Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SBP 690

73,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Merače krvného tlaku na pažu

Klady

  • Výhodná cena
  • Kompaktné rozmery
  • Veľký displej

Zápory

  • Menší počet funkcií
  • Chýba sieťový adaptér
  • Pomerne ťažký
20 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Merač tlaku SBP 690 od firmy Sencor je zariadením určeným na meranie tlaku na paži. Všeobecne tieto zariadenia dosahujú väčšiu presnosť než merače na zápästie, na druhej strane sú nákladnejšie a rozmerovo a hmotnostne náročnejšie na manipuláciu. Prístroj disponuje možnosťou uloženia až 60 výsledkov pre maximálne jedného používateľa, čo je oproti priemeru skôr slabšia hodnota, avšak pre bežné využitie v domácich podmienkach je dostačujúce. Presnosť zaručuje výrobca v rozmedzí odchýlky maximálne ± 5 % pri meraní pulzu a maximálne ± 3 mmHg (jednotky tlaku) pri presnosti merania tlaku. To sú hodnoty, ktoré je možné vidieť aj pri drahších zariadeniach, a možno ich tak vyhlásiť za úplne postačujúce a minimálne zodpovedajúce cene. Prístroj je napájaný štyrmi AA batériami a výrobca bohužiaľ neuvádza ich reálnu výdrž.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ umiestnenia

Na pažu

Pamäť (počet výsledkov)

60

Počet používateľov

1

Batéria (typ)

4x AA

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácie

Sencor SBP 690 sa radí v kategórii meračov na pažu medzi najmenších, ale zároveň bohužiaľ aj paradoxne medzi najťažšie. Javí sa tak ako vhodný pre prenosy alebo manipuláciu z pohľadu rozmerov, avšak váha takmer 300 gramov by mohla narobiť manipulačné problémy. Manžeta je nastaviteľná v rozmedzí veľkosti 22 až 42 cm a mala by byť pre bežné použitie úplne bez problémov dostačujúca. Horšia vybavenosť funkciami aspoň čiastočne kompenzuje prítomnosť indikátora srdcovej arytmie.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,287

Rozmery (cm)

12 x 14 x 7

Manžeta pre max. obvod (cm)

42

Manžeta pre min. obvod (cm)

22

Prepojenie s PC

Nie

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Nie

Ranné a večerné týždenné priemery

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia merača chvália jeho cenovú dostupnosť a jednoduchosť jeho ovládania. Negatívne reflektujú iba menej pohodlnú manžetu, ktorá je podľa nich príliš tvrdá. To však môže byť naopak aj silná stránka prístroja a pohodlnosť je do značnej miery ovplyvnená subjektívnym názorom jedinca.

Naše hodnotenie a záver

Sencor SBP 690 cieli na najmenej náročných zákazníkov, ktorí chcú za nízku cenu zaobstarať funkčné zariadenie. Nie je príliš dobre vybavený funkciami a kvalitnými komponentmi, na druhú stranu zachováva funkčnosť a ponúka štandard v podobe možnosti pohodlného merania tlaku. Pokiaľ teda od merača neočakávate nič navyše, budete s jeho fungovaním určite spokojní. Ak by sa vám niečo navyše páčilo a ste ochotní si priplatiť, preskúmajte napríklad model Omron M6 Intelli.

20 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Sencor SBP 690 | Hodnotenie: 73,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

20 € Orientačná cena