Menu

Recenzia a porovnanie Omron M6 Comfort Intelli

85,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Merače krvného tlaku na pažu

Klady

  • Vybavenosť funkciami
  • Celková kvalita
  • 2 spôsoby napájania
  • Dlhšia manžeta

Zápory

  • Trochu väčšie rozmery
  • Vyššia cena
  • Tuhá manžeta
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Merač krvného tlaku Omron M6 Comfort je zariadenie určené na meranie tlaku na paži. Tento druh meračov je všeobecne považovaný za kvalitnejší a presnejší ako alternatíva na zápästie, ale taktiež je ťažší a nákladnejší. Čo sa týka pamäte, ponúka zariadenie úctyhodnú kapacitu možnosti uloženia až 100 výsledkov pre 2 rôznych užívateľov a vďaka tomu sa radí jednoznačne do nadpriemeru. Prístroj je napájaný štyrmi AA batériami a na plne nabité batérie by mal vydržať až 1000 meraní, čo je tiež hodnota nadpriemerná a úplne dostačujúca na účely domáceho využitia. Čo sa týka presnosti v ohľade merania pulzu, sľubuje výrobca maximálnu odchýlku ± 5 % od reálnych hodnôt a pri tlaku maximálne 3 mmHg (jednotky tlaku). Obe hodnoty sú úplne postačujúce a nemal by tak nastať problém s nepresnosťou merania.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Omron

Typ umiestnenia

Na pažu

Pamäť (počet výsledkov)

2× 100

Počet používateľov

2

Batéria (typ)

4x AA

Výdrž batérie (počet meraní)

1 000

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácie

Merač je aj napriek svojej kvalite relatívne ľahko manipulovateľný. Hoci 280 gramov ho rozhodne všeobecne radí medzi ťažšie zariadenia, možno hodnotu vzhľadom na jeho kvalitu považovať za úplne logickú. Podobne je na tom aj v ohľade rozmerov. Možnosti flexibilného využitia sú determinované manžetou, ktorá by mala zariadenie určovať ako vhodné pre paže s obvodom 22 až 42 centimetrov. Prístroju potom nechýba ani rad funkcií v podobe identifikácie srdcovej arytmie, indikátora správne utiahnutej manžety alebo možnosti počítania ranných a večerných priemerov pre detailný prehľad o zaznamenaných hodnotách. Pre občasné zmeranie iného užívateľa ako majiteľa potom iste uvítate aj režim hosť.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,28

Rozmery (cm)

17 x 12 x 8

Manžeta pre max. obvod (cm)

42

Manžeta pre min. obvod (cm)

22

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Áno

Ranné a večerné týždenné priemery

Áno

Režim Hosť

Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Vlastníci merača si chvália jednoduchosť prístroja a veľký počet funkcií, ktoré je možné použiť na pohodlnejšie vykonávanie merania. Za slabinu považujú iba vyššiu cenu.

Naše hodnotenie a záver

Merač tlaku Omron M6 dominuje na trhu podobných zariadení predovšetkým vďaka veľmi dobrej vybavenosti funkciami, ktoré uľahčujú celý proces merania tlaku a ponúkajú používateľom väčší komfort, než je bežné u meračov so základným vybavením. To sa samozrejme premieta do vyššej hmotnosti a predovšetkým aj ceny, ale pokiaľ nebudete pri obstaraní brať ohľad na cenu, je pre vás tento merač ideálnou voľbou.

80 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Omron M6 Comfort Intelli | Hodnotenie: 85,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort Intelli

80 € Orientačná cena