Menu

Recenzia a porovnanie Tropico Enigma

Z peny Flexifoam v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Pena Flexifoam
  • Poťah prateľný na 60 °C
  • 7 zón

Zápory

  • V niektorých ohľadoch iba priemerný
250 € Orientačná cena

Základné parametre

Rovnako ako kolegyňa Dřevočal Lima, aj matrac Tropico Enigma spája vo svojej ponuke mäkkú a tuhú stranu, v tomto prípade s tvrdosťou 5 a 6 z 10. Je vhodný ako pre mužov, tak pre ženy, je tiež dobrou voľbou pre vyššie váhové kategórie, pretože má nosnosť až 130 kg. Dá sa povedať, že mäkšia strana bude príjemnejšia pre ženy a tvrdšia pre mužov. Treba však myslieť na to, že ani jedna strana tohto matraca nie je vyložene mäkká. Obaja partneri by teda mali aspoň do istej miery preferovať stredne tvrdé až tvrdšie lôžko.

Vďaka hrúbke matraca 20 cm sa nemusíte obávať nepohodlného ležania. Dá sa kúpiť ako na jednolôžko, tak na dvojlôžko, v niektorých prípadoch sa ceny môžu líšiť. Rovnako ako pri ďalších partnerských modeloch, ani pri matraci Enigma príliš neodporúčame kupovať variant na dvojlôžko, pri ktorom dvojakú tvrdosť príliš nevyužijete. Záruka 4 roky patrí viac-menej k priemeru, základom je záruka 2 roky, ale niektoré modely majú záruku až 10 rokov.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Ako je v tomto výbere časté, aj matrac Tropico Enigma má sedem anatomických zón. Tie podporujú pokojný, pohodlný a zdravý spánok. V našom výbere ide o najobľúbenejšiu formu zónovania. Matrac Enigma je penový, tvorí ho hneď niekoľko elastických pien. Jadro matraca je z odolnej peny Flexifoam, ktorá je známa hlavne pre svoju vzdušnosť a pružnosť. Vyrába sa na špeciálnej vákuovej linke, ktorá zaistí konštantnú kvalitu výrobkov. Ako väčšina penových matracov, aj model Enigma je univerzálne použiteľný na všetky typy roštov, či už pevné alebo polohovateľné.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tropico

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

4

Kategória tuhosti

Mäkká, Tvrdá

Tuhosť - strana 1

5

Tuhosť - strana 2

6

Rozmedzie tuhosti

1-10

Určenie

Partnerská

Materiál

Flexifoam

Zóny

7

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

20

Špecifické prvky

Jedným zo špecifík matraca Enigma je vrchný poťah. Ten je samozrejme snímateľný aj prateľný, takže uspokojí všetky hygienické nároky. Vyprať ho môžete až na 60 °C, čo je v našom výbere jedna z najvyšších teplôt. Jeho súčasťou sú navyše duté vlákna, ktoré majú nielen hygienický, ale aj termoregulačný efekt. Podľa výrobcu tak nehrozí pri spánku prehrievanie ani nadmerný chlad a bude skvelým variantom pre tých, ktorí trpia nočným potením.

Klady a zápory

Nespornou výhodou tohto modelu je predĺžená štvorročná záruka, hoci sa nájdu aj modely s ešte dlhšou zárukou. Oceňujeme tiež dostatočné zónovanie a poťah prateľný na 60 °C. Nedostatky tohto matraca sú veľmi individuálne, niekomu nemusí vyhovovať napríklad jeho tuhosť. Všeobecne ale v ničom vyložene neprepadol, iba je v niektorých ohľadoch, napríklad čo sa hrúbky týka, viac-menej priemerný.

Záver

Matrac Enigma od značky Tropico je vyrobený z kombinácie pien Flexifoam, vďaka čomu je univerzálne použiteľný pre pevné aj polohovateľné rošty. Spája v sebe dve tvrdosti a využijete ho tak hlavne ako partnerský model. Jeho záruka nie je nijako výnimočne dlhá. Avšak hrúbka 20 cm a povrch so siedmimi zónami sľubujú komfortné poležanie. Odporučiť ho môžeme párom, ktoré hľadajú stredne tvrdý až tvrdší matrac a ocenia výber tuhostí. Ak by vás zaujímal obdobný variant na jednolôžko, odporúčame zvážiť napríklad model Dřevočal Rodos.

250 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Tropico Enigma
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tropico Enigma

Tropico Enigma

250 € Orientačná cena