Menu

Recenzia a porovnanie Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

92,3 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Vírivky pre 6 a viac osôb

Klady

  • Systém zmäkčovania vody
  • Vysoký počet vzduchových trysiek
  • Využitie soli na dezinfekciu

Zápory

  • Vyššia cena
  • V niektorých ohľadoch iba štandardná
1 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Mobilná vírivka Intex sa s objemom 1 098 l zaradila medzi modely vhodné pre 6 a viac osôb. Veľkému objemu zodpovedá aj vysoký príkon kúrenia 2 200 W, ktorý zvýši teplotu vírivky až o dva stupne za hodinu. Niektoré modely zvládajú aj 2,5 °C, hodnoty bývajú ale aj nižšie. Maximálna teplota ohrevu je 40 °C, čo je pre veľké vírivky obvyklé, menšie mávajú aj 42 °C. Štandardná je aj kartušová filtrácia, nadpriemerný je naopak počet trysiek. Vírivka ich má 140 a bublinkovú masáž poháňa s výkonom 800 W, ktorý tiež patril k vyšším. Tento model je vyrobený z PVC so systémom Fiber-Tech, ktorý zaisťuje väčšiu stabilitu a odolnosť vírivky.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

1 098

Tvar

Osemuholník

Materiál

Fiber-Tech

Napájanie (V)

220-240

Príkon kúrenia (W)

2 200

Rýchlosť ohrevu vody (°C/hod)

1-2

Maximálna teplota ohrevu vody (°C)

40

Typ filtrácie

Kartušová

Počet vzduchových trysiek

140

Výkon perličkovej masáže (W)

800

Vybavenie a funkcie

Z výbavy postráda vírivka Intex iba manometer, ten sa v čase písania recenzie (marec 2020) objavoval u víriviek stále menej. Nechýba jej displej, funkcia samonafukovania, vrchný kryt ani podložka, nechýba teda nič zo základnej výbavy. Navyše má ešte systémy HWT a SWS, prvý spomínaný zmäkčuje vodu vo vírivke, ktorá je potom šetrnejšia nielen k prístroju, ale aj k ľudskej pokožke. Druhý využíva na dezinfekciu vody soľ, s touto vírivkou sa tak zaobídete bez chemikálií.

Parameter Tento produkt
Zmäkčovač vody (HWT)

Áno

Solinátor (SWS)

Áno

Displej

Áno

Samonafukovanie

Áno

Manometer

Nie

Vrchný kryt

Áno

Podložka na zem

Áno

Šírka (m)

2,18

Dĺžka (m)

2,18

Výška (m)

0,17

Hmotnosť (kg)

32

Názory užívateľov a odborníkov

Užívateľské hodnotenie vírivky Marimex je ľahko rozporuplné. Väčšina užívateľov je podľa recenzií s vírivkou spokojná, označujú ju ako dobrú investíciu a vyzdvihujú výkonnú masáž a jednoduchú inštaláciu. Objavujú sa ale aj výhrady, najmä k návodu, ktorý je podľa používateľov zle preložený. Nevýhodou sú podľa niektorých recenzií aj vyššie prevádzkové náklady alebo horšie reagujúci dotykový displej.

Klady a zápory

Zásadnou nevýhodou bude pre rad užívateľov určite cena tejto vírivky, nejde skrátka o malú investíciu. Drobným negatívom je potom absencia manometra vo výbave. Inak ale za svoje peniaze dostanete aj množstvo pozitív, najmä veľký objem, výkonné trysky a systémy na zmäkčenie vody a úpravu vody soľou.

Záver

Mobilná vírivka Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon predstavuje trochu nákladnejšiu investíciu, jej cena sa v našom porovnaní radila skôr k vyšším. Okrem základných parametrov však ponúka aj nie príliš bežný systém na zmäkčovanie vody a systém dezinfekcie slanou vodou. Jej príkon je primerane vysoký a rýchlosť ohrevu štandardná. Poteší veľkým počtom trysiek, ktoré majú taktiež dostatočne vysoký výkon. Vírivku Intex tak môžeme odporučiť aj náročnejším používateľom.

Pokiaľ je pre vás však obstarávacia cena tohto modelu predsa len príliš vysoká, za zváženie stojí aj cenovo prívetivejšia vírivka Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Hodnotenie: 92,3 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá sa téme víriviek venuje dlhodobo. Podrobne pozná ich fungovanie, typy aj výrobcov, takže dokáže poradiť s ich výberom. Okrem odborných zdrojov čerpá z diskusných fór užívateľov víriviek, pozná preto všetky zákernosti a vie, pre koho sa daný typ vírivky hodí najviac. Okrem víriviek sa zaoberá aj témou infrasáun a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

1 200 € Orientačná cena