Menu

Recenzia a porovnanie Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

75,7 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vírivky pre 4 osoby

Klady

  • Výkon perličkovej masáže
  • Výkonné filtračné čerpadlo

Zápory

  • Slabšia výbava
  • Menšie rozmery
450 € Orientačná cena

Základné parametre

Kruhová vírivka Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas má objem 669 litrov a výrobca uvádza, že je určená až pre 4 osoby. Jej rozmery však napovedajú, že pokiaľ si do vírivky sadnú štyria dospelí naraz, už si okolo seba veľa miesta navyše neužijú. Priemer vírivky má 1,8 metrov, bude tak pohodlnejší napríklad pre dvoch dospelých a dve deti. Na druhej strane môže byť v nižšom objeme vody výhoda – napúšťanie nebude také drahé a voda bude navyše rýchlejšie ohriata na požadovanú teplotu. Ohrev zvládne zvýšiť jej teplotu zhruba o 1,5 – 2 stupne za hodinu v závislosti na okolitých podmienkach. Maximálne je možné vodu ohriať až na 40 °C, čo býva bežné.

Pokiaľ sa pozrieme na filtráciu modelu, nečaká nás žiadne prekvapenie, kartušový variant je v prípade víriviek skrátka stáliaci. Poteší však výkon filtračného čerpadla, 50 W patrí k pomerne pekným hodnotám. Vzhľadom k menšej veľkosti vírivky poteší aj počet vzduchových trysiek, tých je vo vnútri rovnomerne rozmiestnených celkom 120. Výkon perličkovej masáže 800 W sa radí k tým vyšším a môže sa rovnať aj o niečo drahším produktom.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

669

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

2 050

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5-2

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

40

Typ filtrácie

Kartušová

Výkon filtračného čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysiek

120

Výkon perličkovej masáže (W)

800

Vybavenie a funkcie

Zatiaľ čo základnými parametrami môže táto vírivka s kľudom konkurovať aj drahším modelom, v prípade vybavenia a funkcií to veľmi neplatí. To základné jej nechýba, zvolenú teplotu a režimy budete prepínať klasicky na displeji pri filtrácii, žiadne špeciálne funkcie však nečakajte. Vírivka nemá napríklad manometer na meranie tlaku a nie je ani samonafukovacia, takže s jej stavaním budete mať trochu viac práce. Na druhej strane nenapustená váži zhruba 30 kíl, takže manipulácia s ňou by nemala byť nijako náročná.

V základnom balení nájdete okrem samotnej vírivky aj sadu na opravy a vrchný kryt. Ten vám pomôže s udržaním teploty a slúži aj ako ochrana pred napadaním nečistôt do vody. Chýba však podložka na zem, ktorá by ešte viac napomohla izolácii. Pokiaľ ju chcete, budete si ju musieť dokúpiť dodatočne. Vzhľadom na nízku cenu nebude prekvapením, že SWS alebo HWT systémov sa v tomto prípade nedočkáte, jedná sa o výsady oveľa drahších modelov.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Nie

Šírka (m)

1,80

Dĺžka (m)

1,80

Výška (m)

0,66

Hmotnosť (kg)

30

Hodnotenie ostatných užívateľov

Majitelia tejto vírivky sú s ňou vo veľkej väčšine spokojní. Chvália si jednoduchú inštaláciu, na druhú stranu sa niektorí aj v recenziách sťažujú, že neobdržali k produktu slovenský návod. Ten je však možné v prípade potreby jednoducho dohľadať na internete, poprípade český. Ohrievanie vody je podľa užívateľov rýchle a perličkový kúpeľ má dostatočný výkon.

Hlavné klady a zápory

Na úvod je potrebné spomenúť, že medzi hlavné výhody tohto modelu patrí predovšetkým nízka obstarávacia cena. Aj napriek tomu má vírivka pomerne slušné základné parametre. Hovoríme hlavne o rýchlosti ohrevu, výkone perličkového kúpeľa a výkone filtračného čerpadla. Trochu horšie sú na tom funkcie a celková výbava. V základnom balení napríklad nenájdete podložku na zem, krycia plachta tam však nechýba. Žiadne pokročilé vychytávky vírivka nemá.

Naše hodnotenie a záver

Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas patrí medzi klasické nafukovacie vírivky bez pokročilejších systémov alebo funkcií. Svoj primárny účel však splní dobre a pokiaľ hľadáte kruhovú vírivku za prijateľnú cenu, potom vám ju môžeme s pokojným svedomím odporučiť. Jej základné parametre sú veľmi dobré, myslite však na udávanú veľkosť a počítajte s tým, že aj keď je určená pre maximálne 4 osoby, pohodlne sa v nej bude sedieť zhruba trom dospelým. Ďalší sa sem určite zmestí, už to ale môže byť na úkor pohodlia. O niečo objemnejšia je napríklad Intex 28426 PureSpa Bubble Massage. Viac vody však na druhú stranu znamená aj vyššie finančné náklady na prevádzku.

450 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas | Hodnotenie: 75,7 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

450 € Orientačná cena