Menu

Recenzia a porovnanie Nokia 3310 2017 Dual SIM

Odporúčame Pri nákupe v kategórii tlačidlových mobilov

Dátum odporúčania: Október 2017

  • Kvalitná konštrukcia
  • Displej
  • Tlačidlá ďaleko od seba
  • Vyššia cena
  • Slabý fotoaparát
55 € Orientačná cena

Základné parametre

Máloktorý mobil s podobnými parametrami vzbudil v poslednej dobe toľko pozornosti ako Nokia 3310 2017 Dual SIM. Dôvod pravdepodobne nie je nutné nijako rozvádzať. Môže za to predovšetkým fakt, že sa jedná o obnovenie legendárneho radu zo začiatku storočia, ktorý prináša pre mnohých užívateľov veľkú dávku nostalgie.

Konštrukčne je telefón vydarene spracovaný, a hoci je jeho telo plastové, je dostatočne odolné a pevné. Preto by konštrukcia mala vydržať aj dlhoročné používanie bez vŕzgania alebo výrazného poškodenia. Displej s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 320 x 240 pixelov, ktoré je akýmsi štandardom tlačidlových telefónov a ponúka skôr priemerné zobrazovacie vlastnosti. Klávesnica ponúka veľké tlačidlá s dostatočnými rozostupmi, čo by malo umožniť ovládanie aj v rukaviciach alebo väčšími prstami. Hmotnosť telefónu má veľmi slušných 80 gramov, čo by malo znamenať veľmi pohodlnú manipuláciu a držanie.

Technické parametre

Kapacita batérie je úctyhodných 1200 mAh, čo v praxi znamená výdrž pohybujúcu sa okolo desiatich dní v prevádzke. Čo sa týka funkcií, určite vás poteší možnosť Dual SIM, ale napríklad aj kalendár, budík, MP3 prehrávač alebo FM rádio. Veľkým bonusom je aj na pomery tlačidlových mobilov pomerne kvalitný fotoaparát s rozlíšením 2 Mpx. Ten samozrejme postačí len na účely úplne základného zaznamenávania a nemožno očakávať od fotiek výraznejšiu pridanú hodnotu, ale aj tak sa jedná u podobných mobilov o nadpriemer.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (g)

80

Ovládanie

Tlačidlové

Veľkosť úložiska (GB)

0,016

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka (v palcoch ")

2,4

Technológia displeja

TFT

Rozlíšenie displeja

320 x 240

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

2

Fotoaparát

Áno

Kapacita akumulátora

1 200

DUAL SIM

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Jack 3,5 mm

Áno

SOS tlačidlo

Nie

Armádny štandard odolnosti

Nie

Záver

Telefón má miesto v našom rebríčku nielen vďaka nostalgii, ktorá jeho predajnosť určite výrazne podporuje, ale predovšetkým kvôli tomu, že disponuje slušnou základnou výbavou a k tomu ponúka niektoré nadštandardné funkcie napríklad v podobe Dual SIM alebo slušného fotoaparátu. Celkovo môžeme konštatovať, že medzi klasickými tlačidlovými telefónmi patrí určite k špičke. Ak si potrpíte viac na estetickú stránku veci, zaujímavým variantom pre vás môže byť Nokia 230 Dual SIM.

55 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Nokia 3310 2017 Dual SIM
Jakub Gulec plní v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Kategórii mobilov sa u nás venuje viac ako rok a postupne ju úplne premenil na svoj obraz. O mobily sa zaujíma aj vo voľnom čase, neunikne mu preto žiadna novinka. Dobre sa vďaka tomu vyzná aj v tom, ako dobre poslúži ktorý smartfón pri fotení alebo inom využití a svoje know-how vám vo svojich recenziách môže odovzdať. Okrem mobilov a ďalšej elektroniky sa zaoberá aj náradím a ďalšou technikou.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nokia 3310 2017 Dual SIM

Nokia 3310 2017 Dual SIM

55 € Orientačná cena