Menu

Recenzia a porovnanie UleFone Armor 11T 5G

Víťaz porovnania v kategorii Najlepšie odolné mobily

Klady

  • FLIR termokamera
  • Vysoký výkon v kategórii
  • Naozaj odolný telefón

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nižšie rozlíšenie displeja
  • Fotoaparáty nezničiteľné nie sú
630 € Orientačná cena

Základné parametre

UleFone v minulosti presvedčil naozaj len málokoho, že dokáže vyrobiť kvalitný telefón bez skrytých chýb a problémov. Situácia sa však trochu mení s vydaním modelu UleFone Armor 11T 5G. Na rozdiel od historických skúseností sú s týmto odolným telefónom spokojní nielen používatelia, chvália ho pre vysokú kvalitu ale aj experti, ktorí na ňom vykonali záťažové testy.

Zariadenie spĺňa všetko, čo by ste od odolného telefónu očakávali. Poteší teda zvýšenou odolnosťou IP69K, ktorá zaručuje, že telefón vydrží v súlade s definíciou výrobcu aj pôsobenie tlakovej vody a tryskajúceho prúdu pary. Konkrétne sľubuje UleFone, že telefón vydrží až hodinu a pol meter a pol pod hladinou čistej vody. Nechýba certifikácia armádnym štandardom MIL-STD810G. Mylne však neočakávajte, že displej či šošovky fotoaparátu zvládnu pôsobenie kovových dráteniek. Tie, rovnako ako pri akomkoľvek inom telefóne, dokážu displej poškriabať.

So svojimi 6,1 palcami sa radí displej recenzovaného zariadenia medzi tie väčšie. Tomu bohužiaľ nezodpovedá rozlíšenie. Obrazovka zvláda iba 1 560 x 720 pixelov, čo bolo v čase písania tejto recenzie (január 2022) podpriemerné, najmä s ohľadom na cenovú hladinu telefónu. Výrobca volil transflektívne prevedenie displeja a aj keď sa to môže zdať ako voľba zastaranej technológie, u odolných telefónov má svoje opodstatnenie. TFT displeje totiž síce neponúkajú tie najlepšie farby, ani najvyššie obnovovacie frekvencie. Oproti tomu sú ale úspornejšie a perfektne čitateľné na slnečnom svetle. Tým pádom telefón vyhovie o to lepšie pri práci vonku. Kapacita batérie 5 200 mAh je ľahko nadštandardná, zaručí bezproblémovú prevádzku po dva dni.

Výkon a systém

Vývojári sa zamerali na osadenie procesora Dimensity 800 s ôsmimi jadrami a maximálnym taktom 2,00 GHz. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať frekvencia procesora nízka, nenechajte sa mýliť. Vďaka modernej architektúre ponúka solídny výkon, ktorý AnTuTu hodnotí 361 900 bodmi. V čase písania tejto recenzie išlo o najvýkonnejší odolný telefón na slovenskom trhu. Nesklame tiež dostatočná veľkosť operačnej pamäte, teda 8 GB. Úložisko ponúkne priestor na 256 GB dát, nemožno však rozšíriť pamäťovou kartou.

Výrobca venoval pozornosť okrem iného aj fotoaparátom. Tie sú k dispozícii celkom 4, pričom hlavný snímač ponúka rozlíšenie 48 MPx. Fotografie vyzerajú na odolný telefón naozaj dobre, pri práci vás rozhodne nesklamú a ponúknu dostatočné množstvo detailov. Pri ich zobrazení ale narazíte na limity displeja, ktorý vám ich nedokáže ukázať v plnej kvalite. Zaujímavým ťahúňom je osadenie termokamery. Telefón ako jeden z mála na trhu zvládne robiť snímky s rozlíšením tepelných stôp. Nebude síce tak presný, ako termokamera za tisícky, ale poslúži dobre.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 11

Procesor

Dimensity 800

Počet jadier procesora

8

Maximálna frekvencia procesora (GHz)

