Menu

Maxxo VM Profi – Recenzie, testy a porovnania

83,0 % Celkové hodnotenie

Populárne u používateľov v kategorii Vákuovačky

Klady

  • Vysoký sací výkon
  • Stovky pozitívnych recenzií
  • Zásobník na fólie a rezač

Zápory

  • Hadička na odsávanie nádob nie je súčasťou balenia
  • Kompatibilný iba s fóliami rovnakej značky
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Model Maxxo VM Profi patrí k novším vákuovačkám a v čase písania recenzie (marec 2023) sa radil zhruba do strednej cenovej triedy. V jeho prospech tak hovorí predovšetkým vysoký výkon sania 20 l/min a displej. Vákuovačka má štandardnú šírku fólie 30 cm a radí sa k skôr kompaktnejším modelom.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

130

Sací výkon (l/min)

20

Maximálna šírka fólie (cm)

30

Výška (cm)

12

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

21

Hmotnosť (kg)

3

Vybavenie a funkcie

Prístroj je dostatočne variabilný, neobmedzuje sa iba na vákuovanie fólií, zvládne aj vákuovanie nádob a má aj režim mäkkého odsávania, rovnako ako väčšina modelov v danej cenovej kategórii. Pozitívom je aj integrovaný zásobník na fólie a rezačka, kladne hodnotíme aj nerezové spracovanie modelu. Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov však nie je hadička na vákuovanie nádob súčasťou výbavy, ale je potrebné ju dokúpiť.

Parameter Tento produkt
Odsávanie vzduchu

Áno

Mäkké odsávanie

Áno

Vákuovanie nádob

Áno (hadička nie je v balení)

Dvojitý zvar

Áno

Zásobník na fólie

Áno

Integrovaný rezák

Áno

Hodnotenie používateľov

O popularite tejto vákuovačky svedčí niekoľko stoviek pozitívnych recenzií. V tých užívatelia hodnotia vákuovačku ako spoľahlivú, so skvelým pomerom ceny a výkonu a jednoduchým ovládaním. Objavujú sa však výčitky k nezrozumiteľnému návodu na použitie, niektorým užívateľom tiež vadí, že hadička na vákuovanie nádob nie je súčasťou balenia, alebo že prístroj zle vákuuje fólie od iných značiek. Veľa ďalších recenzií si môžete prečítať na portáli Heureka.

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou modelu Profi je pomerne vysoký sací výkon, oceňujeme aj nerezové vyhotovenie, slušnú variabilitu a výbavu, ktorá zahŕňa zásobník na fólie a rezačku. Negatívom je naopak horšia kompatibilita s fóliami iných značiek a nutnosť dokúpenia hadičky na vákuovanie nádob.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatíva v podobnej cenovej kategórii sa ponúka vákuovačka G21 Nefrit. Tá je na rozdiel od modelu Profi schopná zvárať fólie rôznych značiek a ponúkne vyšší príkon. Inak sú si tieto modely veľmi podobné, oba majú zásobník na fólie, rezačku, zvládajú mäkké odsávanie aj vákuovanie nádob. U oboch je tiež potrebné s vákuovacími dózami dokúpiť aj hadičku.

Lacnejší variant potom predstavuje vákuovačka SilverCrest SV 125 C3. Jej cena je niekoľkonásobne nižšia, budete sa ale musieť zmieriť s absenciou zásobníka a rezača na fólie, nezvládne ani dvojitý zvar. Hadička na vákuovanie nádob je ale u tohto modelu súčasťou základnej výbavy.

Záver

Vákuová zváračka Maxxo VM Profi predstavuje skvelý model na bežné využitie v domácnosti. Môžete s ňou vákuovať fólie aj nádoby, nechýba funkcia mäkkého odsávania a zvára rovno dvojitým zvarom. Navyše je ovenčená stovkami pozitívnych recenzií od užívateľov.

Nevýhodou je snáď len nutnosť dokúpiť hadičku na vákuovanie nádob a horšie výsledky pri používaní fólií od iných značiek. Keby vás zaujímala alternatíva, pri ktorej značku fólií riešiť nemusíte, pozrite sa aj na vákuovačku G21 Nefrit.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Maxxo VM Profi | Hodnotenie: 83,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich spotrebičov, veľkých aj malých. K tomu pripojila aj lásku ku gastronómii a vypracovala toto porovnanie vákuovačiek. Pri tvorení témy čerpala nielen z českých, ale aj zo zahraničných zdrojov, dočkáte sa tak dostatočne obsiahlych informácií, písaných zrozumiteľným jazykom. Vysvetlí vám napríklad, čo je to mäkké odsávanie alebo varenie metódou sous-vide. Okrem vákuovačiek má na svojom konte aj porovnanie veľkých kuchynských spotrebičov, napríklad sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Maxxo VM Profi

Maxxo VM Profi

100 € Orientačná cena