Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Luxury 155

73,8 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vírivky pre 6 a viac osôb

Klady

  • Nízka cena
  • Samonafukovací systém
  • Ľahká konštrukcia

Zápory

  • Nemá solinátor
  • Docela nízka
  • Nižší výkon perličkovej masáže
440 € Orientačná cena

Základné parametre

Nafukovacia vírivka Belatrix Luxury 155 má tvar osemuholníka a malo by sa do nej vojsť až 6 dospelých osôb. Skosený tvar ponúka užitočné „kútiky“, do ktorých sa pohodlne usadíte a opriete. Vírivka je tvorená z laminovaného PVC materiálu, čo býva pomerne bežný variant. Zapája sa klasicky do napájania 220-240 V, takže ju je možné jednoducho pripojiť do štandardnej zásuvky a umiestniť do interiéru aj exteriéru.

Milovníkov teplej vody určite poteší integrovaný ohrev. Ten zvládne za jednu hodinu zdvihnúť teplotu vody o zhruba 1,5 stupňa. Nie je to veľa, ale vzhľadom na veľký objem vody skrátka musíte počítať s dlhším vyhrievaním. Odporúčame zapnúť vyhrievanie niekoľko hodín pred použitím alebo napúšťať priamo teplú vodu. Samotným ohrievaním vodu zahrejete maximálne na 42 stupňov, čo už je naozaj horúci kúpeľ. Príjemnú masáž zaistí 130 vzduchových trysiek, výkon perličkovej masáže dosahuje 600 W.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

930

Tvar

Osemuholník

Materiál

Laminované PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

1 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

42

Typ filtrácie

Kartušová

Počet vzduchových trysiek

130

Výkon perličkovej masáže (W)

600

Vybavenie a funkcie

Model má predovšetkým základnú výbavu. Nechýba mu vrchný kryt pre ľahšie uchovávanie teploty aj ochranu pred napadaním nečistôt z okolia. Samozrejmosťou je aj čierna izolačná fólia na zem, na ktorú vírivku postavíte. Nastavovanie teploty a intenzity masáže vykonávate pomocou integrovaných tlačidiel a malého displeja. Žiadne pokročilejšie funkcie však nečakajte. Chýba napríklad zmäkčovanie vody alebo systém, ktorý by umožnil napustiť vírivku slanou vodou.

Aj keď je vírivka určená pre 6 dospelých osôb, jej rozmery nie sú nijako extrémne veľké. Na jednej strane to môžeme považovať za výhodu, pretože aspoň nezaberie veľa miesta a zmestí sa všade. Na druhú stranu ale musíte počítať s tým, že v šiestich dospelých by už mohlo byť vo vnútri pomerne tesno. Konštrukcia je navyše pomerne nízka, takže si pravdepodobne neponoríte celé telo, pokiaľ si do nej sadnete. Naopak chválime nízku hmotnosť, vďaka ktorej sa bude ľahko prenášať a inštalovať.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

1,85

Dĺžka (m)

1,85

Výška (m)

0,65

Hmotnosť (kg)

29

Záver

Aj keď výrobca uvádza, že by sa do Belatrix Luxury 155 malo pohodlne vojsť až 6 dospelých osôb, jej rozmery nie sú nijako veľké. Nezaberie vám preto toľko miesta ako ostatné veľké modely, na druhej strane v nej môže byť vo viacerých ľuďoch trochu tesno. Odporúčame ju preto predovšetkým do rodín s deťmi alebo tým, ktorí chcú maximálnu kapacitu využiť len občas a nechcú kvôli tomu utrácať veľa peňazí za prevádzku objemnej vírivky.

Vzhľadom k jej veľkosti je možné obstarávaciu cenu označiť za pomerne prijateľnú. Dostanete za ňu kvalitný model s priemernými parametrami, žiadna zo základných funkcií mu však nechýba. Niekomu by mohol vadiť nižší výkon perličkovej masáže alebo absencia systému na zmäkčenie vody, v takom prípade sa ale musíte poobzerať po oveľa drahších modeloch. Jedným z nich môže byť napríklad Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

440 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Luxury 155 | Hodnotenie: 73,8 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Luxury 155

Belatrix Luxury 155

440 € Orientačná cena