Menu

Recenzia a test Minelab Go Find 44

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Detektory kovov pre začiatočníkov

Klady

  • Vysoká výkonnosť
  • Skladnosť a nízka hmotnosť
  • Široké možnosti nastavenia
  • Intuitívne ovládanie

Zápory

  • Horšia konštrukcia
  • Menej kvalitné spracovanie tela
200 € Orientačná cena

Minelab Go Find 44 je určený pre začínajúcich a mierne pokročilých používateľov, takže ide o vhodné zariadenie pre rozličné typy hľadačov. Tento digitálny detektor kovov disponuje LED zobrazením a navyše aj podsvietením, čo sa hodí pri zhoršených svetelných podmienkach.

Základná charakteristika

Go Find 44 disponuje oproti svojmu predchodcovi väčšou vodotesnou cievkou, ktorá meria 25 centimetrov (u Go Find 22 bola o päť centimetrov menšia). Vzhľadom na to sa jedná o optimálne zariadenie na hľadanie väčších predmetov vo väčších hĺbkach, a to aj vďaka pracovnej frekvencii, ktorá činí 7,8 kilohertz. Tá umožňuje hľadať objekty rôznych veľkostí, pretože ide o univerzálnu frekvenciu, ktorá býva pri produktoch pre začiatočníkov bežná. Zariadenie má navyše hneď tri vyhľadávacie režimy.

Tento digitálny detektor kovov umožňuje nastaviť štyri úrovne citlivosti a päť úrovní hlasitosti, čo je pri prístrojoch pre začiatočníkov nadštandard. Navyše môžete využiť funkciu Pinpoint, ktorá pomáha presne určiť polohu predmetu, pretože zaisťuje zúženie oblasti jeho výskytu. Detektor tiež ponúka možnosť prepojenia s chytrým telefón pomocou Bluetooth a zvláda aj hľadanie na slaných plážach. Zároveň je veľmi skladný a ľahký, váži iba 1,06 kilogramu.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Užívatelia detektor kovov Minelab Go Find 44 veľmi chvália, čo napokon platí aj pre ďalšie modely tejto značky. Podľa jednotlivých názorov je výkonný a skladný, široko nastaviteľný a navyše sa intuitívne ovláda a jednoducho prenáša, pretože je veľmi ľahký. Niektorí používatelia ho pritom odporúčajú aj deťom, čo však neplatí všeobecne. Výčitky totiž pomerne často mieria k menej kvalitnej plastovej konštrukcii, takže je pri používaní nutná opatrnosť, ktorá menším hľadačom pokladov môže chýbať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Minelab Go Find 44 umožňuje spoľahlivé hľadanie, pretože ide o univerzálne zariadenie, ktoré môže detekovať menšie, ale predovšetkým väčšie predmety, a to aj vo väčších hĺbkach. Navyše je ľahké, skladné, ľahko ovládateľné a umožňuje nastavenie podľa predstáv jednotlivých používateľov. Za nevýhodu možno považovať už spomínanú menej kvalitnú plastovú konštrukciu, kvôli ktorej sa príliš nehodí pre deti, pre ktoré by ste sa mali prípadne poobzerať po inom detektore.

Záverečné zhrnutie

Detektor kovov Go Find 44 je vhodný pre začínajúcich aj mierne pokročilých hľadačov. Hoci má chatrnejšiu konštrukciu, tá je vyvážená kvalitou samotnej elektroniky, vďaka ktorej ide o spoľahlivé zariadenie. V rámci produktov Go Find sa jedná o zlatú strednú cestu, pretože je kvalitnejší ako Go Find 22 (má bohatšie menu a identifikáciu pomocou LED) a lacnejší ako pokročilejší Go Find 66, s ktorým ale tiež dostanete príslušenstvo ako lopatku či slúchadlá.

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Dĺžka (cm)

55,5 až 130,5

Priemer cievky (cm)

25

Frekvencia (kHz)

7,8

Hmotnosť (kg)

1,06

Napájanie

4 × tužková batéria

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie detekcie kovu

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Nie

Pinpoint

Áno

200 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Minelab Go Find 44 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Minelab Go Find 44

Minelab Go Find 44

200 € Orientačná cena