Menu

Recenzia a test Minelab Vanquish 340

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Detektory kovov pre začiatočníkov

Klady

  • Nachádza aj malé signály
  • Jednoduché nastavenie
  • Jednoduché používanie
  • Technológia Multi-IQ
  • Vynikajúca diskriminácia

Zápory

  • Pre začiatočníkov drahší
  • Spotreba batérií
  • Žiadne špeciálne funkcie
250 € Orientačná cena

Minelab Vanquish 340 je detektor kovov, ktorý môžu oceniť aj pokročilejší hľadači pokladov, ale aktuálne sa jedná o jedno z najlepších možných riešení pre začiatočníkov. Ide o veľmi kvalitné zariadenie s jednoduchým ovládaním, pri ktorom je však nutné počítať s o niečo vyššou cenou.

Základná charakteristika

Detektor kovov Vanquish 340 od ​​spoločnosti Minelab síce nemá žiadne špeciálne funkcie, na druhú stranu sa jedná o veľmi výkonné zariadenie. Zaujať môže už technológiou Multi-IQ, vďaka ktorej bežia všetky frekvencie súčasne, a to bez akéhokoľvek nastavovania. Celkovo je potom jeho ovládanie veľmi jednoduché. Prístroj má vlastne iba štyri tlačidlá, z ktorých jedno ho zapína a vypína a ďalšie umožňujú konkrétne nastavenie, čo skutočne zvládnu aj úplní začiatočníci.

Minelab Vanquish 340 umožňuje nastaviť tri úrovne hlasitosti, štyri úrovne citlivosti a tri pracovné režimy hľadania. Využiť pritom môžete diskrimináciu na mince alebo šperky, ale využívaný je skôr režim na hľadanie všetkých kovov, pri ktorom funguje tónová diskriminácia (železo má napr. hrubý tón). Pochopiteľne sa môžete spoľahnúť aj na vodotesnú cievku, takže daný detektor kovu je možné použiť na hľadanie v rôznych typoch prostredia.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Vanquish 340 je používateľmi hodnotený veľmi kladne. Podľa jednotlivých skúseností nachádza aj tie najmenšie signály a navyše perfektne rozpoznáva rôzne druhy kovov, takže technológia Multi-IQ funguje veľmi dobre. Veľká spokojnosť panuje aj s výbornou funkčnosťou diskriminácie, pričom často je vyzdvihované aj jednoduché ovládanie, čo pozitívne hodnotia predovšetkým začiatočníci. Za negatívum je naopak považovaná skutočnosť, že zariadenie dosť spotrebováva batérie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tento detektor kovov nemá žiadne špeciálne funkcie, takže zaujme predovšetkým svojou funkčnosťou, ktorá je skutočne vynikajúca. Navyše sa veľmi ľahko ovláda, takže pre začiatočníkov sa jedná o skutočne vynikajúce riešenie, hoci nejde o najlacnejšie zariadenie na trhu. Za isté negatívum je možné považovať väčšiu spotrebu batérií. Tento problém však možno riešiť nákupom nabíjacích batérií s vyššou kapacitou, ako aj tým, že budete mať vždy po ruke záložné riešenie.

Porovnanie s alternatívami

Produkty so značkou Minelab patria medzi hľadačmi pokladov k najobľúbenejším riešeniam. Medzi perfektné prístroje pre začiatočníkov patrí napr. aj model Go Find 44, čo je výkonné, ľahké a skladné zariadenie, ktoré má však krehkejšiu konštrukciu a taktiež nie je práve najlacnejšie. Spomedzi zaujímavých detektorov kovov z podobnej cenovej hladiny môžeme spomenúť aj inSPORTline Skagway, ktorý zaujme (nielen) začiatočníkov svojou výkonnosťou.

Záverečné zhrnutie

Tento detektor kovov je vďaka jednoduchému ovládaniu a nastaveniu skutočne optimálny pre začiatočníkov, ktorých navyše uspokojí aj vysoko funkčným hľadaním rôznych kovových materiálov. Preto je napokon veľmi dobre hodnotený aj pokročilejšími hľadačmi. Minelab Vanquish 340 sa síce môže zdať pre začiatočníkov trochu drahším zariadením, na druhú stranu má za danú cenu vynikajúce vlastnosti, ktorými sa môže rovnať aj mnohým drahším prístrojom.

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Dĺžka (cm)

145

Priemer cievky (cm)

25 × 18

Hmotnosť (kg)

1,2

Napájanie

4 × 1,5 V AA batérie

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Áno

Pinpoint

Nie

250 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Minelab Vanquish 340 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Minelab Vanquish 340

Minelab Vanquish 340

250 € Orientačná cena