Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Mountine 120 Rattan

90,1 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Vírivky pre 2 osoby

Klady

  • Samonafukovanie
  • Vyšší počet trysiek
  • Teplota vody až 42 °C

Zápory

  • Menší objem
  • Slabší príkon
  • Nemá solinátor
600 € Orientačná cena

Základné parametre

Vírivka Belatrix Mountine 120 oválneho tvaru v prevedení Rattan je vhodná pre dve osoby. Jej objem je 500 l, čo je jedna z menších kapacít v čase porovnania (december 2020). Podpriemerný je tiež príkon kúrenia, ktorý činí 1 200 W, aj napriek tomu sa voda vo vírivke dokáže ohriať o bežných 1,5 °C za hodinu. Maximálna teplota dosahuje 42 °C, čo je štandardné pre menej objemné vírivky.

Typická je aj kartušová filtrácia, ktorá ani v tomto prípade nechýba. Jedná sa o variant spoločný takmer všetkým mobilným vírivkám, pri výbere je preto rozhodujúci skôr výkon čerpadla. Ten je u tohto modelu značky Belatrix 30 W. Vírivka disponuje 130 vzduchovými tryskami, vyšší počet je všeobecne lepší na perličkovú masáž, okrem počtu záleží však aj na ich rozložení. Materiálom vírivky je polyester laminovaný PVC, opäť bežný materiál.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

500

Tvar

Ovál

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

1 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

42

Typ filtrácie

Kartušová

Výkon filtračného čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysiek

130

Výkon perličkovej masáže (W)

600

Vybavenie a funkcie

Belatrix Mountine 120 ponúka skôr základné funkcie a výbavu víriviek, hodí sa tak hlavne pre nie príliš náročných užívateľov. Svoj primárny účel však splní. Nenájdete u nej síce HWT ani SWS systémy, takže budete musieť vodu zmäkčovať a čistiť chemicky. Za to vás ale môže potešiť samonafukovanie, vďaka ktorému vám s touto činnosťou odpadnú starosti. Aj vyfúknutie bude jednoduché, stačí odskrutkovať vzduchový ventil. Aby bola tejto mobilnej vírivke poskytnutá aspoň nejaká ochrana pred vonkajšími vplyvmi, obsahuje aj kryt proti znečisteniu vody a podložku na zem. Informácie o teplote vody nájdete na ovládacom paneli na boku vírivky.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

1,95

Dĺžka (m)

1,2

Výška (m)

0,65

Hmotnosť (kg)

30

Klady a zápory

Medzi pozitíva vírivky Belatrix patrí vysoká maximálna teplota 42 °C, pomerne slušný počet masážnych trysiek a pre rad užívateľov určite aj dizajn, tvar je optimálny pre dve osoby a vzhľadovo bude ladiť s ratanovým nábytkom, ktorý je populárnou voľbou na záhrady a terasy.

Záver

Belatrix Mountine 120 Rattan je vírivka oválneho tvaru, ktorej dlhšia strana má necelé dva metre. Objemom 500 litrov bude vhodná maximálne pre dvoch užívateľov. Tých poteší samonafukovaním, vysokou maximálnou teplotou 42 °C alebo 130 vzduchovými tryskami. Jej výkon je viac-menej zodpovedajúci menšej kapacite, dokáže ohriať vodu o 1,5 °C za hodinu.

Výbava je taktiež vcelku štandardná. Vírivka nedisponuje solinátorom ani systémom na zmäkčovanie vody, vhod však určite príde jej ovládací panel, vrchný kryt či podložka na zem. Pokiaľ zháňate vírivku s podobnými parametrami, ale štvorcového tvaru, môže sa vám hodiť napríklad Belatrix Sorrento 115.

600 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Mountine 120 Rattan | Hodnotenie: 90,1 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Mountine 120 Rattan

Belatrix Mountine 120 Rattan

600 € Orientačná cena