Menu

Recenzia a test Maxxo VM Master

93,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Vákuovačky

Klady

  • Vysoký sací výkon
  • Možnosť vákuovania väčších porcií
  • Vysoká variabilita

Zápory

  • Vysoká cena
  • Väčšie rozmery
320 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vákuovačka Maxxo VM Master patrí medzi externými modelmi k špičke. Užívateľom ponúkne najmä nadštandardný sací výkon 25 l/min a tomu zodpovedajúci príkon 350 W. Výhodou pre niektorých užívateľov určite bude maximálna šírka fólií, tá je v tomto prípade 40 cm, väčšina štandardných modelov sa drží cca 30 cm, môžete tak vákuovať výrazne väčšie porcie potravín. Horšou stránkou môžu byť v tomto prípade trochu väčšie rozmery a vyššia hmotnosť prístroja.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

350

Sací výkon (l/min)

25

Maximálna šírka fólie (cm)

40

Výška (cm)

16

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

29

Hmotnosť (kg)

9

Vybavenie a funkcie

Žiadnych ústupkov sa nemusíte obávať ani v otázke variability. Vákuovať môžete suché aj mokré potraviny, vo fóliách aj nádobách. Hadičku na vákuovanie nádob nájdete rovno v balení s prístrojom, pri niektorých konkurenčných modeloch je potrebné ju dokúpiť. Súčasťou je aj integrovaný rezák na fólie, ktoré sa navyše ukladajú priamo do tela vákuovačky, o pevné uzavretie fólií sa potom postará rovno dvojitý zvar. Tieto funkcie nájdete hlavne pri drahších modeloch.

Parameter Tento produkt
Odsávanie vzduchu

Áno

Mäkké odsávanie

Áno

Vákuovanie nádob

Áno

Dvojitý zvar

Áno

Zásobník na fólie

Áno

Integrovaný rezák

Áno

Hlavné klady a zápory

Medzi zásadné výhody modelu Master patrí vysoký sací výkon, rozmerné fólie a skvelá variabilita, vďaka ktorej môžete vákuovať potraviny vo fóliách aj nádobách. Nevýhodou je pochopiteľne pomerne vysoká cena, rovnako ako väčšie nároky na priestor.

Porovnanie s alternatívami

Ak nepatríte k profesionálom alebo nadšeným kulinárom, ktorí by tento prístroj dostatočne využívali, možno vám príde vhod niektorý cenovo dostupnejší variant, napríklad vákuovačka G21 Nefrit. Oproti modelu Master má síce o niečo nižší výkon, je ale obdobne variabilný v ponuke funkcií aj vybavenia.

Ako alternatíva od rovnakej značky sa ponúka vákuovačka Maxxo VM Profi. Tá je oproti modelu Master niekoľkonásobne lacnejšia, výrazne nižší príkon či menší rozmer fólií tak nebudú veľkým prekvapením. Oba modely ale ponúkajú podobné režimy vákuovania a vybavenia, ako je napr. zásobník na fólie alebo integrovaný rezák.

Záver

Vákuovú zváračku fólií Maxxo VM Master môžeme odporučiť hlavne profesionálom a ďalším náročným používateľom, ktorí sú ochotní si za kvalitu priplatiť. Práve vyššia cena, spolu s väčšími rozmermi, je totiž hlavným nedostatkom tohto modelu. V ostatných smeroch mu môžu iné prístroje len ťažko konkurovať, dominuje na poli variability, sacieho výkonu aj výbavy, v ktorej nájdete napríklad integrovaný rezák alebo hadičku na vákuovanie nádob.

Pokiaľ však neplánujete vákuovačku využívať naozaj často, investícia do tohto modelu sa vám skôr neoplatí. Ako cenovo dostupnejšiu alternatívu vám môžeme odporučiť napríklad vákuovačku G21 Nefrit.

320 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Maxxo VM Master | Hodnotenie: 93,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich spotrebičov, veľkých aj malých. K tomu pripojila aj lásku ku gastronómii a vypracovala toto porovnanie vákuovačiek. Pri tvorení témy čerpala nielen z českých, ale aj zo zahraničných zdrojov, dočkáte sa tak dostatočne obsiahlych informácií, písaných zrozumiteľným jazykom. Vysvetlí vám napríklad, čo je to mäkké odsávanie alebo varenie metódou sous-vide. Okrem vákuovačiek má na svojom konte aj porovnanie veľkých kuchynských spotrebičov, napríklad sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Maxxo VM Master

Maxxo VM Master

320 € Orientačná cena