Menu

Recenzia a test Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X

Výborné Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Rázové uťahováky

Klady

  • Neskutočná sila
  • Vysoká kvalita spracovania
  • „Spolupráca“ s aplikáciou
  • Dva akumulátory

Zápory

  • Vysoká obstarávacia cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Batéria sa môže hýbať
700 € Orientačná cena

Akumulátorový rázový uťahovák Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je v podstate profesionálne zariadenie, ktoré si však môžete zaobstarať aj do domácej dielne. Musíte síce počítať s vysokou obstarávacou cenou, na druhú stranu dokáže povoliť takmer nepovoliteľné.

Základná charakteristika

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X má vysoký krútiaci moment až 1 627 Nm. To je rozhodne nadpriemerná hodnota, ktorou sa pýšia profi prístroje. Pri použití rázu sa navyše môže jednať až o 2 034 Nm! Prácu uľahčuje aj štvorrežimový systém Drive Control, ktorý umožňuje využívať štyri rôzne nastavenia otáčok a krútiaceho momentu. Tento rázový uťahovák je teda skutočne optimálnym riešením prakticky pre akúkoľvek prevádzku.

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X zaujme aj kompaktnými rozmermi, ktoré umožňujú prácu aj v horšie prístupných priestoroch. Uťahovák navyše „spolupracuje“ s aplikáciou ONE-KEY, vďaka ktorej si ho môžete prispôsobiť. Spomenúť musíme aj batériový systém. Dané zariadenie je kompatibilné s batériami Milwaukee M18, pričom súčasťou balenia sú hneď dva akumulátory. Pri dlhšej práci je teda možné jednu batériu používať, zatiaľ čo druhá sa bude nabíjať.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento akumulátorový rázový uťahovák je veľmi kladne hodnotený vďaka svojej až neskutočnej sile. Podľa niektorých názorov dokonca zvládne povoliť všetko. Vyzdvihovaná je tiež vysoká kvalita spracovania, ako aj nastavovanie vlastných režimov prevádzky cez aplikáciu, ktorá umožňuje aj sledovanie pri krádeži. Za negatívum je považovaná skutočnosť, že je zariadenie trochu ťažšie. Niektorí používatelia navyše uvádzajú, že sa batéria môže hýbať. Všeobecne potom nie je kladne hodnotená ani cena.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Akumulátorový rázový uťahovák Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je profi zariadením, ktoré je vysoko kvalitné a dokáže povoliť prakticky akékoľvek spoje. Praktický je aj štvorrežimový systém Drive Control či „spolupráca“ s aplikáciou. Potešia aj dva akumulátory zaisťujúce v podstate neustálu prevádzku. Vyššia hmotnosť či možný pohyb batérie síce nie sú optimálne, na druhú stranu sa nejedná o nijako zásadné nedostatky.

Porovnanie s alternatívami

Aktuálne máte k dispozícii asi najviac rázových uťahovákov práve od značky Milwaukee. Hoci sú dané výrobky všeobecne drahšie, zoženiete aj výrazne lacnejšie a stále kvalitné zariadenia ako Milwaukee M12 BID. Pokiaľ by vás ale zaujímalo rovnako výkonné profi zariadenie ako recenzovaný produkt, zamerať sa dá napr. na Makita DTW1001RTJ, ktorý je síce o niečo menej výkonný, na druhú stranu má napríklad LED osvetlenie pracovnej plochy.

Záverečné zhrnutie

Pokiaľ hľadáte naozaj špičkový rázový uťahovák, pri ktorom vám nebude vadiť ani vysoká obstarávacia cena, Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je aktuálne jedno z najlepších možných riešení. Umožňuje totiž prakticky nepretržitú prácu aj v horšie dostupných priestoroch, a to až s neskutočnou silou. Na bežné používanie sa však v podstate jedná o trochu naddimenzované zariadenie, ktoré je na občasné použitie predsa len dosť drahé.

Parameter Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krútiaci moment (Nm)

1 627

Počet otáčok (ot/min.)

1 800

Počet rázov (ú/min.)

2 400

Napätie (V)

18

Kapacita batérie (Ah)

5

Hmotnosť (kg)

3,5

Kufor

Áno

700 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zameriava na porovnávanie produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. Sám si pritom v minulosti vyskúšal prácu s rázovými uťahovákmi, takže si dobre uvedomuje, ako môžu uľahčiť uťahovanie či povoľovanie spojovacích materiálov. Do styku navyše prišiel s rôznymi variantmi, ktoré sa líšili typom pohonu, krútiacim momentom a ďalšími vlastnosťami. Preto sa aj teraz snažil zamerať na čo najširšie spektrum produktov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X

700 € Orientačná cena