Menu

Minelab Equinox 800 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Detektory kovov pre pokročilých

Klady

  • Výborná citlivosť
  • Variabilné nastavenie
  • Multifrekvenčné zariadenie
  • Kvalitné spracovanie
  • Do hĺbky 3 metre vo vode

Zápory

  • Vysoká cena
  • Náročnejší na učenie
1 100 € Orientačná cena

Minelab Equinox 800 vás asi na prvý pohľad zaujme obstarávacou cenou, ktorá je vyššia ako pri mnohých iných zariadeniach. Na druhú stranu sa jedná o univerzálny detektor kovu s veľkým dosahom, ktorý predstavuje optimálne riešenie pre pokročilých užívateľov. Pre nich sa navyše stále nejedná o najdrahší produkt na trhu.

Základná charakteristika

Tento digitálny detektor je možné použiť na detekciu všetkých typov objektov, pričom môže pracovať v akýchkoľvek pôdach. Vybavený je totiž simultánnou multifrekvenčnou technológiou Multi-IQ so širokým rozsahom frekvencií (5, 10, 15, 20 či 40 kilohertzov), takže môže objaviť prakticky čokoľvek nezávisle na veľkosti. Tým sa líši od väčšiny hobby detektorov kovov, ktoré pracujú iba v určitých frekvenciách, takže výsledky hľadania bývajú limitované. Cievka tohto prístroja má 28 centimetrov, čo umožňuje hľadanie aj vo väčších hĺbkach.

Minelab Equinox 800 navyše zaujme aj možnosťou aktivácie režimu Pinpoint pre presnejšie hľadanie, ale aj diskrimináciou (možno hľadať železo a neželezné kovy) a ôsmimi pracovnými režimami. (patrí medzi ne aj režim detekcie zlata). Zároveň umožňuje nastaviť citlivosť a hlasitosť, čo je však štandardom aj pri zariadeniach pre začiatočníkov. Tento detektor kovov nepatrí k najťažším (hmotnosť 1,34 kilogramu) a navyše má vodotesnú konštrukciu, vďaka ktorej ho môžu hľadači používať až do hĺbky 3 metre. Taký ponor pritom väčšina detektorov neumožňuje.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Medzi hobby detektormi kovov pre pokročilých patrí Minelab Equinox 800 k najlepšie hodnoteným produktom na trhu. Užívatelia vyzdvihujú kvalitu spracovania aj širokú škálu nastavení, pre ktorú sa však nehodí pre začiatočníkov. Každopádne je podľa jednotlivých názorov citlivý, ľahký, a pokiaľ sa ho naučíte ovládať, pracuje sa s ním pomerne ľahko. Kladne hodnotená je tiež možnosť pripojenia slúchadiel cez Bluetooth či vodotesnosť, naopak, za negatívum je považovaná vyššia obstarávacia cena, čo sa však dá očakávať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Minelab Equinox 800 je kvalitný digitálny detektor kovov, ktorý je veľmi citlivý a umožňuje variabilné nastavenie. Jedná sa o multifrekvenčné zariadenie, ktoré možno využiť na hľadanie zlatých nuggetov, a to aj v rybníkoch, jazerách či riekach. Navyše je ľahké a komfortné. Čo sa týka negatív, opäť musíme spomenúť vyššiu cenu. Taktiež môže byť trochu náročnejšie naučiť sa tento detektor kovov ovládať, takže sa skutočne hodí primárne pre pokročilých užívateľov. Začiatočníci by prípadne mali mať vo svojom okolí niekoho, kto im poradí.

Záverečné zhrnutie

Digitálny detektor kovov Minelab Equinox 800 predstavuje vynikajúce riešenie pre pokročilých hľadačov pokladov. Nielenže je veľmi kvalitný a citlivý, ale zároveň umožňuje variabilné nastavenia, takže je možné vyhľadávanie upraviť presne podľa aktuálnych požiadaviek. Negatívom je náročnejšie učenie a zvýšené finančné nároky. Za svoje peniaze ale dostanete aj slúchadlá.

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Dĺžka (cm)

144

Priemer cievky (cm)

28

Frekvencia (kHz)

5, 10, 15, 20 či 40

Hmotnosť (kg)

1,34

Napájanie

Vstavaná dobíjacia Li-Ion batéria

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie detekcie kovu

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Áno

Pinpoint

Áno

1 100 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Minelab Equinox 800 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Minelab Equinox 800

Minelab Equinox 800

1 100 € Orientačná cena