Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SBD 1470

71,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Merače krvného tlaku na zápästie

Klady

  • Šikovné rozmery
  • Mobilný
  • Nízka cena
  • Jednoduchá manipulácia

Zápory

  • Len pre jedného používateľa
  • Menej presné merania
  • Nemá úschovnú krabičku
10 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Sencor SBD 1470 ako merač tlaku určený na zápästie a ako relatívne lacný model nedisponuje tými najnadupanejšími funkciami, s ktorými sa na dnešnom trhu môžeme stretnúť. Avšak potešiť dokáže malými rozmermi a hmotnosťou a samozrejme aj nízkou cenou.

Prístroj funguje na dve tužkové batérie. Ich výdrž sa nám ale nepodarilo zistiť. Vnútorná pamäť pojme posledných 60 meraní. Zostanú v prístroji uložené aj po výmene batérie. Model nemá žiadne tlačidlo na zapnutie/vypnutie, avšak po 1 minúte nečinnosti sa vypne automaticky a nemusíte sa teda o túto činnosť vôbec starať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Pamäť (počet výsledkov)

60

Počet používateľov

1

Batéria (typ)

2x AAA

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácia

Veľmi príjemným parametrom tohto tonometra je jeho hmotnosť, ktorá dosahuje len málo cez 100 gramov. Aj rozmerovo ide o veľmi malý prístroj, ktorý si tak ľahko budete môcť zobrať kamkoľvek so sebou. Rozpätie obopínacej manžety nie je nijako veľké, ale ide o klasické hodnoty pre zápästné merače. Z ostatných nami porovnávaných funkcií disponuje tento model už iba jednou a tou je indikátor hypertenzie. Ak teda bude váš nameraný tlak vyšší, než je zdravé, dostanete upozornenie. Zobrazí sa na prehľadnom displeji.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,12

Rozmery (cm)

6,8 x 7,5 x 3,1

Manžeta pre max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pre min. obvod (cm)

13,5

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Nie

Ranné a večerné týždenné priemery

Nie

Režim Hosť

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Väčšinu užívateľov zaujal model Sencor SBD 1470 práve vďaka nízkej cene, avšak po vyskúšaní sa objavujú pripomienky k presnostiam merania. Chvália si však jeho jednoduchosť a fakt, že vďaka malej veľkosti ho môžete mať stále pri sebe.

Naše hodnotenie a záver

Merač Sencor SBD 1470 je veľmi skladný model, ktorý si zaobstaráte za nízku cenu. Nemá však tak vysokú vnútornú pamäť a ani zďaleka neponúka toľko funkcií ako pokročilejšie modely, ktorými sme sa v našom porovnávacom teste tiež zaoberali. Ak by ste si chceli prečítať recenziu niektorého z nich, odkážeme vás napríklad na model Beurer BC 32, ktorý je na tom už lepšie.

10 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Sencor SBD 1470 | Hodnotenie: 71,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470

10 € Orientačná cena