Menu

Recenzia a porovnanie Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

85,7 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Vírivky pre 6 a viac osôb

Klady

  • Veľmi priestranná
  • Veľa vzduchových trysiek
  • Výkonná filtrácia

Zápory

  • Nemá podložku na zem
  • Žiadne pokročilejšie funkcie
  • Pomerne dlhé ohrievanie
600 € Orientačná cena

Základné parametre

Nafukovacia vírivka Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz patrí k tým väčším na trhu, zmestí sa do nej až 7 osôb. Tento údaj však berte s rezervou, pohodlne sa v nej bude sedieť skôr piatim dospelým, priestoru však ponúka dostatok. Zmestí sa do nej 1 190 litrov vody, takže ju možno označiť za jednu z najväčších v našom porovnaní. Tvar má klasicky do kruhu, neponúka tak kútiky na opretie, na druhú stranu si v ňom vo väčšom počte osôb aspoň každý nájde svoje miesto. O relax sa postará 180 vzduchových trysiek, výkon perličkovej masáže dosahuje 800 W.

Pripojenie by nemalo byť zložité, stačiť vám bude bežné napájanie 220-240 V. O čistú vodu sa v tomto prípade postará kartušová filtrácia, na tú narazíte u nafukovacích víriviek v dobe písanie recenzie (júl 2021) takmer vždy. Väčšinou sa ale líši výkon čerpadla, ten v tomto prípade dosahuje 50 W, čo je nadpriemerná hodnota a systém tak zvládne prefiltrovať 1325 litrov za hodinu. Vysoký výkon čerpadla považujeme pre takto objemnú vírivku za nutnosť, to isté platí aj pre príkon kúrenia. Hodnota 2 050 W sa zdá v porovnaní s menšími vírivkami naozaj nadpriemerne vysoká, vzhľadom na veľké množstvo vody to však znamená rýchlosť ohriatia 1,2 – 1,8 stupňov za hodinu. Maximálne vodu vo vírivke zohrejete na 40 °C.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

1 190

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

2 050

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,2-1,8

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

40

Typ filtrácie

Kartušová

Výkon filtračného čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysiek

180

Výkon perličkovej masáže (W)

800

Vybavenie a funkcie

V základnom balení okrem samotnej vírivky a filtrácie dostanete aj vrchný kryt, ten má izolačné vlastnosti, takže nebude utekať toľko tepla. Navyše chráni vodu pred napadaním nečistôt a v neposlednom rade zaistí vyššiu bezpečnosť, čo ocenia napríklad mamičky malých detí. Podložka na zem chýba, tú si buď musíte dokúpiť, alebo používať vírivku bez nej. Na ovládanie vám poslúži panel s malým displejom, ten je umiestnený mimo vírivky, takže sa z vody budete musieť trochu natiahnuť, alebo všetko nastavovať zvonku.

Čo sa týka pokročilejších funkcií, tie už tomuto modelu chýbajú. Nenájdete tu napríklad systém na zmäkčovanie vody alebo možnosť napustiť vírivku slanou vodou. Chýba tiež manometer, ktorý by strážil optimálny tlak pri nafúknutí, myslite tak automaticky na to, že nie je dobré vystavovať vírivku priamemu slnku. Bez vody má vírivka 45,3 kilogramov, po napustení sa však hmotnosť mnohonásobne zvýši a objem je skutočne veľký, preto odporúčame vždy zvážiť miesto na umiestnenie. Presné rozmery si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Nie

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Nie

Šírka (m)

2,16

Dĺžka (m)

2,16

Výška (m)

0,71

Hmotnosť (kg)

45,3

Hodnotenie ostatných užívateľov

Na internete nájdete na Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz prevažne kladné recenzie. Užívatelia si obľúbili pekný design s potlačou v motíve ratanu. Pochvaľujú si príjemný relax, ktorý je zaistený veľkým počtom spodných trysiek. Inštalácia je podľa nich pomerne jednoduchá a rýchla. Niektorým vadí nemožnosť využitia slanej vody, to však ponúka pomerne málo víriviek na trhu.

Hlavné klady a zápory

Tento model v našom porovnaní vyniká predovšetkým svojou veľkosťou. Objemom a priestornosťou mu môže konkurovať máloktorý produkt. Výrobca tomu navyše prispôsobil výkon filtračného čerpadla, čo považujeme aj za veľké plus. Vysoký je aj príkon kúrenia, ohrievanie však stále trvá pomerne dlho, za čo môže práve množstvo vody. Body navyše dávame za veľké množstvo trysiek, chválime aj výkon perličkového kúpeľa. Celkový dojem trochu kazí fakt, že chýba väčšina pokročilejších funkcií; pokiaľ je pre vás dôležité využitie slanej vody alebo napríklad prítomnosť manometra, potom sa musíte pozrieť po inom modeli. Vzhľadom na pomerne nízku cenu sa to dá ale vírivke odpustiť.

Naše hodnotenie a záver

V základných parametroch si vírivka vedie veľmi dobre, chýba však väčšina pokročilejších funkcií. Všeobecne ale môžeme povedať, že za prijateľnú cenu získate naozaj priestrannú nafukovaciu vírivku, do ktorej sa zmestí až sedem osôb. Skvele sa tak hodí do väčších domácností alebo tam, kde ju plánujete využívať vo viacerých ľuďoch. Príkon kúrenia je síce vysoký, vyhriatie takto veľkého množstva vody už ale potrebuje nejaký čas. Myslite teda na to, že ohrev musíte zapnúť s dostatočným predstihom pred použitím. Vírivka okrem iného disponuje funkciou Freeze shield, môžete ju tak používať celoročne a nemusíte sa báť, že by voda vo vnútri zamrzla.

Veľké modely si so sebou často nesú určité nedostatky, ako je napríklad dlhší ohrev alebo vyššia spotreba vody pri napúšťaní, s tým však treba počítať. Ak už teraz viete, že viac ako dvojmetrová vírivka je pre vás zbytočná, potom siahnite radšej po menšej, príkladom môže byť Intex 28404 Pure Spa Bubble Massage Therapy.

600 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz | Hodnotenie: 85,7 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

600 € Orientačná cena