Menu

Recenzia a porovnanie Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

83,6 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Vírivky pre 4 osoby

Klady

  • Automatická regulácia tlaku
  • Systém zmäkčovania vody
  • Rýchly ohrev vody

Zápory

  • Nemá solinátor
  • Niektoré parametre priemerné
450 € Orientačná cena

Základné parametre

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage predstavuje vírivku okrúhleho tvaru vhodnú pre 4 osoby. Jej objem dosahuje takmer 800 litrov vody, čo je pre štvormiestne modely úplne typické. Vírivka by mala byť odolná zmenám teploty alebo počasia, čo zaistí materiál s konštrukciou Fiber-Tech a trojvrstvová laminácia.

Vírivka značky Intex ponúka vyšší výkon. Ten je v prípade kúrenia 2 200 W, a vodu tak dokáže za hodinu ohriať o 1,5 až 2,5 stupňa. Maximálna teplota však končí na 40 °C, pritom niektoré modely v čase porovnania (december 2020) ponúkali teplotu aj o dva stupne vyššiu. Tá je však výsadou skôr dvojmiestnych víriviek. Intex 28426 PureSpa Bubble Massage sa drží štandardu aj z hľadiska počtu vzduchových trysiek (120) alebo výkonu perličkovej masáže, ktorý činí 800 W. Typická je tiež kartušová filtrácia, hoci niektoré vírivky disponujú pieskovou.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Kruh

Materiál

Fiber-Tech

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

2 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

40

Typ filtrácie

Kartušová

Počet vzduchových trysiek

120

Výkon perličkovej masáže (W)

800

Vybavenie a funkcie

Táto vírivka si vedie pomerne dobre aj čo sa týka vybavenia a funkcií. Nechýba tu systém zmäkčovania vody, ktorý nájdete pod označením HWT. Ten šetrí nielen samotnú vírivku a jej filtre, ale aj vašu pokožku, pretože mäkšia voda je pre kožu šetrnejšia. Prácu vám uľahčí samonafukovanie aj jednoduché vyfukovanie. Navyše nemusíte strážiť tlak vzduchu vo vírivke pomocou manometra, dokáže totiž vzduch v prípade nutnosti sama upúšťať.

Displej, vrchný kryt a podložka na zem sú v našom porovnaní pre vírivky typické. Ako už bolo spomenuté, vírivka je kruhového tvaru, jej priemer dosahuje 1,96 metra a výška steny 71 cm. Pomerne potešujúca je jej hmotnosť 46 kg, čo je o 10 kg menej ako u podobného štvormiestneho modelu tejto značky, Intex 28476 Purespa Bubble Massage.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Áno

Solinátor (SWS)

Nie

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

1,96

Dĺžka (m)

1,96

Výška (m)

0,71

Hmotnosť (kg)

46

Záver

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage je štvormiestna vírivka kruhového tvaru o priemere 1,96 m a výške steny 71 cm. Pojme až 795 litrov a vodu dokáže vyhriať až na 40 °C. Parametrovo si vedie skôr priemerne pre obdobne veľké modely. Príkon kúrenia dosahuje 2 200 W, vodu dokáže za hodinu ohriať o 1,5 až 2,5 stupňa. Filtrácia je kartušová, vírivka disponuje 120 tryskami a výkon masáže činí 800 W.

Potešujúci je v tomto prípade systém HWT na zmäkčovanie vody, vírivka je tak vhodná aj pre osoby s citlivejšou pokožkou. Dokáže navyše uľahčiť prácu samonafukovaním a taktiež automatickou reguláciou tlaku vzduchu. Nechýba jej displej, kryt ani podložka. Niektorí používatelia by však mohli oceniť solinátor, ktorý tu nie je.

450 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Intex 28426 PureSpa Bubble Massage | Hodnotenie: 83,6 %
Eliška Srncová
Eliška nazbierala za roky pôsobenia v našej redakcii bohaté skúsenosti s výberom a porovnávaním produktov. Každú tému má starostlivo naštudovanú z domácich i zahraničných odborných zdrojov, poradí vám tak nielen, ako vírivku vybrať, ale aj aké budú približné náklady na jej prevádzku alebo aký vplyv môže mať na vaše zdravie. Pre milovníkov relaxácie pripravila aj obsiahly výber kníh, medzi jej témy potom patria aj veľké domáce spotrebiče alebo potreby pre deti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

450 € Orientačná cena