Menu

MIELE KFN 4795 DD – Recenzie, testy a porovnania

93,0 % Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,8/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,5/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Zvýšený komfort
 • Tlmené zatváranie dvierok
 • Žiadne odmrazovanie
 • Oddelené vzduchové okruhy
 • Vhodná do inteligentnej domácnosti

Zápory

 • Vysoká cena
 • Displej vo vnútri chladničky
1 500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

MIELE KFN 4795 DD je kombinovaná voľne stojaca chladnička nemeckej značky patriaca do vysokej cenovej kategórie. Na úkor vyššej ceny však chladnička svojím užívateľom poskytuje vysoký komfort a pomerne veľký objem chladiacej časti – v rámci nášho porovnania sa radí k tým najväčším modelom. Jej chladiaca časť má úctyhodnú kapacitu 270 litrov, takže chladnička bez problémov pojme zásoby pre štvorčlennú až päťčlennú rodinu. Je tak vhodným riešením pre rodiny, ktoré potrebujú skladovať väčšie množstvo potravín, ale nemajú miesto na veľkú americkú chladničku. V mraziacej časti potom ponúkne kapacitu celkom 103 litrov, čo je priemer. Chladnička spadá do bežných klimatických tried SN až T a prevádzka je teda možná pri teplotách medzi 10 a 43 °C.

Mraznička je tradične umiestnená v spodnej časti a má 3 priehradky, čím sa od konkurencie príliš neodlišuje. Je však ideálna na mrazenie veľkého množstva potravín, pretože jej mraziaci výkon dosahuje 10 kilogramov za 24 hodín, čo je veľmi dobrá hodnota. Navyše v prípade poruchy či výpadku prúdu mraznička dokáže udržať potraviny zamrazené až po dobu 20 hodín, pričom v čase písania tejto recenzie (august 2023) ide o najlepšiu hodnotu v našom porovnaní. Mraziaca zóna je 4 hviezdičková a mrazí až na -24 °C, môžete v nej teda skladovať potraviny aj dlhodobo.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ chladničky

Voľne stojaca

90 % Voľne stojaca, 10 % Voľne stojace
Výrobca

Miele

Objem chladničky (l)

270

257,30
Objem mrazničky (l)

103

109,60
Umiestnenie mrazničky

Dole

100 % Dole
Energetická trieda (A-G)

D

50 % C, 20 % E, 20 % D, 10 % B
Spotreba elektriny kWh/rok

203

192,70
Ročné náklady na elektrinu pri 0,23 €/kWh (2024)

47

44,30
Hlučnosť (dB)

35

80 % 35, 10 % 36, 10 % 37
Trieda hlučnosti

B

80 % B, 20 % C
Akumulačná doba (hod)

20

13,40
Mraziaci výkon (kg/24h)

10

9,30
Výkon mrazenia

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43°C)

100 % SN-T (+10 až 43°C)

Vybavenie a funkcie

Chladnička značky MIELE poteší svojím vysokým užívateľským komfortom, ktorý dosahuje vďaka mnohým špecifickým technológiám a funkciám. V rámci bežnej funkčnej výbavy chladničke nechýba nenámrazový systém NoFrost, integrovaný ventilátor, možnosť zameniteľného otvárania dvierok ani displej, na ktorom uvidíte nastavené teploty pre obe časti (chladiacu aj mraziacu). Z toho tiež vyplýva, že chladnička disponuje oddelenou reguláciou. Zároveň jej nechýba ani funkcia rýchleho chladenia a mrazenia ani dvojica alarmov (akustický aj optický) pre prípad nechcene otvorených dvierok, čo pomáha udržiavať nízku teplotu vo vnútri a zároveň šetriť náklady za energie.

Chladničku poháňa kompresor, vďaka ktorému má zároveň aj pomerne nízku spotrebu a hlučnosť – to oceníte najmä pokiaľ je chladnička umiestnená v bežných úžitkových priestoroch. Na kompresor navyše výrobca poskytuje predĺženú 5-ročnú záruku, čo do istej miery vypovedá o kvalite výrobku a jeho životnosti.

Čo sa týka špecifických funkcií, určite vás poteší fakt, že chladnička skvele zapadne do inteligentnej domácnosti, pretože ju možno ovládať pomocou aplikácie Miele@mobile – to oceníte napríklad v prípade spontánnej párty, kedy môžete na diaľku spustiť funkciu Párty režim a znížiť tak teplotu vo vnútri chladničky skôr, než sa vrátite s veľkým nákupom domov. Zaujímavosťou je extra variabilita vnútorného priestoru, ktorú zaisťujú delené sklenené police FlexiBoard. Za výhodu môžeme označiť aj tiché a jemné dovieranie dvierok, vďaka čomu o seba fľaše vo dverách nebudú cinkať.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Zameniteľné otváranie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Nulová zóna

