Menu

Recenzia a porovnanie Aligator K50 eXtremo

Odporúčame Pri nákupe v kategórii odolných mobilov

Dátum odporúčania: Október 2020

  • Dlhá výdrž batérie
  • Vysoká odolnosť IP68
  • Možnosť pripojenia k internetu
  • Vysoká hmotnosť
  • Slabší fotoaparát
80 € Orientačná cena

Základné parametre

Telefón Aligator K50 eXtremo z českej produkcie je určený pre tie najnáročnejšie pracovné podmienky. Vďaka tlačidlovému ovládaniu s dostatočne veľkými klávesami umožní dobrú ovládateľnosť aj pri „špinavej“ práci. Stupeň izolácie IP68 z neho robí telefón úplne odolný vode a prachu. Konštrukčne sa jedná skôr o „svalňáka“ a so svojou hmotnosťou 226 gramov rozhodne ľahký nie je.

Čo do vybavenosti disponuje 320 x 240 px TFT displejom s uhlopriečkou 2,4”. Vnútornú pamäť tvoria 4 GB, čo je u odolných tlačidlových telefónov hodnota nadštandardná. Pamäť je možné rozšíriť SD kartou. O dostatok operačnej pamäte na jednoduché úkony sa stará 512 MB RAM. K dispozícii sú dva sloty pre SIM kartu. Pripojenie k internetu je tiež k dispozícii, a to či už prostredníctvom LTE siete, tak aj WiFi. Bezdrôtové pripojenie slúchadiel je umožnené technológiou Bluetooth 4.0, nechýba však ani konektor jack 3,5 mm. Polohu zariadenia je možné určiť pomocou navigácie GPS a GLONASS. Telefón je vybavený operačným systémom KaiOS, špecifickým pre telefóny spoločnosti Aligator.

Na fotenie slúži 5 MPx fotoaparát, ktorý poskytne dostatočnú kvalitu pre odosielanie fotografií napríklad zo stavby.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (g)

226

Operačný systém

KaiOS

Procesor

MTK 6731

Počet jadier procesora

4

Maximálna frekvencia procesora (GHz)

1,1

Operačná pamäť RAM (GB)

0,5

Veľkosť úložiska (GB)

4

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

5

Kapacita akumulátora

2 500

Krytie proti vode a prachu

IP68

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Navigačné systémy

GPS, GLONASS

Jack 3,5 mm

Áno

Záver

Aligator K50 eXtremo vyhovie náročným pracovným podmienkam, či už sa bude jednať o stavbu, kameňolom alebo napríklad prácu v bani. Poteší tiež pri dlhších výletoch v prírode alebo na výstupoch, nejakého toho pádu sa totiž nemusíte príliš obávať. Toto využitie podporuje aj prítomnosť GPS modulu a možnosť pripojenia k internetu. Nevýhodou je trochu vyššia cena. Ak máte záujem skôr o inteligentný telefón, ale potrebujete niečo, čo vydrží aj náročnejšie podmienky, pozrite sa do našej kategórie Odolných telefónov.

80 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Aligator K50 eXtremo
Jakub Gulec plní v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Kategórii mobilov sa u nás venuje viac ako rok a postupne ju úplne premenil na svoj obraz. O mobily sa zaujíma aj vo voľnom čase, neunikne mu preto žiadna novinka. Dobre sa vďaka tomu vyzná aj v tom, ako dobre poslúži ktorý smartfón pri fotení alebo inom využití a svoje know-how vám vo svojich recenziách môže odovzdať. Okrem mobilov a ďalšej elektroniky sa zaoberá aj náradím a ďalšou technikou.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Aligator K50 eXtremo

Aligator K50 eXtremo

80 € Orientačná cena