Menu

Recenzia a porovnanie Nokia 230 Dual SIM

Najlepší produkt v kategorii Najlepšie tlačidlové telefóny

Klady

  • Kvalitná konštrukcia
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Menšia kapacita úložiska
  • Slabý fotoaparát
65 € Orientačná cena

Základné parametre

Nokia 230 Dual SIM je špičkou medzi klasickými „hlúpymi“ telefónmi, a hoci len ťažko môže konkurovať smart konkurentom, môže vás uspokojiť pomerne širokou ponukou funkcií, ktoré sú pri tlačidlových modeloch nie príliš obvyklé.

Konštrukcia telefónu je vyrobená z plastu a zadný kryt z hliníka, čo budí výborný vizuálny dojem a znamená aj pevnosť a dostatočnú odolnosť. Displej s uhlopriečkou 2,8 palcov a rozlíšením 240 x 320 pixelov ponúka štandardnú kvalitu zobrazenia, na akú sme pri podobných telefónoch zvyknutí. Klávesnica disponuje veľkými tlačidlami, ale rozostupy medzi nimi sú minimálne, takže nie je vhodná pre jedincov s väčšími prstami alebo pre manipuláciu v rukaviciach. Hmotnosť zariadenia činí necelých 92 gramov čo je tiež priemerné číslo a nemalo by pri bežnom používaní narobiť problémy s držaním.

Technické parametre

Výdrž batérie je determinovaná kapacitou 1200 mAh a v praxi by sa mala pohybovať v úžasných hodnotách okolo 22 dní v pohotovostnom režime na jedno nabitie. Čo sa týka funkcií nechýba telefónu snáď nič, čo by ste od podobne zameraného modelu mohli očakávať. Dostane sa vám tak možnosti Dual SIM, MP3 prehrávača, bluetooth technológie pre bezplatný prenos súborov alebo napríklad štandardu v podobe FM rádia. Väčšinu kupujúcich určite poteší aj dvojica fotoaparátov, ktorými je Nokia 230 obdarená. Oba majú rozlíšenie 2Mpx a disponujú LED bleskom, ktorý možno použiť aj ako svietidlo. Zhotovené snímky samozrejme neponúkajú oslnivú kvalitu, ale pre základný záznam postačia. Ďalšie prehľadné porovnanie viacerých technických parametrov spolu s porovnaním ďalších stoviek mobilov nájdete v recenzii na Vybero.cz.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Tlačidlové

Veľkosť úložiska (GB)

0,016

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka hlavného displeja (v palcoch ")

2,8

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie hlavného displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

2

Kapacita akumulátora (mAh)

1 200

Krytie proti vode a prachu

Nie

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Navigačné systémy

GPS

Jack 3,5 mm

Áno

Armádny štandard odolnosti

Nie

Záver

Telefónu Nokia 230 Dual SIM nechýba nič, čo by mal telefón jeho určenia a ceny mať. Hoci neoplýva oslnivou výbavou, medzi telefóny s tlačidlovou klávesnicou patrí bezpochyby do výberu najlepších produktov. Jeho najväčšou prednosťou je celkom iste dvojica fotoaparátov, ale aj úžasná výdrž alebo funkcia Dual SIM. Pokiaľ hľadáte odolnejší variant, skúste sa pozrieť na Aligator K50 eXtremo s izoláciou proti vode a prachu IP68.

65 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Nokia 230 Dual SIM
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našej redakcii úlohu technického experta. Mobily prevzal pred viac ako rokom po predchádzajúcich autoroch. Téma tlačidlových mobilov mu nie je vôbec cudzia, a pretože ešte nedávno jeden z nich využíval a problematiku má dobre naštudovanú, odporučí vám tie najlepšie varianty na trhu. Trvá na tom, že by sa mal užívateľ pred kúpou tlačidlového telefónu zamerať nielen na veľkosť tlačidiel, ale aj na výdrž telefónu. Tá nemusí byť nutne taká dlhá, ako by sa dalo očakávať. Okrem telefónov sa venuje aj aku náradiu alebo napríklad krovinorezom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nokia 230 Dual SIM

Nokia 230 Dual SIM

65 € Orientačná cena