Menu

Recenzia a test Miele C3 Cat&Dog

94,7 % Celkové hodnotenie

K zvieratám v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Turbokefa vo výbave
  • Veľký dosah od zásuvky
  • Výborné výsledky v odborných testoch

Zápory

  • Horšia trieda vyfukovaného vzduchu
  • Vyššia hmotnosť
  • Drahšie filtre
360 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vysávač Miele je vreckový. Ako taký je s objemom 4,5 l ideálny do rodinných domov. Inak využitiu vo väčších domácnostiach zodpovedá aj dosah od zásuvky až 12 m, vtedajší (november 2018) priemer bol pritom ani nie 10 m. Hlučnosťou 76 dB sa model C3 Cat & Dog drží priemeru. Nad priemer sa ale dostáva v prípade spotreby a teda aj nákladov na prevádzku. Zatiaľ čo priemerne za prevádzku klasického vysávača z nášho porovnania z novembra 2018 zaplatíte asi 5 €, s modelom Miele si budete musieť pri rovnakých podmienkach priplatiť zhruba 1 €. Vyššiu spotrebu môže napovedať aj energetická trieda C.

V čase vzniku tejto recenzie nebolo nič neobvyklé, že vysávače získali hodnotenie C v prípade triedy účinnosti vysávania kobercov, v prípade účinnosti vysávania podláh je na tom Miele tiež podobne ako väčšina hodnotených modelov a pýši sa hodnotením A. S triedou čistoty vyfukovaného vzduchu B si tento model pohoršil, pre bežného používateľa ale nebude mať horšia filtrácia prachu význam. Nepríjemná môže byť napríklad pre alergikov.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Miele

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

4,5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

8,5

Filter

Active AirClean

Hlučnosť (dB)

76

Akčný rádius (m)

12

Energetická trieda

C

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Trieda účinnosti vysávania kobercov

C

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

890

Vybavenie, rozmery a funkcie

V kategórii vybavenia a funkcií je na tom Miele o niečo lepšie ako väčšina modelov, okrem radu štandardných prvkov má navyše turbokefu, s ňou lepšie odstránite chlpy a vlasy z poťahov či kobercov. Menej obvyklý indikátor zanesenia filtra nemá tiež. Z tých prvkov, ktorými sa pýši a môžete sa na ne spoľahnúť, by sme radi uviedli indikátor plnosti vrecka, hubicu na tvrdé podlahy alebo reguláciu výkonu.

V prípade rozmerov ide o viac-menej priemerné zariadenie, okrem dĺžky, tá priemer presahuje takmer o 10 centimetrov a má tak takmer pol metra. S tým narástla aj hmotnosť vysávača a presiahne 7 kg, čo nie je úplne ideálne napríklad na nosenie po schodoch.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

22,7

Šírka (cm)

28

Dĺžka (cm)

49,6

Hmotnosť (kg)

7,26

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Miele C3 Cat & Dog obstál v našom porovnávacom teste pomerne dobre, s niekoľkými nedostatkami. Tento model si poradí s tvrdou podlahou, horšie potom s kobercom. Na koberce a poťahy ale môžete využiť turbokefu a pomôcť si tak s odstraňovaním chlpov a vlasov z tkanín. Vo výbave chýba len indikátor zanesenia filtra. Nevýhodou vysávača môže byť vyššia hmotnosť, ktorá by mohla robiť problémy, pokiaľ bude vysávač používať niekto pokročilého veku, alebo naopak napríklad dieťa. Pokiaľ by vás preto zaujímal nejaký model s nižšou hmotnosťou, odporúčame vám prečítať si recenziu vysávača Hoover TE 75011, ktorý je so svojimi 4 kg jedným z najľahších.

360 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Miele C3 Cat&Dog | Hodnotenie: 94,7 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Miele C3 Cat&Dog

Miele C3 Cat&Dog

360 € Orientačná cena