Menu

Recenzia a porovnanie Doogee S68 Pro 6GB/128GB

Top cena-výkon v kategorii Najlepšie odolné mobily

Klady

  • Konštrukcia s vysokou odolnosťou
  • Solídny výkon
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Časť systému v angličtine
  • Vysoká hmotnosť
180 € Orientačná cena

Základné parametre

Doogee S68 Pro 6GB/128GB je ďalším telefónom, ktorý medzi konkurenciou vyniká predovšetkým vďaka konštrukcii odolnej proti poškodeniu, ale zároveň sa snaží zachovať aj využiteľnosť v ďalších ohľadoch, aby mohol slúžiť na univerzálne účely. Konkrétne parametre definujúce jeho kvality si rozoberieme v nasledujúcej recenzii.

Konštrukcia mobilu spĺňa normu IP 69, to znamená, že je odolný proti vniknutiu cudzieho telesa a proti vode, a to aj tlakovej (v rozsahu podľa manuálu výrobcu). Táto odolnosť je zaistená vďaka kvalitnému hliníkovému pogumovanému telu. Odolnosť si bohužiaľ vyberá svoju daň v celkovej hmotnosti, ktorá sa zastavila až na 300 gramoch a dlhšie držanie telefónu v ruke môže byť oproti bežným telefónom trochu náročnejšie. Rozdiel v hmotnosti bude tiež znateľný vo vrecku.

Na prednej strane konštrukcie sa nachádza IPS displej s uhlopriečkou 5,9 palca, ktorý je krytý dvoma ochrannými sklami Gorilla Glass. Jeho rozlíšenie je 2280 × 1080 pixelov a celkovo vám sprostredkuje pomerne vysokú kvalitu zobrazenia. Batéria má kapacitu 6 300 mAh a pri bežne náročnom používaní vydrží telefón podľa výrobcu bez problémov aj tri dni na jedno nabitie. V závislosti od využitia ale môže vydržať aj oveľa dlhšie, dá sa teda povedať, že sa hodí aj na dlhšie výlety v prírode.

Výkon a systém

Hoci telefón má plniť účel predovšetkým odolného pomocníka, nezabudol výrobca doplniť tento model ani o dostatočný výkon. Ten je zaistený vďaka osemjadrovému procesoru Helio P70 pracujúcemu na frekvencii 2 GHz a operačnej pamäti 6 GB. Táto kombinácia je dostačujúca na prevádzku všetkých bežných výpočtových úkonov i základnejších herných aplikácií, telefón by mal bežať bez zásekov a plynule. Poteší vás aj kapacita úložiska 128 GB, ktorú je ďalej možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty MicroSD.

O kvalitu zhotovených fotografií sa stará trojica snímačov s rozlíšením 21, 8 a 8 Mpx. Dohromady vytvára táto kombinácia slušne vyzerajúce snímky. Telefón samozrejme nemôže konkurovať fotomobilom, ale na záznamové účely z práce či zo zlaňovania zamrznutého vodopádu postačí.

Doogee S68 Pre 6GB/128GB je vybavený operačným systémom Android 9.0. Veľkým nedostatkom je podľa mnohých používateľov nedostatočný preklad niektorých systémových položiek, takže sa niektoré časti softvéru nachádzajú na telefóne v angličtine.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 9

Procesor

Helio P70

Počet jadier procesora

8

Maximálna frekvencia procesora (GHz)

2

Operačná pamäť RAM (GB)

6

Výkon podľa AnTuTu

183 600

Veľkosť úložiska (GB)

128

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka hlavného displeja (v palcoch ")

5,9

Technológia displeja

IPS

Rozlíšenie hlavného displeja

2 280 x 1 080

Jemnosť hlavného displeja

428

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

21

Počet zadných fotoaparátov

3

Kapacita akumulátora (mAh)

6 300

Rýchlonabíjanie

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Krytie proti vode a prachu

IP68

DUAL SIM

Áno

Čítačka odtlačkov prstov

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Navigačné systémy

GPS, GLONASS

NFC

Áno

Jack 3,5 mm

Nie

Termokamera

Nie

Armádny štandard odolnosti

MIL-STD-810(G)

Hmotnosť (g)

304

Záver

Telefón nás samozrejme zaujal predovšetkým vďaka svojej odolnej konštrukcii a relatívne vysokému výkonu vo svojej kategórii. Veľká kapacita batérie so sebou síce nesie aj vysokú hmotnosť, zaistí však na jedno nabitie pomerne dlhý chod zariadenia. Trochu sklamaním je nedokonalý preklad niektorých častí softvéru. Využitie telefón nájde predovšetkým v náročnejších podmienkach, kde uplatní svoju odolnosť proti poškodeniu. Alternatívou potom môže byť napríklad iGET Blackview GBV9600 Pro.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Doogee S68 Pro 6GB/128GB
Jakub Gulec
Jakub pôsobí v našej redakcii dlhšie ako rok a jednou z jeho vôbec prvých tém boli práve mobily. Pri výbere odolných telefónov sa zameriava nielen na hodnotenie IP (Ingress Protection), ale vyzná sa aj v štandardoch MIL-STD-810G. Okrem telefónov sa venuje aj aku- a záhradnému náradiu všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Doogee S68 Pro 6GB/128GB

Doogee S68 Pro 6GB/128GB

180 € Orientačná cena