Menu

Recenzia a porovnanie Beurer BM 85

92,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Merače krvného tlaku na pažu

Klady

  • Široké možnosti prepojenia
  • Celkovo vysoká kvalita
  • Dobíjacie batérie
  • Veľa funkcií

Zápory

  • Vyššia cena
  • Väčšia manžeta za príplatok
  • Podpriemerná pamäť
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Tlakomer Beurer BM 85 sme zvolili do porovnania najmä pre jeho široké možnosti konektivity. Pripája sa ako cez Bluetooth, tak cez USB kábel. Spolupracuje s aplikáciou Health Manager, ktorá ďalej udržuje a hodnotí dáta o vašom zdravotnom stave. Slabšie je to naopak s pamäťou samotného prístroja, pre každého z dvoch užívateľov uloží 60 výsledkov, na trhu sa pritom pohybujú aj produkty, ktoré uložia aj 100 údajov na užívateľa.

Ďalšie špecifikum predstavuje Li-ion batéria, ktorú nabíjate cez USB. Tým na jednu stranu odpadá nutnosť dokupovať batérie, na stranu druhú však prístroj zvládne menej meraní na jedno nabitie (presný počet výrobca neuvádza). Presnosť merania pulzu počíta s odchýlkou ​​5 %, čo sa hodnôt tlaku týka, tie sa môžu líšiť o 3 mmHg. Tieto odchýlky sú u tlakomerov bežné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beurer

Typ umiestnenia

Na pažu

Pamäť (počet výsledkov)

2× 60

Počet používateľov

2

Batéria (typ)

Lítium-iónová dobíjacia batéria

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácia

Pokiaľ ide o funkčnú výbavu, je na tom tento tonometer veľmi dobre. Mimo stále relatívne ojedinelú možnosť pripojenia k PC či mobilnému telefónu vás upozorní na presiahnutie kritických hodnôt a spracuje priemery vašich ranných a večerných meraní. Nemusíte sa báť, že by vám priemer narušilo požičanie tlakomeru známym, nad ukladaním nameraných hodnôt máte vždy kontrolu.

Je však nutné spomenúť, že v porovnaní s ostatnými prístrojmi je tlakomer Beurer o niečo rozmernejší a ťažší. Za nedostatok považujeme aj menší maximálny obvod manžety, ktorý nemusí stačiť mohutnejším postavám. Manžetu na obvod paže až 44 cm je možné dokúpiť zvlášť.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,312

Rozmery (cm)

17,4 x 14,8 x 9,9

Manžeta pre max. obvod (cm)

36

Manžeta pre min. obvod (cm)

22

Prepojenie s PC

Áno

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Áno

Ranné a večerné týždenné priemery

Áno

Režim Hosť

Áno

Názory užívateľov

Súčasní užívatelia tohto tlakomera si prístroj všeobecne chvália. Pozornosti sa dostáva najmä odlišnostiam od ostatných modelov – nabíjacej batérii a prenosu dát. Zatiaľ čo dobíjacia batéria je napospol kvitovaná pozitívne, ohľadom aplikácie sa objavili aj výhrady týkajúce sa problematického párovania i nedostatočného zobrazovania hodnôt. Prístroj však zákazníci vidia ako kvalitný a pekný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tlakomer Beurer sa na prvý pohľad odlišuje svojim dizajnom. To však nie je základný parameter pre výber prístroja. V jeho prospech ale hovorí aj presné meranie a vybavenie funkciami. Je možné ho prepojiť s aplikáciou a sledovať vývoj hodnôt v čase. Nevýhodou je kratšia manžeta, je ale možné dokúpiť dlhší variant.

Naše hodnotenie a záver

Beurer BM 85 je tlakomer z vyššej cenovej kategórie. Ako taký ponúka niekoľko nadštandardných funkcií. Najvýraznejšími bonusmi je možnosť prenosu dát do počítača alebo telefónu. K tomu môžete využiť Bluetooth či USB kábel, pomocou ktorého prístroj taktiež nabíjate. Na nutnosť nabitia vás upozorní kontrolka batérie.

Prístroj je o niečo väčší a ťažší ako ostatné, avšak tento rozdiel nie je nijako závratný. Komplikáciu by mohla spôsobiť kratšia manžeta, na trhu sa však nachádza aj jej dlhšia varianta. Funkciami tlakomer rozhodne nezaostáva, farebne ohodnotí, či sú vaše výsledky v poriadku, skontroluje arytmiu a spriemeruje namerané hodnoty. Na druhú stranu však disponuje iba 60 miestami v pamäti na jeden užívateľský účet (teda 120 miestami celkom).

Pokiaľ vám táto kapacita pamäte nestačí, môžete si prezrieť aj tlakomer Omron M6 Comfort, ktorý ponúkne uloženie 100 údajov na jeden účet.

100 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Beurer BM 85 | Hodnotenie: 92,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beurer BM 85

Beurer BM 85

100 € Orientačná cena