Menu

Mora C 7245 BS – Recenzie, testy a porovnania

83,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Sklokeramické sporáky

Klady

  • Rúra má 11 funkcií
  • Samočistenie rúry
  • Ventilátor
  • Kruhové výhrevné teleso

Zápory

  • Nižší príkon
  • Šírka iba 50 cm
350 € Orientačná cena

Elektrický sporák Mora C 7245 BS má klasickú sklokeramickú varnú dosku. Na rozdiel od indukčných sporákov bude fungovať v kombinácii s akýmkoľvek riadom. Na šírku má 50 centimetrov a na varnej doske nájdete štandardné 4 varné zóny v rôznych veľkostiach. Sporák dosahuje maximálny príkon 9 kW, čo je síce slušná hodnota, na trhu však nájdete množstvo sporákov s príkonom cez 10 kW. Nižší príkon predurčuje, že na rozohriatie rúry alebo platničiek budete musieť čakať dlhšiu dobu, v tomto prípade by to ale nemala byť žiadna katastrofa. Podľa informácií od výrobcu sa rúra zahreje na 200 stupňov za 4,5 minúty.

Rúra má objem 70 litrov a môžete vyberať až z 11 rôznych režimov pečenia, čo je v tejto cenovej kategórii sporákov nadpriemer. Nechýba tu ventilátor s kruhovým výhrevným telesom, čo vám umožní piecť niekoľko pokrmov naraz bez toho, aby došlo k zmiešaniu pachov. S údržbou vám pomôže samočistiaca funkcia – jedná sa o parné čistenie, ktoré síce patrí k tým bežnejším, ale aj menej účinnejším variantom. Na druhú stranu chválime, že tu aspoň nejaká samočistiaca funkcia je, pri množstve sporákov totiž úplne chýba.

Hodnotenie odborníkov a ostatných užívateľov

Česká značka Mora má na trhu so spotrebičmi dlhodobú tradíciu a jej sporáky patria k tým najpredávanejším. Keďže sa jedná o rozšírenú značku, nebudete mať problém s hľadaním prípadného servisu alebo náhradných dielov. Konkrétne tento model v čase zaradenia do porovnania (február 2023) nemal veľa užívateľských recenzií. Prípadné nové hodnotenia nájdete na portáli Heureka.

Porovnanie s alternatívami

Mora C 7245 BS patrí do strednej cenovej kategórie sklokeramických sporákov. Zároveň sa jedná o spotrebič so skrátenou šírkou 50 centimetrov. Rovnako veľký je napríklad Beko FSE 57300 GX, ten vám ale ponúkne ešte o niečo nižší príkon a navyše má menej funkcií pečenia. Ak máte v kuchyni dostatok miesta, mohol by vás zaujať aj Electrolux LKR64020AX so šírkou 60 centimetrov, s ktorým si užijete viac miesta na varenie. Ponúkne aj väčší objem rúry a vyšší príkon.

Hlavné výhody a nevýhody

Jednou z hlavných výhod sporáka Mora C 7245 BS je objemná rúra, 11 rôznych programov pečenia a prítomnosť kruhového výhrevného telesa a ventilátora. Týmto sa vyrovná aj oveľa drahším modelom. Samotná varná doska je štandardná, to isté platí aj o ostatných častiach. Pre niekoho môže byť výhodou aj klasické ovládanie, iní by zase viac ocenili dotykové, to už záleží na osobných preferenciách. To isté platí aj pre rozmery – so širším sporákom budete mať viac miesta na varenie, pokiaľ ale šetríte v kuchyni každý centimeter, môže byť úzky spotrebič výhodou.

Záver

Voľne stojaci sporák Mora C 7245 BS má sklokeramickú varnú dosku, ktorá je síce menej účinná ako indukčné modely, ale aspoň na ňu môžete použiť akýkoľvek riad. Ponúkne veľký výber funkcií pečenia a na svoju šírku 50 centimetrov má aj dostatočne objemnú rúru. Hodí sa do menších kuchýň, kde nezaberie príliš veľa miesta a ponúkne vám aj úložný priestor navyše, pretože má v spodnej časti praktickú zásuvku na plechy. Jeho príkon je mierne podpriemerný, stále však ide o dostatočnú hodnotu.

O niečo vyšší príkon aj viac priestoru vám ponúkne Electrolux LKR64020AX, dopredu sa ale uistite, že budete mať na širší sporák v kuchyni dostatok miesta.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Mora

Typ dosky

Sklokeramická

Šírka (cm)

50

Energetická trieda

A

Maximálny príkon (kW)

9,1

Spotreba el. energie (kWh)

0,98

Počet platničiek

4

Objem rúry (l)

70

Samočistenie rúry

Parné

Počet funkcií rúry

11

Ventilátor

Áno

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Displej

Áno

Spôsob ovládania

Klasické

Výška x hĺbka (cm)

85 × 60

350 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Mora C 7245 BS | Hodnotenie: 83,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Mora C 7245 BS

Mora C 7245 BS

350 € Orientačná cena