Menu

Recenzia a porovnanie Mora MT 121 S

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Do malej kuchyne v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Moderný dizajn
  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nižší výkon
  • Menší objem
  • Nemá detský zámok
75 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

K voľne stojacim variantom patrí okrem mnohých iných modelov mikrovlnných rúr v našom porovnaní aj Mora MT 121 S. Napriek tomu, že má hraničný objem 20 litrov (menej by sme na častejšie používanie a do väčších rodín určite neodporúčali), priemer vnútorného taniera je dostačujúci a má 25,5 cm.

S výkonom 700 W môžete očakávať priemernú silu, ktorá síce jedlo ohreje, nemôžete ale čakať veľkú rýchlosť. Príkon udáva spotrebu elektrickej energie, 1 260 W je viac-menej priemer, spotrebič by teda nemal byť veľký žrút energie, ale ani s ním veľa neušetríte. Rozdiel medzi príkonom a výkonom značí nižšiu účinnosť – mikrovlnka samozrejme zvládne ohriať jedlo, nebude to ale závratne rýchlo a bude potrebovať o niečo viac energie.

Čo sa týka veľkosti, vzhľadom na objem je možné očakávať menší spotrebič. Mora MT 121 S má na šírku 43,9 cm, na výšku 25,7 cm a do hĺbky 33,5 cm. Všetky hodnoty sú, ako môžete vidieť v tabuľke, podpriemerné, čo značí, že táto mikrovlnka bude menšia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Mora

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

20

Priemer taniera (cm)

25,5

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Príkon (W)

1 260

Ovládanie

Otočné ovládače

Šírka (cm)

43,9

Výška (cm)

25,7

Hĺbka (cm)

33,5

Hmotnosť (kg)

10

Farba

Nerez

Hodnotenie funkcií

Mora MT 121 S je na poli funkcií priemerným spotrebičom, čo vzhľadom na cenu neprekvapí. Očakávajte preto štandardnú zvukovú signalizáciu, ktorá upozorní na koniec ohrevu jedla a funkciu rozmrazovania, s ktorou si môžete rozmraziť napríklad pečivo.

Nič navyše nečakajte. Mora MT 121 S nedisponuje funkciou gril, crisp (opekanie do chrumkava), parné varenie, horúci vzduch, nemá displej, hodiny ani detský zámok. Pokiaľ máte o tieto funkcie záujem, rozhodne sa poobzerajte skôr po niektorom z multifunkčných modelov, pripravte sa však aj na vyššiu cenovú investíciu.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Nie

Hodiny

Nie

Detský zámok

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Pri lacnejších mikrovlnných rúrach môžete byť zvyknutí na bielu farbu, Mora MT 121 S má však kovový povrch a v kombinácii s čiernou farbou ide o spotrebič, ktorý bez problémov zapadne medzi ostatné modernejšie spotrebiče. Tento detail si všímajú aj samotní používatelia. Okrem vzhľadu chvália aj cenu a funkcie. Mikrovlnka je pre užívateľov jednoducho ovládateľná. Čo sa sem-tam objavuje ako negatívum je, že koliesko na ovládanie je pomerne tuhé, to ale spomína len pár užívateľov.

Naše hodnotenie a záver

Pri hľadaní novej mikrovlnnej rúry na chatu, na študentský internát, do malej kuchyne alebo pre starších ľudí určite vezmite do úvahy model Mora MT 121 S. Neoplýva síce mnohými funkciami, ale je lacný, malý a má atraktívny dizajn. Dôležité je, že plní základné funkcie – ohrev a rozmrazovanie. Aj keď môže trvať o niečo dlhšie, kým sa jedlo ohreje, výsledok je istý.

Pokiaľ by ste však túžili po viacerých možnostiach, určite sa pozrite aj na iné produkty v našom výbere. O niečo drahšia, ale aj vybavenejšia, je napríklad mikrovlnka Beko MGF 20210 X.

 

75 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Mora MT 121 S | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Mora MT 121 S

Mora MT 121 S

75 € Orientačná cena