Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SBD 1470

71,3 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Nízke rozmery
  • Nízka cena
  • Jednoduchá manipulácia

Zápory

  • Možnosť merania iba jedného užívateľa
  • Menej presné merania
  • Nemá úschovnú krabičku
12 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Sencor SBD 1470 ako merač tlaku určený na zápästie a ako relatívne lacný model nedisponuje tými najnadupanejšími funkciami, s ktorými sa na dnešnom trhu môžeme stretnúť. Avšak potešiť dokáže malými rozmermi a hmotnosťou a samozrejme aj nízkou cenou.

Prístroj funguje na dve tužkové batérie. Ich výdrž sa nám ale nepodarilo zistiť. Vnútorná pamäť pojme posledných 60 meraní. Zostanú v prístroji uložené aj po výmene batérie. Model nemá žiadne tlačidlo na zapnutie/vypnutie, avšak po 1 minúte nečinnosti sa vypne automaticky a nemusíte sa teda o túto činnosť vôbec starať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ umiestnenia

Na zápästie

Pamäť (počet výsledkov)

60

Počet používateľov

1

Batéria (typ)

2x AAA

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácia

Veľmi príjemným parametrom tohto tonometra je jeho hmotnosť, ktorá dosahuje len málo cez 100 gramov. Aj rozmerovo ide o veľmi malý prístroj, ktorý si tak ľahko budete môcť zobrať kamkoľvek so sebou. Rozpätie obopínacej manžety nie je nijako veľké, ale ide o klasické hodnoty pre zápästné merače. Z ostatných nami porovnávaných funkcií disponuje tento model už iba jednou a tou je indikátor hypertenzie. Ak teda bude váš nameraný tlak vyšší, než je zdravé, dostanete upozornenie. Zobrazí sa na prehľadnom displeji.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,12

Rozmery (cm)

6,8 x 7,5 x 3,1

Manžeta pre max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pre min. obvod (cm)

13,5

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Nie

Ranné a večerné týždenné priemery

Nie

Režim Hosť

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Väčšinu užívateľov zaujal model Sencor SBD 1470 práve vďaka nízkej cene, avšak po vyskúšaní sa objavujú pripomienky k presnostiam merania. Chvália si však jeho jednoduchosť a fakt, že vďaka malej veľkosti ho môžete mať stále pri sebe.

Naše hodnotenie a záver

Merač Sencor SBD 1470 je veľmi skladný model, ktorý si zaobstaráte za nízku cenu. Nemá však tak vysokú vnútornú pamäť a ani zďaleka neponúka toľko funkcií ako pokročilejšie modely, ktorými sme sa v našom porovnávacom teste tiež zaoberali. Ak by ste si chceli prečítať recenziu niektorého z nich, odkážeme vás napríklad na model Beurer BC 32, ktorý je na tom už lepšie.

12 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SBD 1470 | Hodnotenie: 71,3 %
Veronika Vyskočilová je našou seniornou redaktorkou, ktorá sa okrem domácich spotrebičov venuje aj produktom pre zdravie. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie tonometrov. Vysvetlí vám, aký je rozdiel medzi variantom na pažu a na zápästie, a ktoré funkcie môžete od moderných prístrojov očakávať. Venovala sa aj porovnaniu infračervených teplomerov a čističiek vzduchu.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470

12 € Orientačná cena