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Rýchle chladenie

Áno

100 % Áno
Rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Oddelená regulácia

Áno

100 % Áno
Signalizácia otvorených dverí

Áno

100 % Áno
Invertorový kompresor

Áno

100 % Áno
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

60 % 10 rokov, 20 % 12 rokov, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Ďalšie funkcie 1

Priehradka s regulovateľnou vlhkosťou

Ďalšie funkcie 2

Ovládanie pomocou aplikácie

Ďalšie funkcie 3

Režim Sabbat

Výška (cm)

201,1

195,04
Šírka (cm)

60

70 % 59,5, 20 % 60, 10 % 70
Hĺbka (cm)

67,5

67,03
Hmotnosť (kg)

78,4

79,30

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (august 2023) je možné k tejto chladničke nájsť len menšie množstvo užívateľských recenzií. Na druhej strane sú ale všetky hodnotenia kladné, čo svedčí o istej miere spokojnosti. Užívatelia chvália najmä kvalitu, ktorá je pre túto značku typická. Vyzdvihujú tiež vysoký komfort, ktorý chladnička zaisťuje vďaka flexibilným deleným policiam, možnosti ovládania na diaľku cez mobilnú aplikáciu či tichému dovieraniu dvierok.

Hlavné klady a zápory

Medzi najväčšie prednosti tejto chladničky patrí vysoký užívateľský komfort. Nielenže chladničke nechýba nenámrazová technológia NoFrost, vďaka ktorej ju nikdy nemusíte odmrazovať, ale ponúka aj množstvo vychytávok, pomocou ktorých udrží potraviny dlhšie čerstvé. Nájdete tu priestrannú zásuvku s nastaviteľnou vlhkosťou DailyFresh, ktorá je ideálna na skladovanie čerstvých potravín, ako je ovocie či zelenina. Technológia DynaCool sa navyše v chladničke postará o rovnomerné rozdelenie teploty a vlhkosti vo vnútri celej chladničky.

Za vyzdvihnutie stojí aj tlmené zatváranie dvierok, ktoré je šetrné k spotrebiču, ale aj uloženým potravinám či nápojom vo dverách, ktoré sa vďaka tomu nevylejú. Pri ukladaní nákupu do chladničky (obzvlášť vysokých fliaš) si obľúbite aj mimoriadne flexibilné delené police, ktoré u konkurencie len tak nenájdete. Pri údržbe užívateľa určite poteší fakt, že je priehradka vo vnútornej strane dverí určená na umývanie v umývačke, čo vám ušetrí prácu.

Za nevýhodu možno v tomto prípade označiť len vysokú cenu, keďže v tejto cenovej relácii zoženiete už aj veľkú americkú chladničku. Niekomu by potom mohlo vadiť aj to, že je displej umiestnený vo vnútri chladničky, a tak zvonku neuvidíte na nastavenú teplotu.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k chladničke MIELE KFN 4795 DD môže byť napríklad model Liebherr CBNsda 5753. Táto chladnička ponúka porovnateľné parametre čo sa týka funkčnej výbavy aj celkového objemu, spadá však do energetickej triedy A, a tak sú jej celkové prevádzkové náklady o niečo nižšie. Môžete k nej taktiež dokúpiť SmartDeviceBox, ktorý vám otvorí dvere digitálnych možností a umožní chladničku ovládať na diaľku. Bohužiaľ ale tejto chladničke chýba tiché dovieranie dvierok a navyše je zhruba o 500 € drahšia.

Naše hodnotenie a záver

Kombinovaná chladnička MIELE KFN 4795 DD je skvelou voľbou pre náročných užívateľov, pre ktorých je dôležitý vysoký užívateľský komfort, hľadajú priestrannú chladničku bežných rozmerov a nehľadia pritom na cenu. Táto chladnička síce spadá do vysokej cenovej relácie, avšak v rámci funkcií má čo ponúknuť. Navyše sa pýši skvelými parametrami v oblasti chladenia aj mrazenia, takže je možné ju využiť aj na ukladanie väčšieho množstva potravín a nesklame vás ani v prípade poruchy či dlhšieho výpadku prúdu. Navyše je vďaka podpore mobilnej aplikácie vhodná aj do inteligentných domácností.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: MIELE KFN 4795 DD | Hodnotenie: 93,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka dlhodobo zaoberá výberom a porovnávaním produktov a do jej repertoáru spadajú aj chladničky. S výberom chladničky má aj vlastné skúsenosti, ktoré pri svojej práci zohľadňuje, avšak okrem toho berie do úvahy aj užívateľské a odborné recenzie a výsledky rôznych testov. Vďaka tomu má dobrý prehľad v ponuke a poradí, ktorý spotrebič je ideálny práve do vašej domácnosti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MIELE KFN 4795 DD

MIELE KFN 4795 DD

1 500 € Orientačná cena