Menu

Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ – Recenzie, testy a porovnania

89,0 % Celkové hodnotenie

Top 3 v kategorii Mobilné klimatizácie

Jednotlivá hodnocení

 • 7,5/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 8,3/10
  Hodnotenie účinnosti
 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 8,8/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Odvlhčovanie 3 l/h
 • Energetická trieda A+
 • Smart funkcie
 • Funkcia Around U

Zápory

 • Priemerný výkon chladenia
 • Nemá funkciu kúrenia
650 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Klimatizácia Olimpia Splendind ponúka funkciu chladenia a odvlhčovania, rovnako ako väčšina hodnotených modelov (v júni 2022), neslúži teda na kúrenie. Medzi výkonnostnými parametrami zaujme účinným odvlhčovaním, za hodinu zvládne odobrať zo vzduchu až 3 l vody, priemer v čase písania recenzie bol zhruba polovičný. Výhodou je tiež vysoká energetická účinnosť, ako jedna z mála modelov patrí táto klimatizácia do triedy A+, väčšinu nájdete v triede A.

V ostatných ohľadoch už sa tento model drží viac-menej štandardných hodnôt. S výkonom chladenia 2,9 kWh ho môžeme odporučiť do miestností s objemom cca 97 m3, oboje bol v čase hodnotenia priemer. To isté platí pre hlučnosť 62 dB. Najnižšia nastaviteľná teplota tohto prístroja je 17 °C, niektoré konkurenčné modely ponúkajú aj 16 °C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Olimpia Splendid

Účel klimatizácie

Chladenie a odvlhčovanie

67 % Chladenie a odvlhčovanie, 33 % Chladenie, odvlhčovanie a kúrenie
Maximálna odporúčaná plocha miestnosti (m2)

40

36,20
Maximálny odporúčaný objem miestnosti (m3)

97

110,17
Menovitý výkon chladenia (kW)

2,9

3,30
Najnižšia nastaviteľná teplota chladenia (°C)

17

58 % 17, 17 % 18, 17 % 16, 8 % 21
Prietok vzduchu (m3/h)

420

398,00
Odvlhčovanie (l/h)

3

2,12
Hlučnosť (dB)

62

58 % 65, 25 % 64, 8 % 62, 8 % 63
Spotreba energie za hodinu (kWh)

1

1,24
Energetická trieda chladenia

A+

83 % A, 17 % A+
Energ. účinnosť chladenia (EER)

3,1

58 % 2,6, 25 % 3,1, 8 % 2,5, 8 % 2,62

Funkcie a rozmery

Ponuka funkcií je rozhodne silnou stránkou tejto klimatizácie. Samozrejme nechýba úplný základ, do ktorého patrí displej, časovač a diaľkový ovládač. Oveľa zaujímavejšie sú ale funkcie, ktoré nenájdete pri všetkých modeloch. Sem sa radí Wi-Fi pripojenie, samoodparovanie kondenzátu, funkcia Around U a automatický režim.

Všetky tieto funkcie značne zvyšujú komfort používania, pri zapnutí režimu Around U funguje diaľkový ovládač klimatizácie ako termostat, tá sa tak pri chladení riadi teplotou okolo vás (ak máte ovládač blízko pri sebe) a nie okolo seba samotnej. V automatickom režime zase sama upravuje intenzitu a teplotu fúkania, aby udržala vhodnú teplotu v miestnosti.

Rovnako ako väčšina modelov, aj klimatizácia Olimpia Splendid ponúka tri rýchlosti ventilátora, na rozdiel od niektorých konkurentov ale umožňuje aj nastavenie polohy lamiel pomocou diaľkového ovládača a nechýba funkcia swing, vďaka ktorej môže fúkať zo strany na stranu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Displej

