Menu

Recenzia a test Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

1. miesto
87,0 % Celkové hodnotenie
 • Výkonné chladenie a odvlhčovanie
 • Nízka hlučnosť
 • Wi-fi pripojenie
 • Ľahko vyššia cena
 • Ľahko vyššia spotreba
560 € Orientačná cena
 • 10/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 8,4/10
  Hodnotenie účinnosti
 • 8,2/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií
 • 87,0 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje

V čase písania recenzie (marec 2020) patrila klimatizácia značky Daitsu k novším modelom na trhu a v porovnaní so staršími modelmi je určitý pokrok naozaj poznať. Klimatizácia zároveň patrí do vyššej až strednej cenovej kategórie, dá sa preto očakávať, že jej vlastnosti budú minimálne ľahko nadpriemerné. S potešením musíme konštatovať, že tieto očakávania klimatizácia napĺňa.

Pochváliť musíme najmä nízku hlučnosť 53 dB, priemer bol cca o 10 dB vyšší a vysoká hlučnosť býva všeobecne problémom väčšiny mobilných klimatizácií. Kladne hodnotíme aj prietok vzduchu 380 m3/h, ktorý prekonával vtedajší priemer cca o 25 m3, výkon chladenia 3,5, ktorý je rozhodne jeden z vyšších v našom porovnaní, a tiež ľahko nadpriemerný výkon odvlhčovania, za hodinu vám tento model zo vzduchu odoberie 1,6 l. Spotreba energie klimatizácie je ľahko nadpriemerná, pomerne vysoký výkon ale zaisťuje slušnú energetickú účinnosť 2,6 EER, s ktorou sa stretnete u väčšiny hodnotených modelov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Daitsu

20 % Sinclair, 20 % Whirlpool, 10 % Daitsu, 10 % Sencor, 10 % Sakura, 10 % Guzzanti, 10 % Domo, 10 % Gorenje
Hlučnosť (dB)

53

63,30
Prietok vzduchu (m3/h)

380

391,60
Odporúčaná plocha (m2)

29

29,63
Odvlhčovanie (l/h)

1,6

1,80
Energetická trieda chladenia

A

90 % A, 10 % A+
Menovitý výkon chladenia (kW)

3,5

3,28
Energ. účinnosť chladenia (EER)

2,6

2,69
Spotreba energie za hodinu (kWh)

1,35

1,23

Funkcie a rozmery

Aj v kategórii funkcií je poznať, že klimatizácia Daitsu patrí k modernejším produktom. Nechýba jej samozrejme základ vo forme časovača, displeja a diaľkového ovládania, to je trio, ktoré už dnes nájdete prakticky pri všetkých modeloch. Ďalej sa už budeme venovať menej obvyklým parametrom. Prvým z nich je funkcia kúrenia. Tá je v našich končinách pomerne neobvyklá, pravdepodobne preto, že nie je ani príliš využívaná. Štandardné kúrenie rozhodne nenahradí, ale môže prísť vhod v niektorý chladnejší večer mimo vykurovacej sezóny.

Ďalej pri tejto klimatizácii nájdeme samoodparovanie kondenzátu, veľmi užitočnú funkciu, vďaka ktorej sa v normálnych podmienkach nebudete musieť obťažovať s vylievaním kondenzačnej nádržky. Samozrejme v prípade nadmernej vlhkosti možno bude aj napriek tomu nutné ju raz za čas vyniesť. Do tretice musíme spomenúť možnosť pripojenia na Wi-fi, klimatizáciu tak môžete spustiť aj vo chvíli, keď vôbec nie ste doma, pomocou vášho smartfónu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Diaľkové ovládanie

Áno

100 % Áno
Časovač

Áno

100 % Áno
Kúrenie

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Samoodparovanie kondenzátu

Áno

70 % Áno, 20 % Nie, 10 % Neuvedené
Wi-fi pripojenie

Áno

70 % Nie, 30 % Áno
Výška (cm)

83,5

73,23
Šírka (cm)

40,5

40,50
Hĺbka (cm)

38,5

42,33
Hmotnosť (kg)

36

32,06

Klady a zápory

Hlavnou výhodou klimatizácie Daitsu je nepochybne jej pomerne nízka hlučnosť, v tomto smere mávajú mobilné klimatizácie všeobecne dosť problém. Pochváliť musíme aj vysoký výkon chladenia, vďaka ktorému si poradí aj vo väčších priestoroch. Oproti konkurencii vyniká aj Wi-fi pripojením a funkciou kúrenia. Žiadne zásadné nevýhody sme pri našom hodnotení u tohto modelu nenašli. Nie každému musí vyhovovať jeho cena a s vyšším výkonom sa pochopiteľne spája aj vyššia spotreba, ani jedno ale nie je nijako cez čiaru.

Naše hodnotenie a záver

Ak ste čítali predchádzajúce riadky, je vám pravdepodobne jasné, že sa v závere klimatizácia Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi dočká naskrz pozitívneho hodnotenia. V kategórii základných parametrov sme chválili ako výkon chladenia, tak odvlhčovania, výrazným pozitívom je potom pomerne nízka hlučnosť prístroja.

Čo sa týka funkcií, ani tu sme nemali výhrady. Okrem základného tria displej-časovač-diaľkové ovládanie vám tento model ponúkne aj pomerne raritnú funkciu kúrenia, užitočné samoodparovanie kondenzátu a technologicky pokrokové pripojenie na Wi-fi, vďaka ktorému sa môže počas chvíľky stať súčasťou vašej chytrej domácnosti.

Ani cena tohto modelu nie je nijako premrštená, nepatrí však ani k najnižším. Ak by ste radšej niečo ušetrili, aj za cenu menšej výbavy alebo slabšieho výkonu, odporúčame vám zvážiť aj niektorý z ďalších modelov v našom porovnaní, napríklad klimatizáciu Gorenje KAM 26 THP.

560 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi | Hodnotenie: 87,0 %
Eliška Srncová má s porovnávaním produktov mnohoročné skúsenosti, o kategóriu mobilných klimatizácií sa stará už viac ako tri roky a udržuje si stály prehľad. Poradí vám tak s voľbou vhodného typu klimatizácie, pomôže s porozumením energetickému štítku a napovie, aké funkcie by sa vám mohli hodiť. Medzi jej témami nájdete aj ďalšie veľké spotrebiče, napríklad práčky, ale má na starosti taktiež kočíky.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

1. miesto  v porovnaní
560 € Orientačná cena