Menu

Recenzia a porovnanie EVOLVEO StrongPhone F5

Odporúčame Pri nákupe v kategórii mobilov pre seniorov

Dátum odporúčania: Október 2020

  • Veľké tlačidlá
  • Odolná konštrukcia
  • Veľká kapacita batérie
  • Nie príliš podrobný návod
  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť
60 € Orientačná cena

Základné parametre

V kategórii telefónov pre seniorov len málokedy niektorý telefón tak nejako vyčnieva medzi ostatnými. Presne toto spĺňa Evolveo StrongPhone F5, ktorý okrem klasických špecifikácií predurčujúcich ho pre staršie generácie, poskytuje aj prídavné vybavenie v podobe zvýšenej odolnosti. So stupňom krytia IP68 je tento telefón schopný odolávať vode a prachu a to aj poliatiu či ponoreniu. Vďaka robustnej konštrukcii je síce trochu ťažší, než ostatné vybrané modely, ale aj odolnejší a občasný pád by nemal príliš uškodiť.

TFT displej má rozlíšenie 320 x 240 pixelov a slúži rovnako ako pri ostatných tlačidlových telefónoch primárne ako „zobrazovadlo“. Vzhľadom na účel využitia a nízkych obstarávacích nákladov však základná úroveň displeja nie je na škodu a prispieva k dlhej výdrži batérie.

Technické parametre

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, teda na pomery tlačidlových telefónov pomerne vysokú. Výdrž v pohotovostnom režime nie je výrobcom stanovená, očakávajte ju však na úrovni desiatich a viac dní. Na zadnej strane „véčkovej“ konštrukcie je umiestnený notifikačný displej. Ten vám aj v uzavretom stave ukáže, či vám náhodou niekto nevolal a koľko je hodín. Pripojenie k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlíšením 1,3 MPx slúži skôr ako čisto záznamové zariadenie a fotografie v tlačiteľnej kvalite od neho neočakávajte. K dispozícii je slot pre SD kartu umožňujúcu rozšírenie vnútorného úložiska. Zásadné pre umiestnenie v kategórii telefónov pre seniorov je SOS tlačidlo. Ani pri tomto modeli nechýba. Jeho funkciou je schopnosť rýchlo zavolať pomoc v prípade núdze.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (g)

135

Ovládanie

Tlačidlové

Uhlopriečka (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

1,3

Fotoaparát

Áno

Kapacita akumulátora

1 200

Krytie proti vode a prachu

IP68

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Áno

SOS tlačidlo

Áno

Záver

Evolveo StrongPhone je určený pre starších užívateľov, ktorí ocenia väčšie tlačidlá a celkovo odolnú konštrukciu. Tá je kľúčovým dôvodom, prečo je telefón hodnotený viac ako kladne. SOS tlačidlo je k dispozícii ako samostatná klávesa, nemusíte ho teda hľadať. Telefónu je možné vyčítať iba vyššiu hmotnosť, ktorá je však spôsobená väčšou kapacitou batérie a odolnou konštrukciou. Ak hľadáte lacnejší variant a nepožadujete zvýšenú odolnosť, skúste si prečítať recenziu telefónu Nokia 105.

60 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: EVOLVEO StrongPhone F5
Jakub Gulec plní v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Kategórii mobilov sa u nás venuje viac ako rok a postupne ju úplne premenil na svoj obraz. O mobily sa zaujíma aj vo voľnom čase, neunikne mu preto žiadna novinka. Dobre sa vďaka tomu vyzná aj v tom, ako dobre poslúži ktorý smartfón pri fotení alebo inom využití a svoje know-how vám vo svojich recenziách môže odovzdať. Okrem mobilov a ďalšej elektroniky sa zaoberá aj náradím a ďalšou technikou.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia EVOLVEO StrongPhone F5

EVOLVEO StrongPhone F5

60 € Orientačná cena