Menu

Recenzia a porovnanie MPO Relax

S masážnym povrchom v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Povrch s masážnym efektom
  • Ortopedické vlastnosti
  • Poťah prateľný na 95 °C

Zápory

  • Nemá zónovanie
  • Menšia hrúbka
  • Nevhodný na pohyblivé rošty
180 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac MPO Relax patrí do skupiny tvrdších matracov, konkrétne sa pýši tvrdosťou číslom 5 z rozmedzia 1-7. Tento model má nosnosť 120 kg, čo je v našom výbere skôr nižšia hodnota a pokiaľ hľadáte variant s vyššou nosnosťou, môžete vyberať aj z matracov s nosnosťou do 150 kg. Výška matraca je približne 16 cm, čo je viac-menej na hranici odporúčanej výšky matraca. Pokiaľ hľadáte väčšiu oporu, niektoré matrace v našom výbere majú hrúbku aj cez 20 cm.

Vzhľadom na to, že má matrac iba jednu tvrdosť na oboch stranách, môžeme ho odporučiť hlavne ako matrac na jednolôžko. K dostaniu je v klasických variantoch na jednolôžko, s príplatkom aj na dvojlôžko. Spojený matrac na dvojlôžko odporúčame len pokiaľ máte s partnerom rovnaké nároky na tuhosť a nosnosť matraca.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Matrac Relax sa radí k niekoľkým modelom v našom výbere, pri výrobe ktorých bolo použité populárne kokosové vlákno pre väčšie spevnenie matraca. Doska z kokosových vlákien je následne obalená polyuretánovou penou, ktorá sa postará o pohodlný spánok. Rovnako ako pri ostatných matracoch s kokosovou doskou, ani pri modeli Relax nemôžeme odporučiť spojenie s pohyblivým roštom, ktorý by mohol matrac poškodiť. Je teda vhodný iba na pevné rošty. Matrac nemá na povrchu zónovanie, ktoré je v dnešnej dobe pomerne populárne. Mohol by tak prísť vhod tým, ktorým klasické zónovanie nevyhovuje.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

MPO

Nosnosť (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Tvrdá

Tuhosť - strana 1

5

Tuhosť - strana 2

5

Rozmedzie tuhosti

1-7

Určenie

Jednolôžko

Materiál

PUR pena, Kokosové vlákna

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

1

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Hrúbka (cm)

16

Špecifické prvky

Napriek tomu, že matrac od značky MPO nemá zónovanie, povrch tohto matraca nie je úplne hladký, naopak, je profilovaný do priečnych vlniek, ktoré pridávajú príjemný masážny efekt a odvetrávanie. Celý matrac je potom zabalený do snímateľného poťahu, ktorý môžete v prípade potreby zložiť a vyprať až na 60 °C. Poťah je v ponuke v rôznych prevedeniach, napríklad s bambusom alebo v nepremokavom variante.

Záver

Matrac MPO Relax bude vyhovovať užívateľom so špecifickými požiadavkami. Nemá na povrchu zónovanie, čo môže byť výhoda aj nevýhoda, záleží na vašich preferenciách. Matrac má vo vnútri dosku z kokosových vlákien a tak nie je vhodný na polohovateľné rošty. Hrúbka aj nosnosť matraca patrí skôr k nižším, v danej cenovej kategórii ale odvádza skvelý výkon. Ak by vás zaujímal variant, ktorý sa bude hodiť aj na dvojlôžko, môžeme vám odporučiť matrac Panmatrac Super Mix.

180 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: MPO Relax
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MPO Relax

MPO Relax

180 € Orientačná cena