Menu

Recenzia a porovnanie EVOLVEO StrongPhone F5

Najlepší produkt v kategorii Najlepšie telefóny pre seniorov

Klady

  • Veľké tlačidlá
  • Odolná konštrukcia
  • Veľká kapacita batérie

Zápory

  • Nie príliš podrobný návod
  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť
60 € Orientačná cena

Základné parametre

V kategórii telefónov pre seniorov len málokedy niektorý telefón tak nejako vyčnieva medzi ostatnými. Presne toto spĺňa Evolveo StrongPhone F5, ktorý okrem klasických špecifikácií predurčujúcich ho pre staršie generácie, poskytuje aj prídavné vybavenie v podobe zvýšenej odolnosti. So stupňom krytia IP68 je tento telefón schopný odolávať vode a prachu a to aj poliatiu či ponoreniu. Vďaka robustnej konštrukcii je síce trochu ťažší, než ostatné vybrané modely, ale aj odolnejší a občasný pád by nemal príliš uškodiť.

TFT displej má rozlíšenie 320 x 240 pixelov a slúži rovnako ako pri ostatných tlačidlových telefónoch primárne ako „zobrazovadlo“. Vzhľadom na účel využitia a nízkych obstarávacích nákladov však základná úroveň displeja nie je na škodu a prispieva k dlhej výdrži batérie.

Technické parametre

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, teda na pomery tlačidlových telefónov pomerne vysokú. Výdrž v pohotovostnom režime nie je výrobcom stanovená, očakávajte ju však na úrovni desiatich a viac dní. Na zadnej strane „véčkovej“ konštrukcie je umiestnený notifikačný displej. Ten vám aj v uzavretom stave ukáže, či vám náhodou niekto nevolal a koľko je hodín. Pripojenie k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlíšením 1,3 MPx slúži skôr ako čisto záznamové zariadenie a fotografie v tlačiteľnej kvalite od neho neočakávajte. K dispozícii je slot pre SD kartu umožňujúcu rozšírenie vnútorného úložiska. Zásadné pre umiestnenie v kategórii telefónov pre seniorov je SOS tlačidlo. Ani pri tomto modeli nechýba. Jeho funkciou je schopnosť rýchlo zavolať pomoc v prípade núdze.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Tlačidlové

Slot pre SD kartu

Áno (neuvedené)

Uhlopriečka hlavného displeja (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie hlavného displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

1,3

Kapacita akumulátora (mAh)

1 200

Krytie proti vode a prachu

IP68

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Áno

Armádny štandard odolnosti

Nie

Záver

Evolveo StrongPhone je určený pre starších užívateľov, ktorí ocenia väčšie tlačidlá a celkovo odolnú konštrukciu. Tá je kľúčovým dôvodom, prečo je telefón hodnotený viac ako kladne. SOS tlačidlo je k dispozícii ako samostatná klávesa, nemusíte ho teda hľadať. Telefónu je možné vyčítať iba vyššiu hmotnosť, ktorá je však spôsobená väčšou kapacitou batérie a odolnou konštrukciou. Ak hľadáte lacnejší variant a nepožadujete zvýšenú odolnosť, skúste si prečítať recenziu telefónu Nokia 105.

60 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: EVOLVEO StrongPhone F5
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraným redaktorom, ktorý sa v našom tíme venuje najmä elektronike. Mobily patria medzi témy, ktoré adoptoval po starších redaktoroch ako prvé. Okrem toho je technologickým nadšencom, a tak parametrom dobre rozumie. V kategórii mobilov pre seniorov zdôrazňuje dôležitosť SOS tlačidla, ale aj nutnosť overenia, čo ono tlačidlo v skutočnosti po stlačení vie urobiť. Niektoré modely iba vytočia hovor, iné posielajú súradnice podľa GPS. Okrem mobilov sa venuje aj televíziám, kamerám do auta a ďalšej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia EVOLVEO StrongPhone F5

EVOLVEO StrongPhone F5

60 € Orientačná cena