Menu

Recenzia a porovnanie MPO Monarcha

Poťah prateľný na 95 °C v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Hrúbka matraca 22 cm
  • Poťah prateľný na 95 °C

Zápory

  • Nevhodný na polohovateľné rošty
  • Nemá predĺženú záruku
  • Menšia nosnosť 120 kg
230 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Monarcha od značky MPO patrí k modelom s nižšou nosnosťou, na druhú stranu ale poteší hrúbkou. Jeho nosnosť je 120 kg, to pravdepodobne bude väčšine používateľov stačiť, avšak v našom výbere nájdete aj matrace s nosnosťou do 150 kg. Jeho hrúbka je 22 cm, poskytne teda telu dostatočnú oporu, hranica pre komfortné používanie býva 15 cm. Matrac má tvrdosť 3 zo 7, patrí teda k mäkším matracom a vďaka vysokej hrúbke bude pohodlný aj pre seniorov, ktorým sa odporúčajú matrace od 20 cm hrúbky. Matrac zoženiete vo všetkých klasických rozmeroch pre jednolôžko aj dvojlôžko, väčšie rozmery sú s príplatkom. Odporúčame jeho použitie hlavne na jednolôžko, ako partnerský matrac by nemusel byť ideálny, pretože má iba jednu úroveň tvrdosti.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Jadro matraca Monarcha je pružinové, zároveň v ňom narazíte aj na veľmi populárne kokosové vlákna. Doska z kokosových vlákien je pokrytá studenou penou pre mäkšie poležanie. Rovnako ako ďalšie modely tohto výrobcu, ani matrac Monarcha nie je na povrchu rozdelený do zón, jeho povrch je po celej ploche rovnaký. Hoci sú dnes zóny na matracoch obľúbené, nemusia vyhovovať každému, často napríklad nevyhovujú menším postavám. Keďže sa v matraci kombinujú pružiny a kokosová doska, jeho ohýbanie by vás prišlo draho, a tak ho môžeme odporučiť len na pevné rošty, s pohyblivými si rozumieť nebude.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

MPO

Nosnosť (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Mäkká

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-7

Určenie

Jednolôžko

Materiál

HR pena, Kokosové vlákna, Pružiny

Zóny

1

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Hrúbka (cm)

22

Špecifické prvky

Keďže nemá matrac Monarcha zónovanie, mnoho špecifík na ňom nenájdeme. Výhodou je však snímateľný poťah, na ktorom by ste pri kupovaní lepšieho matracu mali vždy trvať. Tento sa vyrába v rôznych prevedeniach, napríklad v letnom a zimnom variante. Avšak niektoré poťahy môžu byť s príplatkom.

Záver

Matrac MPO Monarcha bude vyhovovať hlavne ženám a seniorom, patrí totiž k mäkším matracom. Pozor len na polohovateľné rošty, ku ktorým sa skrátka nehodí. Jeho nosnosť nepatrí k najvyšším, má však príjemnú hrúbku, z ktorej sa bude aj starším ľuďom dobre vstávať. Výhodou je samozrejme prateľný poťah. V otázke zónovania záleží hlavne na vašich preferenciách, matrac žiadne zóny nemá, to vám môže a nemusí vyhovovať. Ak by vás zaujímal podobný matrac s povrchom rozdeleným do zón, môžeme vám odporučiť napríklad model Dřevočal Lada.

230 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: MPO Monarcha
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MPO Monarcha

MPO Monarcha

230 € Orientačná cena