Menu

Recenzia a porovnanie Meva Relax

Pre nenáročných v kategorii Plynové krbové kachle

Klady

  • Nízka cena
  • Jednoduchá manipulácia
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Občas zápach po spálenom plyne
  • Neponúkajú pohľad do plameňov
  • Nie sú dekoratívne
115 € Orientačná cena

Základné parametre

Ak si chcete medzi plynovými kachľami za málo peňazí zaobstarať celkom výkonný produkt, skúste napríklad model Meva Relax, ktorý stojí len približne 80 €. Malé kachle Meva Relax zásobujete z klasickej desaťkilogramovej propán-butánovej fľaše. Najvyšší výkon prístroja sa pohybuje tesne nad štyrmi kilowattami za hodinu. Ide teda najmä o doplnkový zdroj tepla.

Ak plánujete model používať v novostavbe alebo dobre tepelne izolovanej budove, bude vám stačiť jeho výkon na vyhriatie miestnosti či malého bytu s rozlohou úžitkového priestoru približne sedemdesiat metrov štvorcových. Pokiaľ však kachle chcete mať v staršom a horšie zateplenom dome, budú zásobovať teplom priestor s len približne polovičnými rozmermi. Dajú sa bez problémov využívať pri vykurovaní miestností napríklad na chalupe.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Meva

Výkon (kW/hod)

4,2

Typ paliva

Plyn

Hmotnosť (kg)

14

Materiál

Plech

Výška (cm)

70

Šírka (cm)

44

Hĺbka (cm)

41

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

67

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

34

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nie

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Dizajn a funkcie

Plynové kachle Meva Relax sú pomerne malé, preto ich môžete celkom obratne schovať v interiéri vášho príbytku. Na výšku merajú sedemdesiat centimetrov, šírka 44 a hĺbka 41 centimetrov zodpovedá veľkosti plynovej fľaše a jedná sa o štandardné rozmery. Vďaka subtílnej veľkosti a nízkej váhe štrnásť kilogramov môžete celé kachle pohodlne presúvať po miestnosti, čo zvládne napríklad aj starší človek. Dizajn kachlí vás nijako výrazne neosloví, svoj účel ale plnia dobre.

Dobrá funkcia kachlí je tiež možnosť trojstupňového nastavenia výkonu vyhrievania, vďaka ktorému môžete ich funkciu prispôsobiť veľkosti miestnosti. V balení dostanete od výrobcu aj príslušenstvo na zabudovanie a pripojenie propán-butánovej fľaše s regulátorom a hadicou. Na rozdiel od drahších modelov klasických plynových krbových kachlí si pri tomto modeli bohužiaľ nemôžete užiť pohľad do plameňov.

Dbajte na to, aby ste zariadenie používali v dostatočne vetranom priestore. Výrobca upozorňuje, že by sa výrobok nemal používať na pravidelné kúrenie, ale skôr na občasné temperovanie miestností.

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia na kachliach vyzdvihujú hlavne schopnosť rýchlo vykúriť miestnosť, nízku obstarávaciu cenu, jednoduchú inštaláciu a tiež ľahkú manipuláciu. Často však spomínajú slabú plechovú konštrukciu a to, že pri používaní v miestnosti je často cítiť spálený plyn.

Záver

Plynové kachle Meva Relax sú veľmi cenovo výhodný variant pre doplnkové vykúrenie malých priestorov. Za cenu okolo 80 € získate priemerne silný prístroj s výkonom cez štyri kilowatty.

Ten solídne vyhreje menší a dostatočne tepelne odizolovaný byt alebo napríklad jednu veľkú miestnosť v starom a horšie zateplenom dome či chalupe. Cennou výhodou kachlí je obratná manipulácia a iba štrnásť kilogramov váhy. Môžete využiť aj možnosť prepínania medzi rôznymi stupňami výkonu.

Ak je vykurovanie plynom vaša jediná možnosť, ale chcete si zaobstarať výkonnejšie a luxusnejšie kachle, za ktoré ste schopní si priplatiť, môžete preskúmať aj parametre plynových kachlí Balsa 100 g od holandskej spoločnosti Wanders.

115 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Meva Relax
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub sa v našej redakcii venuje predovšetkým technicky zameraným témam. Sám pochádza z rodinného domu a študuje stavebné inžinierstvo, v problematike krbových kachlí sa preto dobre orientuje. V tomto článku vám napríklad vysvetlí, akým spôsobom voliť výkon kachlí. Okrem iného narazíte na jeho recenzie aj v kategóriách zameraných na náradie, ako sú aku vŕtačky, či napríklad štiepačky dreva, ale aj u spotrebiteľskej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Meva Relax

Meva Relax

115 € Orientačná cena