Menu

Recenzia a porovnanie Nokia 3310 2017 Dual SIM

Pre nenáročných v kategorii Najlepšie tlačidlové telefóny

Klady

  • Kvalitná konštrukcia
  • Displej
  • Tlačidlá ďaleko od seba

Zápory

  • Vyššia cena
  • Slabý fotoaparát
55 € Orientačná cena

Základné parametre

Máloktorý mobil s podobnými parametrami vzbudil v poslednej dobe toľko pozornosti ako Nokia 3310 2017 Dual SIM. Dôvod pravdepodobne nie je nutné nijako rozvádzať. Môže za to predovšetkým fakt, že sa jedná o obnovenie legendárneho radu zo začiatku storočia, ktorý prináša pre mnohých užívateľov veľkú dávku nostalgie.

Konštrukčne je telefón vydarene spracovaný, a hoci je jeho telo plastové, je dostatočne odolné a pevné. Preto by konštrukcia mala vydržať aj dlhoročné používanie bez vŕzgania alebo výrazného poškodenia. Displej s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 320 x 240 pixelov, ktoré je akýmsi štandardom tlačidlových telefónov a ponúka skôr priemerné zobrazovacie vlastnosti. Klávesnica ponúka veľké tlačidlá s dostatočnými rozostupmi, čo by malo umožniť ovládanie aj v rukaviciach alebo väčšími prstami. Hmotnosť telefónu má veľmi slušných 80 gramov, čo by malo znamenať veľmi pohodlnú manipuláciu a držanie.

Technické parametre

Kapacita batérie je úctyhodných 1200 mAh, čo v praxi znamená výdrž pohybujúcu sa okolo desiatich dní v prevádzke. Čo sa týka funkcií, určite vás poteší možnosť Dual SIM, ale napríklad aj kalendár, budík, MP3 prehrávač alebo FM rádio. Veľkým bonusom je aj na pomery tlačidlových mobilov pomerne kvalitný fotoaparát s rozlíšením 2 Mpx. Ten samozrejme postačí len na účely úplne základného zaznamenávania a nemožno očakávať od fotiek výraznejšiu pridanú hodnotu, ale aj tak sa jedná u podobných mobilov o nadpriemer.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Tlačidlové

Veľkosť úložiska (GB)

0,016

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka hlavného displeja (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie hlavného displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

2

Kapacita akumulátora (mAh)

1 200

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Navigačné systémy

Nie

Jack 3,5 mm

Áno

Armádny štandard odolnosti

Nie

Záver

Telefón má miesto v našom rebríčku nielen vďaka nostalgii, ktorá jeho predajnosť určite výrazne podporuje, ale predovšetkým kvôli tomu, že disponuje slušnou základnou výbavou a k tomu ponúka niektoré nadštandardné funkcie napríklad v podobe Dual SIM alebo slušného fotoaparátu. Celkovo môžeme konštatovať, že medzi klasickými tlačidlovými telefónmi patrí určite k špičke. Ak si potrpíte viac na estetickú stránku veci, zaujímavým variantom pre vás môže byť Nokia 230 Dual SIM.

55 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Nokia 3310 2017 Dual SIM
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našej redakcii úlohu technického experta. Mobily prevzal pred viac ako rokom po predchádzajúcich autoroch. Téma tlačidlových mobilov mu nie je vôbec cudzia, a pretože ešte nedávno jeden z nich využíval a problematiku má dobre naštudovanú, odporučí vám tie najlepšie varianty na trhu. Trvá na tom, že by sa mal užívateľ pred kúpou tlačidlového telefónu zamerať nielen na veľkosť tlačidiel, ale aj na výdrž telefónu. Tá nemusí byť nutne taká dlhá, ako by sa dalo očakávať. Okrem telefónov sa venuje aj aku náradiu alebo napríklad krovinorezom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nokia 3310 2017 Dual SIM

Nokia 3310 2017 Dual SIM

55 € Orientačná cena