Menu

Recenzia a porovnanie CPA Halo 11

Odporúčame Pri nákupe v kategórii mobilov pre seniorov

Dátum odporúčania: Október 2020

  • Veľké tlačidlá s veľkými rozostupmi
  • Kompaktné rozmery
  • GPRS
  • Slabšia batéria v kategórii
  • Zlý fotoaparát
  • Nie je Dual SIM
40 € Orientačná cena

Základné parametre

CPA Halo 11 je model ako robený pre seniorov alebo veľmi nenáročných užívateľov, ktorí očakávajú od telefónu iba základné funkcie a spoliehajú skôr na jeho spoľahlivosť a odolnosť.

Telefón disponuje displejom s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 220 x 176 pixelov, čo znamená slušné zobrazovacie vlastnosti a pomerne dobrú čitateľnosť. Čo sa týka konštrukcie na prvý pohľad vás na telefóne zaujme predovšetkým klávesnica, ktorá ponúka veľké tlačidlá s dostatočnými rozostupmi aj pre menej šikovných jedincov. Hmotnosť 85 gramov by tiež nemala znamenať výraznejšie problémy aj pre menej zdatných užívateľov a telefón by mali vydržať držať v ruke aj dlhú dobu.

Technické parametre

Telefón disponuje batériou s kapacitou 900 mAh, čo je pomerne bežná hodnota u mobilov podobného zamerania a v praxi znamená skôr podpriemernú výdrž v pohotovostnom režime 240 hodín. Praktickým bonusom v ohľade napájania je potom nabíjací stojan, ktorý odstraňuje problémy so zapájaním napájacieho kábla. Z pohľadu funkcií telefón taktiež ponúka pomerne slušnú ponuku a môžete sa tak tešiť napríklad na FM rádio, MP3 prehrávač alebo svietidlo. Telefón je vybavený aj fotoaparátom s menším rozlíšením 0,3 MPx, ktorý dokáže urobiť snímky v úplne základnej kvalite a SOS tlačidlom, ktoré v prípade núdze po stlačení zavolá pomoc na miesto, kde sa nachádzate vďaka lokalizačnej schopnosti.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (g)

85

Ovládanie

Tlačidlové

Uhlopriečka (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie displeja

220 x 176

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

0,3

Fotoaparát

Áno

Kapacita akumulátora

900

DUAL SIM

Nie

Technológia pripojenia k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Nie

SOS tlačidlo

Áno

Záver

Celkovo telefón hodnotíme pre účely starších ľudí alebo užívateľov s malými nárokmi veľmi kladne. Miesto v našom výbere si vydobyl predovšetkým vďaka praktickej stavbe a veľmi kvalitnej klávesnici. Za jeho dominantu možno považovať aj slušné vybavenie funkciami. Ak sa často pohybujete v sťažených podmienkach, skúste sa pozrieť na recenziu odolnejšieho modelu Evolveo StrongPhone F5.

40 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: CPA Halo 11
Jakub Gulec plní v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Kategórii mobilov sa u nás venuje viac ako rok a postupne ju úplne premenil na svoj obraz. O mobily sa zaujíma aj vo voľnom čase, neunikne mu preto žiadna novinka. Dobre sa vďaka tomu vyzná aj v tom, ako dobre poslúži ktorý smartfón pri fotení alebo inom využití a svoje know-how vám vo svojich recenziách môže odovzdať. Okrem mobilov a ďalšej elektroniky sa zaoberá aj náradím a ďalšou technikou.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia CPA Halo 11

CPA Halo 11

40 € Orientačná cena