Menu

Recenzia a porovnanie Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

92,5 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Vírivky pre 4 osoby

Klady

  • Systém na zmäkčenie vody
  • Systém úpravy slanej vody
  • Fiber-Tech

Zápory

  • Vyššia cena
  • Priemerný počet trysiek
850 € Orientačná cena

Základné parametre

Mobilná vírivka Intex patrí k modelom s patentovaným vystužením Fiber-Tech, vďaka ktorému sú steny vírivky pevnejšie a celá vírivka je stabilnejšia. Príkon 2 200 W patril v čase písania recenzie (marec 2020) k vyšším na trhu, vďaka čomu vírivka dosahuje tiež vysokú rýchlosť ohrevu až 2,5 °C/hod. Voda vo vírivke sa ohreje maximálne na 40 °C, čo je pomerne bežná hodnota, hoci niektoré (väčšinou menšie) modely zvládajú aj o dva stupne viac. Vírivka je vybavená 120 tryskami, čo je viac-menej priemerný počet, avšak ich výkon 800 W už je nadštandardný, môžete sa tak tešiť na poriadnu bublinkovú masáž. Kartušová filtrácia je spoločná pre drvivú väčšinu mobilných víriviek a v tomto smere tak nemáme čo vytknúť.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Osemuholník

Materiál

Fiber-Tech

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

2 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

40

Typ filtrácie

Kartušová

Počet vzduchových trysiek

120

Výkon perličkovej masáže (W)

800

Vybavenie a funkcie

Oproti niektorým iným vírivkám postráda model značky Intex vo výbave manometer, s tým sa ale všeobecne pri hodnotení víriviek stretávame menej a menej. Čím naopak poteší, sú dva systémy, ktoré sa objavujú pri novších a/alebo drahších modeloch. Prvý je systém na zmäkčenie vody. Mäkká voda je šetrnejšia nielen k samotnej vírivke, ale aj k pokožke ľudí, ktorí vírivku na relaxáciu využívajú. Druhý systém používa soľ ako prírodnú dezinfekciu a vy sa tak môžete vyhnúť používaniu chémie. Zostáva už len spomenúť, že má vírivka podložku a horný kryt, nechýba ani ovládací panel s displejom. S týmito prvkami sa dnes stretnete prakticky pri všetkých modeloch. Na dvojmetrový priemer má vírivka Intex relatívne nízku hmotnosť, vírivky týchto rozmerov bývajú aj o desať a viac kilogramov ťažšie.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Áno

Solinátor (SWS)

Áno

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

2,01

Dĺžka (m)

2,01

Výška (m)

0,71

Hmotnosť (kg)

39

Názory užívateľov a odborníkov

V užívateľských recenziách sa pomerne často objavuje jedna a tá istá výhrada – chýba slovenský návod. Informácie k inštalácii a obsluhe vírivky je tak potrebné dohľadávať na internete, čo môže byť pre mnoho užívateľov veľká komplikácia. Samotné zariadenie už ale hodnotia pozitívne. Chvália najmä rýchlu inštaláciu, dobrú izoláciu, výkonnú perličkovú masáž a úpravu vody pomocou soli.

Klady a zápory

Zásadnou výhodou vírivky Intex je dezinfekcia vody pomocou soli, s ktorou sa zatiaľ stretnete len pri minime víriviek. Celkovo ide aj o výkonný model, čo potvrdzujú aj užívateľské recenzie. Nevýhody na tomto produkte hľadáme len ťažko, pre mnoho užívateľov ale bude negatívom najmä chýbajúci slovenský návod, nevyhovujúca môže byť aj pomerne vysoká cena.

Záver

Vírivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon sa radí k novším modelom, vybaveným okrem iného systémom zmäkčovania vody a systémom SWS, ktorý využíva na dezinfekciu slanú vodu. Pochváliť musíme aj výkon vírivky, vďaka ktorému má slušnú rýchlosť ohrevu, aj výkon bublinkovej masáže. O ten sa delí 120 trysiek, teda viac-menej štandardný počet. Maximálna dosiahnuteľná teplota je 40 °C, čo je pre väčšie vírivky pomerne bežné. Výhodou môže byť aj jej relatívne nízka hmotnosť a vysoká stabilita, podporená konštrukciou Fiber-Tech. Ako hlavnú nevýhodu tak môžeme spomenúť snáď len cenu produktu, ktorá sa predsa len vyšplhala na približne tisícku.

Ak hľadáte o niečo lacnejší produkt, ako slušná alternatíva sa ponúka napríklad vírivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS.

850 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Hodnotenie: 92,5 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

850 € Orientačná cena