Menu

Minelab Vanquish 540 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Detektory kovov pre pokročilých

Klady

  • Vysoká výkonnosť
  • Variabilné nastavenie
  • Multifrekvenčné zariadenie
  • Jednoduché ovládanie

Zápory

  • Pre niekoho vyššia cena
  • Odolnosť plastových častí
500 € Orientačná cena

Minelab Vanquish 540 je digitálny detektor kovu vhodný pre všetkých užívateľov. Využiť ho teda môžu ako pokročilí hľadači pokladov, tak aj začiatočníci, pretože sa jednoducho nastavuje. Pre úplných nováčikov síce asi bude prekážkou cena, z hľadiska pomeru finančná stránka/kvalita však ide o veľmi dobré zariadenie.

Základná charakteristika

Minelab Vanquish 540 je výkonný a navyše vybavený technológiou Multi IQ, ktorá je pri produktoch s touto značkou pomerne bežná. Jedná sa o multifrekvenčnú technológiu, takže všetky pracovné frekvencie detektora bežia súčasne. Prístroj teda môže nachádzať objekty s rôznou veľkosťou. Vďaka tomu dáva možnosť nálezu aj menších zlatých nuggetov.

Oproti svojim predchodcom (verziám 340 a 440) navyše Minelab Vanquish 540 disponuje väčšou cievkou (30×20 centimetrov), takže umožňuje hľadať aj veľké predmety vo väčších hĺbkach. Tento digitálny detektor kovov je vybavený aj technológiou Bluetooth, aptX™ Low Latency, vďaka čomu dáva možnosť bezproblémového použitia bezdrôtových slúchadiel, čo pri týchto zariadeniach nie je pravidlom. Využiť možno aj diskrimináciu a režim Pinpoint pre presnejšie hľadanie, čo sú naopak pri detektoroch kovov bežné vlastnosti.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento detektor kovov je hodnotený kladne ako začiatočníkmi, tak pokročilejšími hľadačmi pokladov. Oceňovaná je jeho výkonnosť, skladnosť, nízka hmotnosť (váha 1,3 kilogramu), pohodlné rozkladanie a manipulácia. Jeho ovládanie navyše podľa používateľov zvládne prakticky každý. Pozitívne hodnotená je taktiež nastaviteľnosť (hlasitosť, citlivosť, druh kovu atď.), aj priaznivá cena. Pre niekoho však predstavuje problém vyššia cena, čo platí predovšetkým pre úplných začiatočníkov, pre ktorých ale Vanquish 540 nie je primárne určený.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Minelab Vanquish 540 je výkonný, skladný, komfortný, jednoducho ovládateľný, široko nastaviteľný, ľahký a zaobstaráte si ho za pomerne priaznivú cenu. Navyše sa budete môcť spoľahnúť na moderné technológie a režimy ako Multi IQ, Bluetooth, aptX Low Latency a Pinpoint. Pre niekoho však môže byť cena predsa len trochu vysoká a navyše musíme upozorniť na nižšiu odolnosť plastových častí, ktoré sa môžu v niektorých prípadoch poškodiť.

Záverečné zhrnutie

Minelab Vanquish 540 predstavuje oproti predošlým modelom s touto značkou krok vpred, pretože ho možno označiť za detektor vyššej triedy. Vďaka tomu je jeho obstarávacia cena naozaj zaujímavá, aj keď chápeme, že pre niekoho bude stále príliš vysoká. Pokiaľ však hľadáte kvalitný prístroj za pomerne priaznivú cenu, „päťstoštyridsiatka“ predstavuje zaujímavé riešenie.

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Dĺžka (cm)

76 až 145

Priemer cievky (cm)

30×25

Frekvencia (kHz)

Multifrekvencia

Hmotnosť (kg)

1,3

Napájanie

4×1,5V AA batérie

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie detekcie kovu

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Áno

Pinpoint

Áno

500 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Minelab Vanquish 540 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Minelab Vanquish 540

Minelab Vanquish 540

500 € Orientačná cena