Áno

100 % Áno
Časovač

Áno

100 % Áno
Diaľkové ovládanie

Áno

100 % Áno
Počet rýchlostí ventilátora

3

92 % 3, 8 % 2
Funkcia Swing

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Nastavenie lamiel

Ovládačom

58 % Ovládačom, 25 % Nie, 8 % Áno, 8 % Manuálne
Samoodparovanie kondenzátu

Áno

100 % Áno
Vyberateľný filter

Áno

100 % Áno
Indikátor zanesenia filtra

Nie

75 % Nie, 17 % Áno, 8 % Neuvedené
Wi-fi pripojenie

Áno

75 % Nie, 25 % Áno
Funkcia Around U

Áno

58 % Nie, 42 % Áno
Automatický režim

Áno

58 % Nie, 42 % Áno
Dĺžka výfukovej trubice (cm)

150

42 % 150, 33 % 120, 17 % 170, 8 % 140
Výška (cm)

76,5

72,93
Šírka (cm)

49

40,97
Hĺbka (cm)

42,5

41,38
Hmotnosť (kg)

32

31,01

Názory užívateľov a odborníkov

Klimatizáciu Olimpia Splendid ohodnotilo niekoľko desiatok užívateľov. Tí prevažne vyzdvihujú účinnosť chladenia klimatizácie a všeobecne sú s produktom spokojní. Trochu rozpor panuje v otázke jej hlučnosti, podľa niektorých je klimatizácia tichá, podľa iných naopak hlučná.

Výtky sa objavujú aj k návodu, ktorý podľa používateľov nie je dostačujúci a niektorí ani vôbec nedostali návod v slovenčine/češtine. Negatívne býva hodnotený nakoniec aj vzhľad a nároky na priestor klimatizácie, veľkostne je ale štandardná a posúdenie designu je veľmi subjektívne.

Klady a zápory

Výhodou mobilnej klimatizácie Olimpia Splendid je bezpochyby jej výbava. Tou predbehne podstatnú časť konkurencie, zaujme najmä funkciou Around U a automatickým režimom. Pochváliť môžeme aj výkonné odvlhčovanie a vysokú energetickú účinnosť, v triede A+ zatiaľ mnoho modelov nenájdete. Čo sa slabších stránok týka, nemáme k tomuto modelu zásadné výhrady. Ocenili by sme iba vyšší výkon chladenia, ten je u tohto modelu iba priemerný. Niektorí používatelia tiež môžu postrádať funkciu kúrenia.

Porovnanie s alternatívami

Ak by ste ocenili skôr niektorý z výkonnejších modelov, pozrite sa aj na recenziu klimatizácie Sencor SAC MT1230C. Tá je oproti modelu Olimpia Splendid dokonca lacnejšia, má vyšší výkon chladenia a vyšší výkon odvlhčovania. Patrí ale do horšej energetickej triedy A a jej výbava je chudobnejšia, neponúka Wi-Fi pripojenie ani automatický režim.

Ďalším výkonnejším modelom je klimatizácia Sencor SAC MT1411C. Tá naozaj zaujme svojou schopnosťou chladenia aj odvlhčovania, jej výbava je ale úplne štandardná, bez akýchkoľvek pokročilých funkcií. Energetickou účinnosťou sa tiež radí do triedy A.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte klimatizáciu s nízkou spotrebou a vynikajúcou ponukou funkcií, model Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ bude pre vás to pravé. Ako jeden z mála sa radí do najlepšej energetickej triedy A+ a je nadupaný modernými technológiami vrátane Wi-Fi pripojenia, funkcie Around U alebo automatického režimu. Výhodou je tiež účinné odvlhčovanie, chladením je ale skôr priemerný, hoci sú s ním používatelia podľa svojich recenzií veľmi spokojní.

Ak máte veľký priestor a hľadáte čo najvýkonnejšiu mobilnú klimatizáciu, za zváženie stojí napríklad Sencor SAC MT1230C. Budete sa ale musieť zmieriť s veľmi osekanou ponukou funkcií.

650 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ | Hodnotenie: 89,0 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním produktov mnohoročné skúsenosti, o kategóriu mobilných klimatizácií sa stará už viac ako tri roky a udržuje si stály prehľad. Poradí vám tak s voľbou vhodného typu klimatizácie, pomôže s porozumením energetickému štítku a napovie, aké funkcie by sa vám mohli hodiť. Medzi jej témami nájdete aj ďalšie veľké spotrebiče, napríklad práčky, ale má na starosti taktiež kočíky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

650 € Orientačná cena