Menu

Recenzia a porovnanie Beurer BC 32

83,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Merače krvného tlaku na zápästie

Klady

  • Nízka cena
  • Kompaktné rozmery
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Všeobecne priemerné parametre
  • Chýba režim Hosť
  • Horšia kvalita plastových častí
25 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Merač tlaku Beurer BC 32 je určený na nosenie na zápästí. Tie sa všeobecne považujú za skladnejšie a praktickejšie, takže je možné ich prevážať na cestách alebo ich využívať aj inde mimo domova. Na druhú stranu oproti meračom na pažu sú väčšinou menej presné a sofistikované. U tohto konkrétneho produktu môžete počítať s presnosťou ±5 % udanej hodnoty v oblasti merania pulzu a ±3 mmHg (jednotiek tlaku). To je hodnota, ktorá je úplne bežná aj pri meračoch vyšších cenových kategórií a nie je tak nutné sa nepresností obávať. Merač ponúka pamäť až na 60 výsledkov merania pre dvoch užívateľov a hoci patrí v tomto ohľade skôr do podpriemeru, pre zákazníkov s menšími nárokmi by mali byť čísla dostačujúce. Prístroj funguje na dve batérie typu AAA a ich výdrž by sa mala pohybovať okolo 250 meraní, čo je opäť skôr podpriemerná hodnota, ale pokiaľ neplánujete využívať merač každý deň, môže byť dostačujúca.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beurer

Typ umiestnenia

Na zápästie

Pamäť (počet výsledkov)

2× 60

Počet používateľov

2

Batéria (typ)

2x AAA

Výdrž batérie (počet meraní)

250

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácia

Výhodou zariadenia je jeho kompaktnosť a veľmi nízka hmotnosť. Rozmerovo sa radí medzi najmenšie vôbec a je tak vhodné na prevozy a častú manipuláciu. Hmotnosť 150 gramov je potom tiež lichotivá. Samozrejme, že vďaka určeniu na využitie na zápästí sú manžety trochu menej variabilné, než v prípade meračov na pažu, a maximálny obvod 19,5 cm neprináša príliš veľký rozptyl. Na druhú stranu pre bežných jedincov je táto hodnota úplne dostačujúca. Prístroj dokáže indikovať srdcové arytmie a podať obsluhe varovný signál a dokáže tiež počítať ranné a večerné týždenné priemery, čo sú funkcie, ktoré určite v podobnej cenovej relácii každý ocení.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,15

Rozmery (cm)

11 x 11 x 9

Manžeta pre max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pre min. obvod (cm)

13,5

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Nie

Ranné a večerné týždenné priemery

Áno

Režim Hosť

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia tohto merača sú spokojní predovšetkým s jeho veľmi priaznivou obstarávacou cenou. Páči sa im tiež celková jednoduchosť prístroja, ktorá z neho robí veľmi ľahko ovládateľné zariadenie. Negatívne reflektujú všeobecne nižšiu kvalitu použitých materiálov a nutnosť opatrnejšej manipulácie na predchádzanie poškodeniu.

Naše hodnotenie a záver

Merač tlaku Beurer BC 32 je zariadením z nižšej cenovej kategórie, ktoré ale spĺňa všetky štandardy potrebné na bežné využitie. Jeho slabinou je všeobecne skôr priemerná kvalita väčšiny komponentov. Naopak za silnú stránku možno okrem spomínanej nízkej ceny považovať aj skladnosť, nízku hmotnosť a z toho plynúcu ľahkú manipuláciu.

25 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Beurer BC 32 | Hodnotenie: 83,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beurer BC 32

Beurer BC 32

25 € Orientačná cena