Menu

Recenzia a porovnanie CPA Halo 11

Top cena-výkon v kategorii Najlepšie telefóny pre seniorov

Klady

  • Veľké tlačidlá s veľkými rozostupmi
  • Kompaktné rozmery
  • GPRS

Zápory

  • Slabšia batéria v kategórii
  • Zlý fotoaparát
  • Nie je Dual SIM
40 € Orientačná cena

Základné parametre

CPA Halo 11 je model ako robený pre seniorov alebo veľmi nenáročných užívateľov, ktorí očakávajú od telefónu iba základné funkcie a spoliehajú skôr na jeho spoľahlivosť a odolnosť.

Telefón disponuje displejom s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 220 x 176 pixelov, čo znamená slušné zobrazovacie vlastnosti a pomerne dobrú čitateľnosť. Čo sa týka konštrukcie na prvý pohľad vás na telefóne zaujme predovšetkým klávesnica, ktorá ponúka veľké tlačidlá s dostatočnými rozostupmi aj pre menej šikovných jedincov. Hmotnosť 85 gramov by tiež nemala znamenať výraznejšie problémy aj pre menej zdatných užívateľov a telefón by mali vydržať držať v ruke aj dlhú dobu.

Technické parametre

Telefón disponuje batériou s kapacitou 900 mAh, čo je pomerne bežná hodnota u mobilov podobného zamerania a v praxi znamená skôr podpriemernú výdrž v pohotovostnom režime 240 hodín. Praktickým bonusom v ohľade napájania je potom nabíjací stojan, ktorý odstraňuje problémy so zapájaním napájacieho kábla. Z pohľadu funkcií telefón taktiež ponúka pomerne slušnú ponuku a môžete sa tak tešiť napríklad na FM rádio, MP3 prehrávač alebo svietidlo. Telefón je vybavený aj fotoaparátom s menším rozlíšením 0,3 MPx, ktorý dokáže urobiť snímky v úplne základnej kvalite a SOS tlačidlom, ktoré v prípade núdze po stlačení zavolá pomoc na miesto, kde sa nachádzate vďaka lokalizačnej schopnosti.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Tlačidlové

Uhlopriečka hlavného displeja (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie hlavného displeja

220 x 176

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

0,3

Kapacita akumulátora (mAh)

900

Krytie proti vode a prachu

Nie

DUAL SIM

Nie

Technológia pripojenia k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Nie

Záver

Celkovo telefón hodnotíme pre účely starších ľudí alebo užívateľov s malými nárokmi veľmi kladne. Miesto v našom výbere si vydobyl predovšetkým vďaka praktickej stavbe a veľmi kvalitnej klávesnici. Za jeho dominantu možno považovať aj slušné vybavenie funkciami. Ak sa často pohybujete v sťažených podmienkach, skúste sa pozrieť na recenziu odolnejšieho modelu Evolveo StrongPhone F5.

40 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: CPA Halo 11
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraným redaktorom, ktorý sa v našom tíme venuje najmä elektronike. Mobily patria medzi témy, ktoré adoptoval po starších redaktoroch ako prvé. Okrem toho je technologickým nadšencom, a tak parametrom dobre rozumie. V kategórii mobilov pre seniorov zdôrazňuje dôležitosť SOS tlačidla, ale aj nutnosť overenia, čo ono tlačidlo v skutočnosti po stlačení vie urobiť. Niektoré modely iba vytočia hovor, iné posielajú súradnice podľa GPS. Okrem mobilov sa venuje aj televíziám, kamerám do auta a ďalšej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia CPA Halo 11

CPA Halo 11

40 € Orientačná cena