Menu

Recenzia a porovnanie Evolveo EasyPhone XD

Tiež nás zaujalo v kategorii Najlepšie telefóny pre seniorov

Klady

  • Veľké tlačidlá
  • Nabíjací stojan

Zápory

  • Nie príliš podrobný návod
  • Slabšia hlasitosť
35 € Orientačná cena

Základné parametre

Evolveo EasyPhone XD je model, ktorý je určený skôr pre nenáročných užívateľov, na ktorých však cieli s veľmi slušným vybavením. Pokiaľ teda vyberáte telefón, ktorý by mal slúžiť na volanie, odosielanie a prijímanie SMS správ a k tomu od neho očakávate základné funkcie je Evolveo EasyPhone XD určený presne pre vás.

Telefón je vybavený displejom s uhlopriečkou 2,3 ​​palca s rozlíšením 320 x 240 pixelov, ktorý zaisťuje v praxi pomerne dobré zobrazovanie požadovaného obsahu. Konštrukčne možno považovať za veľmi silnú stránku telefónu predovšetkým klávesnicu, ktorá je zložená z veľkých tlačidiel s dostatočnými rozostupmi, ktoré umožnia pohodlné ovládanie. Hmotnosť 90 gramov by pri bežnom používaní nemala narobiť problémy ani v slabších rukách.

Technické parametre

Kapacita batérie číta u Evolveo EasyPhone XD veľmi slušných 1 000 mAh a v praxi sa premieta do výdrže až 300 hodín v pohotovostnom režime. Telefón disponuje tiež množstvom základných funkcií, z ktorých sa hodí zmieniť napríklad FM rádio, svietidlo alebo technológiu Bluetooth, ktorá umožňuje bezplatný prenos dát z jedného zariadenia do druhého. Telefón je vybavený aj SOS tlačidlom, ktoré po stlačení vytočí predvolené telefónne čísla alebo na ne odošle SMS správu a môže tým privolať pomoc v prípade núdze. Čo sa týka fotoaparátu môžete sa pri modeli Evolveo EasyPhone XD tešiť na rozlíšenie 0,3 MPx, ktoré síce samozrejme neponúkne nijako oslnivú kvalitu snímok, k dispozícii však je.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Tlačidlové

Slot pre SD kartu

Áno (neuvedené)

Uhlopriečka (v palcoch ")

2,3

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

0,3

Kapacita akumulátora

1 000

Krytie proti vode a prachu

Nie

DUAL SIM

Nie

Technológia pripojenia k internetu

GPRS

Navigačné systémy

Nie

Jack 3,5 mm

Áno

Záver

Evolveo EasyPhone XD zaujíma miesto v našom výbere predovšetkým vďaka tomu, že okrem volania a odosielania SMS správ ponúka aj slušný nadštandard v podobne kvalitného displeja, tlačidiel a slušného fotoaparátu. Vybavenosť funkciami je tiež na dobrej úrovni, takže pokiaľ sa zaujímate o základný model s určením pre seniorov určite kúpu tohto variantu neoľutujete.

35 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Evolveo EasyPhone XD
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraným redaktorom, ktorý sa v našom tíme venuje najmä elektronike. Mobily patria medzi témy, ktoré adoptoval po starších redaktoroch ako prvé. Okrem toho je technologickým nadšencom, a tak parametrom dobre rozumie. V kategórii mobilov pre seniorov zdôrazňuje dôležitosť SOS tlačidla, ale aj nutnosť overenia, čo ono tlačidlo v skutočnosti po stlačení vie urobiť. Niektoré modely iba vytočia hovor, iné posielajú súradnice podľa GPS. Okrem mobilov sa venuje aj televíziám, kamerám do auta a ďalšej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Evolveo EasyPhone XD

Evolveo EasyPhone XD

35 € Orientačná cena