Menu

MIA TORO M1301/3-L 109l – Recenzie, testy a porovnania

77,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Veľké kufre

Klady

  • 10-ročná záruka
  • Expandér
  • Oba typy zámkov

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Kolieska nie sú dvojité
  • Neustojí na mieste
120 € Orientačná cena

Základné parametre

MIA TORO M1301/3-L 109 l je škrupinový kufor univerzálneho dizajnu z materiálu Armor-tech, ktorý by mal byť odolný a zároveň ľahký. Pri tomto kufri nás ale ako prvé nepríjemne prekvapila jeho vysoká hmotnosť – váži totiž necelých 6 kg, takže je aj prázdny pomerne ťažký. Je to vôbec najťažší kufor v našom porovnaní v júli 2022, čomu ale zodpovedá aj jeho nižšia cena v kategórii. Pozitívom je záruka, ktorá sa od výrobcu vyšplhala na 10 rokov, čo nie je pri všetkých kufroch štandardom.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Mia Toro

Typ

Škrupinový

Materiál

Armor-tech

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

79

Šírka (cm)

51

Hĺbka (cm)

36

Hmotnosť (kg)

5,9

Expandér

Áno

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Tento kufor značky Mia Toro ponúkne objem 109 litrov. Vďaka expandéru ho ale môžete ešte rozšíriť, a to až o 25 % na 136 litrov. Expandér pritom nie je pri kufroch (predovšetkým škrupinových) úplne bežný. Na kufri nájdete 4 kolieska zaisťujúce stabilitu a plynulú jazdu, nie sú ale dvojité, čo by ich kvalitu a odolnosť výrazne zvýšilo. Má tiež oba zámky, kombinačný na číselný kód a tiež TSA otvor pre jednoduchú kontrolu na letisku. Rukoväť je výsuvná s gélovým madlom, bočné držadlá sú plastové.

Vnútorné usporiadanie

Na to, že sa jedná o škrupinový kufor, je vnútorné usporiadanie kufra Mia Toro veľmi zvláštne, typické skôr pre textilné kufre. Funguje totiž na princípe výklopného veka, po jeho otvorení sa pred vami rozprestrie hlboký a otvorený vnútorný priestor. Na veku nájdete dve zipsom uzatvárateľné vrecká a v jednom z nich sú aj popruhy na uchytenie košieľ. Nájdete ich aj v hlavnej komore, tam je navyše aj malé vrecko na drobnosti.

Klady a zápory

Kufor značky Mia Toro poteší nadštandardne dlhou 10-ročnou zárukou, prítomnosťou expandéra aj oboch typov zámkov. Expandér zväčší objem kufra zo 109 l až na 136 l, kufor teda bude skutočne priestranný. Je pomerne kvalitne spracovaný, štyri otočné kolieska ale nie sú dvojité, takže môže byť ich odolnosť nižšia. Je nutné vziať do úvahy hmotnosť kufra, ktorá je takmer 6 kg, čo je skutočne vysoká hmotnosť. Spolu s prítomnosťou 4 koliesok môže byť ťažké plný kufor udržať a zamedziť tak tomu, aby sa posúval.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ tento kufor porovnáme s alternatívami, môžeme odporučiť podobne cenovo dostupný Titan Highlight 4W L 112l. Ten má zhruba o tretinu nižšiu hmotnosť, chýba mu ale expandér a jeho záruka je iba trojročná. Ak hľadáte veľký kufor, ktorý by vám mohol vydržať naozaj mnoho rokov, ako alternatívu môžeme odporučiť ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120L s 15-ročnou zárukou. Je naozaj kvalitne spracovaný, má dvojité kolieska aj expandér a navyše je o niečo málo ľahší. Jeho cena je ale vyššia.

Záver

Tento kufor môžeme odporučiť menej náročným užívateľom, ktorí hľadajú kvalitu zodpovedajúcu cene. Kufor je z pomerne pevného materiálu, nemá ale dvojité kolieska. Pokiaľ sa mu však niečo stane, môžete využiť nadštandardne dlhú záruku od výrobcu trvajúcu 10 rokov. Ide o veľmi ťažký model, s čím je nutné na cestách počítať. Poteší expandérom aj oboma typmi zámkov. Vnútorné usporiadanie je na škrupinové kufre pomerne netradičné, nechýba mu ale priehradka na košele a fixačné popruhy. Ako alternatívu s dlhšou zárukou môžeme v kategórii veľkých kufrov odporučiť ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120L.

120 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: MIA TORO M1301/3-L 109l | Hodnotenie: 77,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MIA TORO M1301/3-L 109l

MIA TORO M1301/3-L 109l

120 € Orientačná cena