2,0

Operačná pamäť RAM (GB)

8

Výkon podľa AnTuTu

326 800

Výkon podľa GeekBench 5 (jedno jadro)

511

Výkon podľa GeekBench 5 (všetky jadrá)

1 879

Veľkosť úložiska (GB)

256

Slot pre SD kartu

Nie

Uhlopriečka (v palcoch ")

6,1

Technológia displeja

IPS

Rozlíšenie displeja

1 560 x 720

Jemnosť displeja

282

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

48

Počet zadných fotoaparátov

3

Kapacita akumulátora

5 200

Rýchlonabíjanie

Áno

Rýchlosť drôtového nabíjania (W)

18

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Rýchlosť bezdrôtového nabíjania (W)

10

Krytie proti vode a prachu

IP69K

DUAL SIM

Áno

Čítačka odtlačkov prstov

Áno

Technológia pripojenia k internetu

5G

Navigačné systémy

GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

NFC

Áno

Jack 3,5 mm

Áno

Termokamera

Áno

Armádny štandard odolnosti

MIL-STD-810(G)

Šírka (mm)

81,6

Výška (mm)

163,8

Hrúbka (mm)

14,2

Hmotnosť (g)

293

Názory užívateľov a ďalších expertov

Model sme do výberu zaradili práve po zhliadnutí odborných recenzií a záťažových testov. Zariadenie je na tom najmä s ohľadom na odolnosť až prekvapivo dobre, čo experti chvália. Medzi klady spravidla radia aj prijateľnú cenu s ohľadom na osadenie FLIR termokamery a tiež vysoký výkon. Nevýhody sú potom zrejmé, a to nízke rozlíšenie a chýbajúci slot pre SD kartu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Z nášho pohľadu je recenzovaný model zaujímavou kombináciou väčšieho množstva predností. Vysoká odolnosť je totiž podporená nielen vysokým výkonom vo svojej kategórii, ale aj osadením termokamery FLIR. Výdrž batérie nie je vôbec zlá a TFT displej, aj keď by sa mohol zdať ako zastaraný v danej cenovej relácii, ponúka jasný obraz na priamom slnku. A to je rozhodne výhoda.

Naopak rozlíšenie obrazovky na tom veľmi dobre nie je, s menej ako FullHD skrátka výrobca prekvapil, a to nijako milo. Fotky síce zaznamenáte vo vysokom rozlíšení, a je nutné dodať, že v kategórii odolných telefónov sú aj nadpriemerne kvalitné, ale v plnej kvalite ich nezobrazíte. Nie na obrazovke UleFone Armor 11T. Chýba navyše slot pre pamäťovú kartu. To ale veľký problém nebude, úložisko je veľké dostatočne.

Záverečné zhrnutie

Pracujete vonku na priamom svetle, vo výrazne osvetlenej hale či skrátka hľadáte nadštandardne odolný telefón? Ak tomu tak je a ste ochotní obetovať čiastku vyššiu ako 400 €, je UleFone Armor 11T zaujímavým modelom práve pre vás. Poteší možnosť využitia termokamery, rovnako ako vysoký výkon. Cez pracovnú prestávku si tak bez ťažkostí zahráte hry, a to bez sekania. Odradiť by vás ale mohlo nižšie rozlíšenie displeja. Ak hľadáte odolný telefón s vyšším rozlíšením a oželíte termokameru, prečítajte si našu recenziu modelu Doogee S68 Pro 6GB/128GB.

630 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: UleFone Armor 11T 5G
Jakub Gulec
Jakub pôsobí v našej redakcii dlhšie ako rok a jednou z jeho vôbec prvých tém boli práve mobily. Pri výbere odolných telefónov sa zameriava nielen na hodnotenie IP (Ingress Protection), ale vyzná sa aj v štandardoch MIL-STD-810G. Okrem telefónov sa venuje aj aku- a záhradnému náradiu všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia UleFone Armor 11T 5G

UleFone Armor 11T 5G

630 € Orientačná cena