Menu

Recenzia a test MISURA P21MB4GR

Dobré Celkové hodnotenie

Mimoriadne ľahká v kategorii Masážne pištole

Klady

  • Príjemná manipulácia
  • Veľmi tichá prevádzka
  • Automatické vypnutie
  • Funguje ako power banka

Zápory

  • Obmedzené využitie
  • Podpriemerná amplitúda
  • Bez adaptéra
  • Skromná výbava
95 € Orientačná cena

Masážna pištoľ MISURA P21MB4GR sa svojimi rozmermi radí medzi cestovné modely. Je ergonomicky tvarovaná a dá sa používať aj ako powerbanka. Vzhľadom na nižší výkon ju môžeme odporučiť skôr na povrchové a relaxačné masáže.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

MISURA P21MB4GR má amplitúdu iba 6 mm, čo v čase písania tejto recenzie (február 2023) patrí medzi najnižšie hodnoty na trhu. Táto masážna pištoľ sa teda hodí hlavne na relaxačné masáže, k hlboko uloženým svalovým uzlíkom by sa nedostala.

Na druhú stranu si ale vedie pomerne dobre v počte otáčok – s intervalom 1 200–2 800 RPM sa radí medzi slušný priemer a prekonáva aj niektorých výrazne výkonnejších konkurentov. Štyri rýchlostné režimy sú na takto malú pištoľ pomerne slušné a na účely povrchovej masáže dostačujúce.

Za dobrý priemer považujeme aj výdrž batérie, ktorá pri plnom nabití činí 4 hod. Vzhľadom na to, že budete tento prístroj využívať skôr na kratšie masáže, je to dostatočné.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

Od väčšiny konkurenčných výrobkov sa MISURA P21MB4GR odlišuje subtílnou konštrukciou a nízkou hmotnosťou 0,5 kg. Vďaka tomu sa dá ľahko uložiť do batožiny a je teda vhodná na časté prenášanie a cestovanie. Odľahčená konštrukcia predstavuje plus pre zákazníkov, ktorí sa stretávajú s bolesťami zápästia a manipulácia s ťažkou pištoľou by pre nich bola skôr na škodu.

S úrovňou hluku 35 dB je motor veľmi tichý, čo určite ocenia mnohí používatelia.

Funkcie a doplnky

K modelu MISURA P21MB4GR dostanete iba 4 základné nadstavce, všetko ostatné (nabíjačku, kufrík, ďalšie nadstavce) si musíte dokúpiť zvlášť. Oproti iným modelom na trhu je táto výbava pomerne chudobná, pretože aj oveľa lacnejšie pištole majú v základnej sade 6 nadstavcov.

Na druhú stranu disponuje neobvyklou funkciou automatického vypnutia po 10 minútach používania. To sa hodí v situácii, keď stratíte prehľad o čase masáže. Táto funkcia vlastne nahrádza displej, ktorý pri iných zariadeniach zobrazuje uplynulý čas masáže.

Túto masážnu pištoľ je navyše možné využiť aj ako powerbanku pre mobilné telefóny (okrem výrobkov Apple), čo z nej robí multifunkčný prístroj. Využiť to môžu užívatelia, ktorí potrebujú mať telefón stále nabitý a nechcú so sebou spolu s masážnym prístrojom nosiť aj powerbanku.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (február 2023) sa nám k vibračnej pištoli MISURA P21MB4GR nepodarilo nájsť veľa užívateľských recenzií. Na druhú stranu sa výrobky tejto značky všeobecne radia medzi populárne a sú známe vysokou kvalitou, inovatívnym prístupom a kompaktnými rozmermi. Dobré meno majú aj medzi odborníkmi.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

MISURA P21MB4GR medzi ostatnými masážnymi pištoľami vyniká tým, že sa dá využívať aj ako powerbanka. S touto funkciou sa naozaj bežne nestretnete. Veľmi šikovne je vyriešená aj absencia displeja, ktorý nahrádza funkcia Shut Down. Pochvalu si zaslúži aj za nízku hmotnosť a tichú prevádzku.

V rámci výkonnostných parametrov však nijako výrazne nevyniká a hodí sa teda skôr na relaxačné, uvoľňujúce a povrchové masáže. Nevýhodou je aj absencia adaptéra, ktorý si musíte zakúpiť osobitne.

Porovnanie s alternatívami

Užívateľom, ktorí nemajú na masážnu pištoľ vysoké nároky a chcú ju používať hlavne na uvoľňujúcu masáž, je možné ako cenovo dostupnejšiu alternatívu odporučiť inSPORTline Shormi. Tá má mierne vyššiu amplitúdu 7 mm, nižšiu hmotnosť 0,4 kg a nadpriemernú výdrž 12 hod. Výbava tejto pištole je ale ešte chudobnejšia, pretože nedisponuje žiadnymi funkciami.

Záverečné zhrnutie

MISURA P21MB4GR je miniatúrny variant vibračnej pištole, ktorý sa hodí na cestovanie a na povrchové relaxačné masáže. Displej nahrádza funkcia Shut Down a určite poteší aj tým, že sa dá používať aj ako powerbanka. Pochvalu si zaslúži za skladnosť, tichú prevádzku a ergonomický dizajn.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MISURA

Technológia masáže

Vibračná

Amplitúda (mm)

6

Počet otáčok za minútu (RPM)

1 200–2 800

Počet rýchlostí

4

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Nie

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Nie

Výdrž akumulátora (hod)

4

Hlučnosť (dB)

35

Tvar rukoväte

Klasický

Počet nadstavcov

4

Cestovné puzdro/kufrík

Nie

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Nie

Displej

Nie

Mobilná aplikácia

Nie

Hmotnosť (kg)

0,5

95 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: MISURA P21MB4GR | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MISURA P21MB4GR

MISURA P21MB4GR

95 € Orientačná cena