbka
  • Nevhodný na pohyblivé rošty
165 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Ergonomy od značky MPO patrí v kategórii veľmi tvrdých matracov k cenovo dostupnejším variantom. Jeho nosnosť vystačí osobám s hmotnosťou do 130 kg, pokiaľ hľadáte čo najvyššiu nosnosť, môžete v našom výbere nájsť aj matrace s nosnosťou o 20 kg vyššou. Keďže má matrac tvrdosť 4 po oboch stranách, bude vhodnejší skôr pre jednolôžko ako dvojlôžko. Zoženiete ho ale vo všetkých obľúbených rozmeroch pre jednolôžka aj dvojlôžka, väčšie rozmery sú však s príplatkom. Hrúbkou 17 cm sa matrac radí do komfortnej skupiny, pre väčšiu oporu je ale lepší model s hrúbkou 20 cm a vyšší, ktoré v našom výbere tiež nájdete.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Model Ergonomy patrí k niekoľkým málo pružinovým matracom, ktoré v našom výbere nájdete. Pružín sa už v dnešnej dobe nemusíte obávať, nebudú vás tlačiť, naopak, vďaka kvalitnému spracovaniu sa dobre prispôsobia ľudskému telu a poskytnú mu optimálnu oporu. Pružinové jadro je skombinované s kokosovou doskou a na povrchu matraca je polyuretánová pena pre komfortnejší spánok. Nevýhodou týchto materiálov je kombinovateľnosť s roštmi. Pri pevných roštoch nie je problém, avšak pohyblivým roštom sa vyhnite oblúkom, kokosovej doske ani pružinám ohýbanie rozhodne nesvedčí. Spacia plocha matraca Ergonomy sa nedelí na žiadne zóny, o oporu tela sa tak stará len pružinové jadro. Hoci je zónovanie v dnešnej dobe veľmi obľúbené, matrac bez neho môže prísť vhod napríklad osobám s menšou postavou, ktorým klasické rozloženie zón nemusí vyhovovať.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

MPO

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Tvrdá

Tuhosť - strana 1

5

Tuhosť - strana 2

5

Rozmedzie tuhosti

1-7

Určenie

Jednolôžko

Materiál

RE pena, Kokosové vlákna, Pružinové jadro

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

1

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Hrúbka (cm)

17

Špecifické prvky

Poťah matraca od značky MPO je snímateľný a prateľný, pre zachovanie hygienickosti ho môžete prať až na 95 °C. Pri kúpe matraca môžete vyberať rôzne poťahy, napríklad letný a zimný variant alebo zdravotnícky poťah.

Záver

Matrac MPO Ergonomy v sebe spája pružinové jadro a kokosovú dosku, rozhodne sa tak nemusíte báť, že by matrac neposkytoval dostatočnú oporu. Nevýhodou je, že sa nedá kombinovať s pohyblivým roštom, pokiaľ teda hľadáte variant na pohyblivý rošt, odporúčame napríklad matrac DPV Blue Medic. Matrac Ergonomy bude ideálny pre použitie na jednolôžko, patrí k modelom so strednou nosnosťou. Poteší pomerne dostupnou cenou.

165 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: MPO Ergonomy
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MPO Ergonomy

MPO Ergonomy

165 € Orientačná cena