Menu

Recenzia a porovnanie Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Odporúčame Pri nákupe v kategórii mobilov Samsung

Dátum odporúčania: Január 2020

  • Revolučné konštrukčné riešenie
  • Výborný displej
  • Zaujímavé prevedenie
  • Veľmi vysoká cena
  • Podpriemerný fotoaparát s ohľadom na cenu
  • V zloženom stave pomerne hrubý
1 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Ohybný telefón Galaxy Z Fold 2 zaujme nielen svojou veľkou uhlopriečkou a trojitým displejom, ale aj veľmi kvalitným zobrazením, fotoaparátom a výkonom. Nájde využitie u každého technického nadšenca, ktorý chce mať to najmodernejšie na trhu. Vzhľadom na umiestnenie veľmi výkonných komponentov je telefón trochu menej skladný. V kombinácii s veľmi vysokou cenou ho teda odporúčame vyskúšať pred kúpou osobne. Batéria s kapacitou 4 500 mAh dodáva dostatok energie pre celodennú prevádzku, pri šetrnejšom využití je možné dosiahnuť až dva dni bez nabíjania. K dispozícii sú samozrejme funkcie rýchleho a bezdrôtového nabíjania.

Výkon a systém

V jeho útrobách sa skrýva to najlepšie, čo je aktuálne na trhu pre operačný systém Android k dispozícii. O extrémne vysoký výkon sa stará osemjadrový procesor Snapdragon 865+ s taktom až 3,09 GHz. Že sa jedná o skutočne „svalnatý“ prístroj dokazuje 595 000 bodov za výkon, ktoré telefón dostal od AnTuTu. S týmto hodnotením nemusíte mať o dostatok výkonu vôbec žiadne obavy a telefón vyhovie úplne všetkým dostupným aplikáciám a spôsobom využitia zakladajúcim sa na výpočtovom výkone. S operačnou pamäťou 12 GB nebudete v počte otvorených aplikácií bežiacich súbežne nijako limitovaní. O chod komponentov sa postará operačný systém Android 10.

Displej telefónu je tvorený 7,6 palcov veľkou skladacou obrazovkou technológie AMOLED. Rozlíšenie displeja je 2 208 x 1 768 pixelov, na obrazovke nebude možné rozoznať jednotlivé pixely. Sekundárny displej sa skrýva na druhej strane ľavého krídla telefónu. Po zložení sa aktivuje a umožní tak prevádzku porovnateľnú s bežným smartfónom. Z navigačných systémov sú dostupné GPS, GLONASS, Galileo, Beidou.

Na chrbte tohto modelu sa nedá prehliadnuť trojica fotoaparátov. Celkovo pôsobí aj ich umiestnenie veľmi zaujímavým a čistým dojmom. Hlavný senzor má rozlíšenie 12 MPx, do hodnotenia DXOMARK však zatiaľ nebol zaradený. Podľa porovnania fotografií s iPhone 12 Pro Max je však kvalita výstupov minimálne porovnateľná, ak nie lepšia.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (g)

285

Operačný systém

Android 10

Procesor

Snapdragon 865+

Počet jadier procesora

8

Maximálna frekvencia procesora (GHz)

3,09

Operačná pamäť RAM (GB)

12

Výkon podľa AnTuTu

595 000

Veľkosť úložiska (GB)

256

Slot pre SD kartu

Nie

Uhlopriečka (v palcoch ")

7,6

Technológia displeja

AMOLED

Rozlíšenie displeja

2 208 x 1 768

Jemnosť displeja

372

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

12

Počet fotoaparátov

3

Hodnotenie fotoaparátu podľa DXOMARK

109

Kapacita akumulátora

4 500

Rýchlonabíjanie

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

DUAL SIM

Nie

Čítačka odtlačkov prstov

Áno

Technológia pripojenia k internetu

5G

Navigačné systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

NFC

Áno

Jack 3,5 mm

Nie

SOS tlačidlo

Nie

Termokamera

Nie

Armádny štandard odolnosti

Nie

Záver

Samsung Galaxy Z Fold 2 zaujme svojim dizajnovým prevedením a obrovskou uhlopriečkou. Stránkou výkonu a vybavenosti nemožno nič vytknúť. Poteší jednak užívateľov s vysokými nárokmi na výkon a plynulosť prevádzky, tak aj nadšených fotografov. Čo nepoteší sú pomerne veľké rozmery v zloženom stave a vysoká cena. Bohužiaľ tiež nie je možné umiestniť do telefónu SD kartu za účelom rozšírenia úložného priestoru. Ten bude však s veľkosťou 256 GB pomerne veľký problém zaplniť. Odporúčame telefón pred kúpou osobne vyskúšať.

Cenovo úspornejším variantom ohybného telefónu je Samsung Galaxy Z Flip. Ten disponuje nižším výkonom, zachováva však stále kvalitný fotoaparát a je kompaktnejší.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Jakub Gulec plní v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Kategórii mobilov sa u nás venuje viac ako rok a postupne ju úplne premenil na svoj obraz. O mobily sa zaujíma aj vo voľnom čase, neunikne mu preto žiadna novinka. Dobre sa vďaka tomu vyzná aj v tom, ako dobre poslúži ktorý smartfón pri fotení alebo inom využití a svoje know-how vám vo svojich recenziách môže odovzdať. Okrem mobilov a ďalšej elektroniky sa zaoberá aj náradím a ďalšou technikou.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

1 200 € Orientačná cena