Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Luxury 125

72,9 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Vírivky pre 2 osoby

Klady

  • Dostupná cena
  • Vysoká maximálna teplota
  • Vysoký počet trysiek

Zápory

  • Pomalý ohrev vody
  • Nemá systém HWT
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Vzhľadom na kapacitu 600 l môžeme vírivku Belatrix Luxury 125 odporučiť pre dve dospelé osoby, poprípade ešte jedno až dve deti, ide teda o model vhodný pre rodiny. Osemuholníkový tvar umožňuje pohodlné opretie, vírivka je z polyesteru laminovaného PVC, čo je pomerne bežný variant. Napájanie 220-240 V je úplne štandardné a na zapojenie vírivky vám poslúži bežná domáca zástrčka. Príkon kúrenia 1 200 W je skôr nižší, čo sa podpisuje na rýchlosti ohrevu vody. Za hodinu sa zvýši teplota vo vírivke o 1,5 °C, niektoré modely zvládajú aj 2-2,5 °C. Maximálna dosiahnuteľná teplota je 42 °C, s vyššou sa na trhu pravdepodobne ani nestretnete. Filtrácia je kartušová, rovnako ako takmer pri všetkých konkurenčných modeloch, filtračné čerpadlo má výkon 30 W, to je jedna z nižších hodnôt, ale vzhľadom na menšiu kapacitu vírivky nejde o veľkú nevýhodu. Pri zapnutí sa môžete tešiť na masáž pomocou 130 trysiek s výkonom 600 W, ten bol v tejto kategórii štandardný.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Osemuholník

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

1 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

42

Typ filtrácie

Kartušová

Výkon filtračného čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysiek

130

Výkon perličkovej masáže (W)

600

Vybavenie a funkcie

Aj napriek vcelku dostupnej cene nechýba vírivke Belatrix žiadny z nevyhnutných prvkov výbavy. Na jej ovládanie slúži panel s displejom a so zostavením a prvým spustením vám pomôže inštruktážne video. Nafúknutie vírivky nie je vďaka funkcii samonafukovania žiadna veda, s určením správneho tlaku vám pomôže manometer. Súčasťou výbavy je aj kryt a podložka na zem, oboje slúži na ochranu vírivky.

Rozmerovo nie je vírivka Belatrix nijako netypická, jej výška je 65 cm a dĺžka a šírka zhodne 1,55 m. Hmotnosť 27 kg je pomerne nízka a s vírivkou si poradí aj jeden fyzicky zdatnejší človek.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Manometer

Áno

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

1,55

Dĺžka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnosť (kg)

27

Záver

Nafukovacia vírivka Belatrix Luxury 125 ponúkne pomerne slušný základ za dobrú cenu. Daňou za nižšie obstarávacie náklady je pomalší ohrev, v ostatných ohľadoch sa vírivka viac-menej drží štandardov typických pre menšie modely. Z výbavy nič dôležité nechýba, ale ani neponúkne nič navyše. Odporučiť ju preto môžeme hlavne menej náročným zákazníkom, ktorí hľadajú jednoduché riešenie za rozumnú cenu a nepotrpia si na nejaké zvláštne vychytávky.

Pokiaľ by ste ocenili model s rýchlejším ohrevom, môžeme vám odporučiť napríklad vírivku Hanscraft MSpa D-NE02 Nest Delight, tá už je ale o niečo drahšia.

400 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Luxury 125 | Hodnotenie: 72,9 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Luxury 125

Belatrix Luxury 125

400 € Orientačná cena