Menu

Recenzia a porovnanie Omron RS6

92,4 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Merače krvného tlaku na zápästie

Klady

  • Presnosť
  • Kompaktné rozmery
  • Slušné vybavenie funkciami

Zápory

  • Možnosť merania iba jedného užívateľa
  • Malé piktogramy na displeji
  • Pre niekoho kratšia manžeta
75 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Merač tlaku Omron RS6 je zariadením určeným pre umiestnenie na zápästie. Všeobecne sa s týmito zariadeniami spája predpoklad nižšej hmotnosti a lepších možností manipulácie, ale aj menej presné výsledky merania. Presnosť by však v prípade RS6 nemala byť väčším problémom, pretože výrobca garantuje maximálnu odchýlku ± 5 % v ohľade merania pulzu a 3 mmHg (jednotky tlaku). Tieto hodnoty sú k videniu aj pri zariadeniach určených na pažu, a preto ich možno hodnotiť jedine pozitívne. Pamäť zariadenia ponúka možnosť uloženia deväťdesiatich výsledkov, relatívnou slabinou je možnosť využitia iba pre jedného používateľa.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Omron

Typ umiestnenia

Na zápästie

Pamäť (počet výsledkov)

90

Počet používateľov

1

Batéria (typ)

2x AAA

Výdrž batérie (počet meraní)

300

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácia

Zariadenie je veľmi kompaktné. Rozmerovo sa radí medzi najmenšie na trhu a hmotnosť iba 85 gramov znamená výborné možnosti manipulácie. Manžeta je určená pre zápästie v rozmedzí 13,5 až 21,5 centimetrov, táto hodnota sa zdá v porovnaní s meračmi určenými na meranie na paži neporovnateľne menšia, ale samozrejme určenie pre zápästie predurčuje k odlišným rozmerom. Merač vie identifikovať srdcovú arytmiu, dokáže rozpoznať správne utiahnutie manžety a tiež spočítať ranné a večerné priemery, ktoré slúžia na orientáciu v historicky nameraných hodnotách.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,085

Rozmery (cm)

8,7 x 6,4 x 1,4

Manžeta pre max. obvod (cm)

21,5

Manžeta pre min. obvod (cm)

13,5

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Áno

Ranné a večerné týždenné priemery

Áno

Režim Hosť

Nie

Názory užívateľov

Majitelia merača si pochvaľujú predovšetkým jeho jednoduchosť a ľahkú manipulovateľnosť vďaka nízkej hmotnosti a malým rozmerom. Pochvaľujú si aj tichý chod a signalizáciu správne utiahnutej manžety. Čo im naopak chýba, je možnosť kalibrácie podľa lekárskeho tonometra. Niektorí používatelia by tiež ocenili možnosť uložiť do pamäte viacerých používateľov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou tonometra Omron je presné meranie, čo je základný predpoklad kvality merača. Pozitívne hodnotíme aj funkcie, ako je signalizácia utiahnutej manžety alebo indikácia hypertenzie. Nevýhodou je ukladanie hodnôt iba pre jedného užívateľa. Pre osoby so silnejším zápästím môže byť manžeta príliš krátka, odporúčame vám teda vyskúšanie.

Naše hodnotenie a záver

Doménou merača Omron RS6 je vysoká kvalita vo všetkých ohľadoch. V kategórii meračov určených na zápästie nie je príliš obvyklé také bohaté vybavenie a počet funkcií. Merač teda aj napriek svojej skladnosti a nízkej hmotnosti môže ponúknuť užívateľom skvelý komfort. Relatívnou slabinou je možnosť merania iba jedného užívateľa, ktorá býva k videniu skôr pri prístrojoch nižších cenových tried.

75 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Omron RS6 | Hodnotenie: 92,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Omron RS6

Omron RS6

75 € Orientačná cena