Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Sorrento 115

83,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Vírivky pre 2 osoby

Klady

  • Veľký počet trysiek
  • Vysoká maximálna teplota
  • Nižšia cena

Zápory

  • Chýba systém zmäkčovania vody
  • Chýba solinátor
  • Pomalšie ohrievanie
380 € Orientačná cena

Základné parametre

Štvorcová vírivka Belatrix Sorrento 115 poskytuje ideálny objem pre dve dospelé osoby. Príkon kúrenia dosahuje 1200 W, čo je v našom porovnaní (v júli 2020) jedna z nižších hodnôt. Aj tak sa však voda ohreje o 1,5 °C za hodinu, čo je dostačujúca rýchlosť. Maximálna teplota, akú voda dosiahne, je 42 °C, to je u menej objemných víriviek bežné. Kartušová filtrácia je na trhu štandardom, práve tak výkon filtračného čerpadla 30 W. Ak vás táto vírivka niečím skutočne poteší, je to nadpriemerný počet trysiek. V spojení s ich 600W výkonom sa môžete tešiť na intenzívnu bublinkovú masáž.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Štvorec

Materiál

Laminované PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

1 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

42

Typ filtrácie

Kartušová

Výkon filtračného čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysiek

130

Výkon perličkovej masáže (W)

600

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka vybavenia a funkcií, táto vírivka vás asi ničím neprekvapí. Nenájdete tu HWT systém na zmäkčenie vody ani SWS, ktoré poskytuje možnosť využiť soľ namiesto bazénovej chémie. To sú však vymoženosti, ktorými sa všeobecne pýšia skôr väčšie a drahšie modely víriviek.

Na ľahšie ovládanie môžete využiť displej a funkciu samonafukovania. Postačí, keď zapojíte kábel do zásuvky a vírivka sa už postaví sama. Výrobca bohužiaľ neuvádza, či je k nej pripojený aj manometer, prístroj na premeranie tlaku a kontrolu ideálneho nafúknutia.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

1,55

Dĺžka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnosť (kg)

27

Záver

Belatrix Sorrento 115 zaujme tých, ktorí pri nákupe zohľadňujú aj cenu produktu. Napriek tomu sa nájdu aj parametre, v ktorých vírivka prekoná aj drahších konkurentov. Napríklad počtom 130 trysiek, ktorým často nedisponujú ani vírivky pre väčší počet osôb. V spojení s 600W výkonom perličkovej masáže vám ponúkne nadštandardnú úľavu pre boľavé svaly. Príkon kúrenia 1200 W je síce v porovnaní s ostatnými modelmi skôr nižší, pretože má však vírivka zároveň o niečo menší objem, dokáže vodu ohriať o 1,5 °C za hodinu.

V oblasti vybavenia a funkcií už nájdeme aj nejaké nedostatky, nejde však o nič zásadné. Vírivka postráda systém na zmäkčenie vody aj solinátor, tie však nemá väčšina podobných produktov. Samozrejmosťou je displej, samonafukovanie a ochranný kryt. Výrobca bohužiaľ neuvádza, či je v balení aj manometer, prístroj na meranie tlaku. Ak by pre vás bol pri výbere kľúčový, odporúčame prečítať si aj recenziu na vírivku Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite.

380 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Sorrento 115 | Hodnotenie: 83,0 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Sorrento 115

Belatrix Sorrento 115

380 € Orientačná cena